Преса про фестиваль

ГоловнаФестиваль 2010 → Преса про фестиваль

МЕЖДУНАРОДНИ ОТЛИЧИЯ ЗА БЪЛГАРСКИ ТЕЛЕВИЗИОННИ ФИЛМИ

 

На международния фестивал за телевизионни филми “Корона Карпат”, състоял се в Трускавец, Украйна от 10 до 15 януари 2010, бяха присъдени престижни награди на филми на БНТ.

Наградата за режисура бе връчена на Владо Шишков, а  за операторско майсторство на Диан Загорчинов за филма им “РУТ”.

Наградата  за дебют – на режисьора Иван Панев за филма “Братът на охлюва” с продуцент Христо Христов.

 

Украйна отличи БГ филми

 

 

Българските кинаджии продължават да печелят награди напук на кризата и многото скандали в гилдията. Две нови наши ленти получиха блестяща оценка на международния кинофестивал в един от най-добрите курорти на Украйна, Трускавец. Голямата награда за дебют "Корона Карпат" взе "Братът на охлюва" на Иван Панев. А призът за най-добър режисьор отиде при Владо Шишков за неговия "Рут". Лентата отнесе и награда за най-добра операторска работа на Диан Загорчинов. "Гран при" на феста получи молдовският филм "Ариведерче" на режисьора Валери Жерега, а за мъжка роля беше отличен известният украински актьор Богдан Ступка за филма "Инсайт" на режисьора Рената Грицкова.

Филмите, създадени с подкрепата на БНТ, се пребориха с много силна международна конкуренция. И бяха оценени заради своята оригиналност и висок професионализъм. В конкурсната програма на фестивала участваха филми от Украйна, Русия, Унгария, Молдова, Беларус, Турция и Чехия. Председател на международното жури беше известният унгарски режисьор Ласло Лугаши. 

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?article=312647

 

 

 

4 nagrade za srpski film

 

"Neko me ipak čeka", film Marka Novakovića u produkciji RTS-a, dobitnik je četiri od ukupno devet nagrada na međunarodnom festivalu igranih TV filmova "Korona Karpat" u ukrajinskoj prestonici Kijevu.

 

 

 

Film je osvojio: Nagradu za najbolji scenario – Duško Premović, nagrade za najbolju žensku ulogu, Ex equo - Mirjana Karanović i Marija Vicković i nagradu za najbolju muziku – Vladimir Pejković.

 

Nakon nagrada na Paliću, u Vrnjačkoj banji, Nišu i Jahorini, film "Neko me ipak čeka" nastavlja svoj uspešan pohod po domaćim i stranim filmskim i TV festivalima. 

 Domaći film nagrada Neko me ipak čeka Marko Novaković Anica Dobra Kijev Ukrajina Korona Karpat

 

ВАЛЕРІУ ЖЕРЕГІ: « ПОЧУТТЯ ЄДНАЮТЬ ЛЮДЕЙ НЕЗАЛЕЖНО ВІД ТОГО, В ЯКІЙ КРАЇНІ ЖИВУТЬ...»

 

Ця розмова відбулась з Валеріу ЖЕРЕГІ ще до того, як він отримав Гран-прі фестивалю «Корона Карпат». Було цікаво поспілкуватися з режисером, який створив такий зворушливий та актуальний для сьогоднішнього дня фільм. Після сеансу було видно, що стрічка не залишила байдужим нікого. Цікаво також було почути як історію фільму, так і дізнатися про долю головних героїв з «Арівідерчі». Хоча Валеріу Жерегі – знаний режисер, сценарист, лауреат Каннського та багатьох інших всесвітньо відомих фестивалів, він виявився дуже приємним у спілкуванні. Цікаво відкрити для себе зірку. І цими відкриттями я хочу поділитися з хочу поділитися з читачами нашої газети.

- Це вже десята міжнародна нагорода вашої стрічки. В історії молдовського кінематографа жоден фільм не мав такого успіху, але, як мені відомо, у рідній Молдові «Арівідерчі» досі не відзначений. Чому?
- Так уже повелося, що про мої фільми більше говорять за кордоном, аніж вдома. А якщо представники нашої влади і помічають здобутки в галузі культури, то значно пізніше, аніж хотілося б. Проте це мене мало засмучує. Найвище визнання для кожного режисера – це схвалення глядачів. Я організував безкоштовний перегляд «Арівідерчі» у центральному кінотеатрі Кишинева впродовж десяти днів. Що там діялося! Квитки на усі сеанси розбирали вже зранку. Люди із сіл приїжджали на автобусах по декілька разів. Стрічку підтримали і молдавани, які працюють в Італії. Вони телефонували додому своїм родичам і казали: «Обов’язково подивіться цей фільм!» Так «Арівідерчі» став народним надбанням.
Читати далі...

 

«КОРОНА КАРПАТ» НАВЧАЄ ШЛЯХЕТНОСТІ ВИБОРУ В КІНО

 

Трускавець хоче стати кіномистецькою столицею України

Перший Трускавецький фестиваль телевізійних фільмів відбувся, виправдавши очікування шанувальників хорошого кіно. Відомі артисти, що завітали до міста-курорту, насичена конкурсна програма, ретроспективний перегляд фільмів всесвітньовідомого кінометра Єжи Гоффмана, - все це залишило незабутні враження.

Майбутнє фестивалю залежатиме від кількох чинників, вважає арт-директор «Корони Карпат», режисер, голова Спілки кінематографістів України Борис САВЧЕНКО. Підтримки глядачів, фінансової допомоги меценатів та влади і успішного втілення амбіційної місії організаторів: відновити інтерес українців до фільмів високої мистецької вартості. «Завдання, які ставить серйозне кіно, сьогодні - далекі і незрозумілі нашому глядачеві, - наголосив Борис САВЧЕНКО – Він залишає кінозалу і йде додому дивитися черговий, трьохсотий за рахунком, серіал. І так триває впродовж року. У такого «кіномана» все пустішає в голові, бо серіали до того вже розбестили, до того понизили всі планки, що далі падати нікуди. Девіз нашого фестивалю «Свобода – це шляхетність вибору», тобто ми хочемо, щоб глядач зростав духовно і вчився обирати краще в кіномистецтві».
Читати далі...

 

Підсумки Трускавецького міжнародного кінофестивалю телевізійних фільмів

 

Валерій ЖерегаЗавершився Трускавецький міжнародний кінофестиваль телевізійних фільмів. Його гран-прі виборов відомий молдавський кінорежисер Валерій Жерега (на фото) – за свою кінострічку «Арівведерчи». Серед інших восьми номінації цьогорічного кінофестивалю у Трускавці варто виокремити приз за найкращу чоловічу роль, яку здобув Богдан Ступка (фільм «Інсайт»).

У конкурсній програмі Трускавецького міжнародного кінофестивалю телевізійних фільмів узяло участь 22 односерійні ігрові стрічки. За головні призи змагалися 12 фільмів, що подолали бар’єр відбіркового туру. Також у позаконкурсній програмі фестивалю продемонстрували документальні роботи й ігрові короткометражні кінострічки.

Міський голова Трускавця Лев Грицак оддав належне фестивалеві та його культурній значущості для міста. Також пан Грицак пообіцяв усіляко сприяти проведенню вТрускавці міжнародного кінофестивалю й наступними роками.


Читати далі...

 

Міжнародний кінофестиваль у Клубі «Rafinad People»

 

У Клубі «Rafinad People» відбулась прес-конференція відкриття міжнародного кінофестивалю телевізійних фільмів «Корона Карпат».

Гостями Клубу стали Борис Савченко (режисер, народний артист України), Олег Карпин (генеральний директор Міжнародного кінофестивалю телевізійних фільмів "Корона Карпат" в м. Трускавці), Теодозія-Любов Микитка (генеральний продюсер Міжнародного кінофестивалю телевізійних фільмів "Корона Карпат" в м.Трускавці), Федор Стригун (український режисер, народний артист України, художній керівник, режисер-постановник і актор Львівського національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької), Ольга Сумська (народна актриса України, телеведуча), Віталій Борисюк (телеведучий), Анатолій Борсюк(телеведучий)….


Читати далі...

 

VIVAT «КОРОНА КАРПАТ»

 

VIVAT «КОРОНА КАРПАТ»

Тетяна ТАТОМИР

Попри родючість землі і ресурсні можливості, ми живемо таки в бідній державі. Першочерговим для основного відсотку українців залишається – виживання у формі жевріння. «Є хліб – буде пісня» – гасло явно не на часі, як не на часі зацікавленість суспільства культурними цінностями. Ну дуже вже ми заполітизовані. І дарма…
Трускавецький міжнародний кінофестиваль «Корона Карпат», який стартував у Трускавці 10 січня, не перша проба пера. Рік тому в ПК. Т.Шевченка відбулася його презентація. Вже тоді з уст режисера, народного артиста, голови спілки кінематографістів України Бориса Савченка прозвучав намір зробити фестиваль високорівневим, зокрема в професійній оцінці телевізійних фільмів. Підтримка Міністерства культури та туризму, Львівської обласної держадміністрації, Національної телекомпанії України та Першого національного каналу, десятирічний досвід директора Бердянського Міжнародного кінофестивалю Олександра Махотіна, помножені на посильний організаційний вклад генерального директора кінофестивалю, трускавчанина Олега Карпина привнесли в різдвяний настрій міста-курорту колоритну свіжість нових емоцій. Генеральним продюсером кінофестивалю є директор турагентства «Карпатія – Галичтур" Теодозія – Любов Микитка (Львів), Президентство телекінофоруму довірено знаному в колах театроманів Федору Стригуну – художньому керівникові Львівського національного театру ім. М.Заньковецької.


Читати далі...

 

Трускавець коронував Молдову

 

А кіно-Україна залишилася поза преміальним бортом…

Трускавець коронував Молдову

Завершився І Трускавецький міжнародний кінофестиваль телевізійних фільмів “Корона Карпат”. Гран-прі кінофоруму виборов молдовський фільм “Арівідерчі” відомого режисера Валерія Жерегі. Для цього фільму це вже десята міжнародна відзнака. Рішення членів журі у Трускавці було одноголосним. А ось щодо обидвох конкурсних українських стрічок, то вони залишились без жодної нагороди... Знаменитий польський кінорежисер Єжи Гоффман, який мав стати найкоштовнішим “діамантом” у “Короні Карпат”, так і не приїхав на Львівщину. Причиною цього, за словами організаторів фестивалю, стало погане самопочуття митця.

Трускавець жив в очікуванні підсумків кінофестивалю “Корона Карпат”. Організатори дійства тримали інтригу до кінця. Навіть на підсумковій прес-конференції не розкрили імені переможців І Трускавецького міжнародного кінофоруму.

“Можемо вам лишень сказати, що отримали ще одне підтвердження того, що український кінематограф - у жахливому стані, і наші роботи не можуть сьогодні гідно конкурувати зі світовим кіно, - наголосив “ВЗ” арт-директор фестивалю “Корона Карпат”, народний артист України Борис Савченко. – Справедливим було рішення журі не нагороджувати українські конкурсні фільми. Держава повинна нарешті звернути увагу на те, до якого жалюгідного стану довела вітчизняний кінопростір. Нашу владу не цікавить виховання особистостей хорошим українським кіно. Верховна Рада щоразу відмовляється внести зміни до закону про кінематограф. Можновладці вже стільки років кладуть кошти, за які мало би зніматись кіно, у власні кишені”.
Читати далі...

 

Nagroda dla "Jutro idziemy do kina" na Ukrainie

 

"Jutro idziemy do kina" Michała Kwiecińskiego zostało uhonorowane Nagrodą dla Najlepszego Zespołu Aktorskiego na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Telewizyjnych "Korona Karpat" w kurorcie Truskawce na Ukrainie. Festiwal odbywał się w dniach 10 - 15 stycznia.

Jest to kolejne wyróżnienie dla filmu, nagradzanego wcześniej na świecie na najważniejszych festiwalach telewizyjnych, m.in. w Szanghaju, Prix Europa w Berlinie, czy w La Rochelle.

"Jutro idziemy do kina", zrealizowane na podstawie scenariusza Jerzego Stefana Stawińskiego, to wzruszająca, romantyczna historia trójki przyjaciół z klasy maturalnej 1938. Ich rozterki, miłości i pierwsze poważne decyzje, podejmowane w ciągu ostatniego roku przed wybuchem II wojny światowej są udatnie przedstawione przez najpopularniejszych młodych aktorów: Jakuba Wesołowskiego, Antoniego Pawlickiego i Mateusza Damięckiego.


Читати далі...

 

Фильм «Arrivederci» удостоен высшей награды на международном фестивале телевизионных фильмов «Корона Карпат»

 

Фильм «Arrivederci» удостоен высшей награды на международном фестивале телевизионных фильмов «Корона Карпат»

КИШИНЕВ, 18 января / ИА "Новости - Молдова" Никита Любимов /. Полнометражный художественный фильм «Arrivederci» молдавского режиссера-постановщика Валериу Жереги удостоен Гран-при «За высокое художественное воплощение идей гуманизма» международного фестиваля телевизионных фильмов «Корона Карпат», который завершился в Трускавце (Украина), сообщает агентство «НОВОСТИ-МОЛДОВА». В форуме приняли участие фильмы из Белоруссии, Болгарии, Польши, Республики Молдова, Российской Федерации, Сербии, Турции и Украины.

Именно картина «Arrivederci» стала первым обладателем главной награды. Памятная доска, посвященная фильму, откроет в Трускавце аллею кинославы. Вместе с тем, на фасаде кинотеатра «Злата», где проходил фестиваль, будет установлена бронзовая доска с именами участников первого фестиваля.

«Драма брошенных детей, из какой бы семьи они ни были, молдаван, украинцев, русских, албанцев, продолжает трогать души зрителей. Это первая в 2010 году, и по счету уже десятая награда фильма на международных фестивалях. В истории молдавского кинематографа ни один фильм не имел столько международных наград», - отметил режиссер картины Валериу Жереги.

Картина «Arrivederci» кинокомпании «PRIM-PLAN STUDIO» повествует о непростой судьбе двух детей – мальчика и девочки, которые остались одни в родном доме в молдавском селе. Их мама уехала на заработки в Италию, а отца у них вообще нет.
Читати далі...

 

Богдан Ступка на Трускавецькому кінофестивалі отримав приз за найкращу чоловічу роль

 

Гран-прі на першому Трускавецькому міжнародному кінофестивалі телевізійних фільмів, який проходив з 10-15 січня цього року у Трускавці, отримав молдавський кінорежисер Володимир Жерега за фільм «Арівведерчи». Крім цього було ще було 8 призів, Зокрема, приз за найкращу чоловічу роль в фільмі «Інсайт» отримав Богдан Ступка. Про це повідомив кореспондент ЗІКу.

Цього року у конкурсній програмі брали участь 22 односерійні ігрові фільми. Відбірковий тур подолали тільки 12 стрічок. Через брак часу та коштів цього разу організатори змушені були відмовитися від проведення конкурсу неігрових фільмів. Проте,  цікаві документальні роботи та ігрові короткометражні фільми, які надійшли на фестиваль, були показані у позаконкурсній програмі.


Читати далі...

 

Валерій Жерегі: «Усі мої фільми об’єднує любов до людства»

 

Лауреат Каннського та інших всесвітньо відомих кінофестивалів, автор десяти художніх і понад двохсот документальних фільмів, молдавський режисер і сценарист Валерій Жерегі завітав на І Трускавецький міжнародний кінофестиваль телевізійних фільмів “Корона Карпат”.

Валерій Жерегі: «Усі мої фільми об’єднує любов до людства» Тут він презентує фільм “Арівідерчі”, який за рік отримав дев’ять міжнародних нагород. Валерій Жерегі поділився з кореспондентом “ВЗ” таємницею: наприкінці фестивалю він назве ім’я української акторки, яка отримає роль у його новій картині.

- З яким настроєм приїхали в Україну і чим потішите українського глядача на Трускавецькому міжнародному кінофестивалі?

- Мені подобається Україна. Коли приїхав, відчув, наскільки приємна у вас атмосфера. Тут щирі люди, які завжди раді гостям. Вони можуть виставити за двері лише тоді, коли прийдеш у їхній дім зі своїми правилами. І це правильно. Я - фестивальна людина, вже і не рахую, на скількох подібних з’їздах бував. Мене запрошують і як учасника, і як члена оргкомітету, і як журі фестивалю. Кінофоруми потрібні кожній країні. Це – діловий майданчик, де народжуються подальші спільні міжнародні проекти. У Трускавець приїхав із фільмом “Арівідерчі”. Ця стрічка уже здобула дев’ять міжнародних нагород, серед яких - відзнаки від найстарішого італійського фестивалю в Солерно, гран-прі в Москві, дві нагороди у Відні…

- Про що цей фільм?

- Цей фільм про знищення нації, про наші спільні біди, проблеми, надії… Весь пострадянський простір ринув в ілюзію Європи у пошуках кращого життя. Їдемо туди на заробітки, бо не маємо чим годувати дітей. Нікого не звинувачую, але це ненормально, коли батьки залишають своїх дітей самих. Тільки на сході Італії - понад мільйон українців. Коли показував цей фільм в Італії, половина глядачів була з України, багато там молдаван та людей інших національностей із тутешніх країв. У кінці показу усі плакали і аплодували стоячи.

Читати далі...

 

Щоб «Корону Карпат» приміряли королі і королеви сучасного кіно

 

Шість днів Трускавець може гордо носити звання української столиці кіно.

Щоб «Корону Карпат» приміряли королі і королеви сучасного кіно

10 січня тут стартував І Міжнародний кінофестиваль телевізійних фільмів “Корона Карпат”, девіз якого: “Свобода – це шляхетність вибору”. Через різке погіршення стану здоров’я на фестиваль не зміг приїхати його почесний гість – всесвітньо відомий польський режисер Єжи Гоффман. Несприятливі погодні умови перешкодили також вчасному приїзду багатьох учасників та гостей фестивалю. Але, попри всі перешкоди, “Корона Карпат” гостинно та на високому рівні відчинила свої двері традиційною червоною доріжкою, по якій крокували українські актори Ольга Сумська та Віталій Борисюк, відомий документаліст та телеведучий Анатолій Борсюк із дружиною, польська актриса Ольга Петруха, відома білоруська акторка Ольга Іванова, знаний російський актор Сергій Баришев… А також всесвітньо відомі режисери: угорець Ласло Лугашші, молдаванин Валерій Жерегі, білорус Олександр Єфремов, болгарин Христо Христов…

 

У неділю, 10 січня, зі самого ранку до Львова почали з’їжджатись учасники фестивалю. Ольга Сумська з чоловіком Віталієм Борисюком приїхали із Відня. Подружжя Борсюків та Савченків прибули до Львова о шостій ранку. Поснідавши у ресторані готелю “Швейцарський”, зірки вирушили на прес-конференцію.

 

“Зародженням цього фестивалю ми хотіли привернути увагу світового кінематографа до України, показати, що в нас є люди, які, попри всі труднощі, таки цікавляться і творять кіно, – розповідає кореспонденту “ВЗ” генеральний продюсер кінофестивалю Теодозія-Любов Микитка. – Метою фестивалю є також прославити захід України, зокрема чудовий куточок природної краси та здоров’я – місто Трускавець. Хочемо розкрутити Трускавецький фестиваль до світового рівня, аби він став серйозним конкурентом Каннському, Берлінському кінофестивалям. Маємо надію, що в майбутньому кожен великий режисер, продюсер, актор буде мати за честь взяти участь у нашому фестивалі. Приємно, коли подружжя Сумських прямісінько із Відня мчить до нас, коли вже зараз місця в журі займають метри кіноіндустрії. Трішки нам завадила погода, адже через туман багато учасників фестивалю не можуть доїхати до Трускавця. Через важкий стан здоров’я (режисер перебуває в реанімації під апаратом штучної вентиляції легень) до нас на відкриття не приїхав почесний гість “Корони Карпат” Єжи Гоффман. Але ми сподіваємось-таки побачити його на нашому фестивалі цього тижня. Щодня буде ретроспектива найвідоміших фільмів Гоффмана. А також представимо його нову картину про нашу землю “Україна – становлення нації”. Незважаючи на деякі труднощі та вбогий бюджет “Корони Карпат” (влада не виділила жодної копійки), віримо у велике майбутнє Трускавецького міжнародного кінофестивалю”.


Читати далі...

 

Кінофестиваль «Корона Карпат» як вихід з кризи (ФОТО)

 

У Клубі «Rafinad People» відбулась прес-конференція відкриття міжнародного кінофестивалю телевізійних фільмів «Корона Карпат», метою якого є прагнення підняти професійний та культурний рівень телевізійного процесу, сприяти якісному виробництву телепродукту на основі духовно-моральних та патріотичних цінностей. Презентація фестивалю призначена на 12-15 січня 2009 року.

Бути першими завжди важко, а починати новий проект у такий, м’яко кажучи, непростий час, тим більше. Але в Трускавці, улюбленому українцями курортному місті, пройшла презентація Міжнародного фестивалю телевізійного кіно, й організатори акції настроєні рішуче. Ідея саме такого фестивалю виникла в зв’язку з тим, що сьогодні телебачення — основний виробник кінопродукції. А перегляду, аналізу та оцінки, створюваних телефільмів, поки що немає. Трускавецький фестиваль повинен зайняти цю нішу. Назви та головних призів у нього ще немає, і організатори під час презентації оголосили глядацький конкурс на кращу пропозицію.

Планується,що головним конкурсом стане творче змагання ігрових телефільмів, а інша програма збере неігрове телекіно всіх жанрів. Фестиваль планують проводити щорічно, запрошуючи гостей з ближнього та далекого зарубіжжя. Поки визначилися з термінами — проводити цей кінотелефорум на Старий Новий рік. Ідею фестивалю вже підтримало Міністерство культури і туризму, Львівська обласна та Трускавецька міська адміністрації, а також Спілка кінематографістів України.


Читати далі...

 

Єжи Гоффман передасть естафету Дастіну Хоффману?

 
У Трускавці розпочинається Міжнародний кінофестиваль «Корона Карпат»

Єжи Гоффман передасть естафету Дастіну Хоффману?

У знаменитих на увесь світ кінофестивалів у Канні, Венеції, Берліні, схоже, з’являється новий конкурент – в Україні, на Львівщині – у курортному містечку Трускавці. Принаймні, організатори І Трускавецького міжнародного кінофестивалю телевізійних фільмів «Корона Карпат» мають амбіції “розкрутити” своє дітище до рівня найвідоміших кінофорумів. Або щонайменше – аби воно стало столицею телевізійного кіно на усьому пострадянському просторі. Стимулює організаторів успіх Бердянського міжнародного кінофестивалю, який за десять років свого існування розрісся до пристойних масштабів.

«Корона Карпат» стартує у Трускавці у неділю, 10 січня, - традиційною для кінофестивалів червоною доріжкою. Організатори очікують, що перед публікою “блищатимуть” знаменитий польський кінорежисер Єжи Гоффман, який є спеціальним гостем українського “кінофесту” (поза конкурсом у Трускавці з 10 до 15 січня показуватимуть його фільми “Україна: становлення нації”, “Знахар” і “Потоп”), польська співачка та актриса Ольга Петруха, найяскравіші зірки українського кіно Богдан Ступка, Ада Роговцева, Іван Гаврилюк, Ольга Сумська, їхні російські колеги Сергій Баришев, Анатолій Кот...

До складу поважного журі, у якому головуватиме відомий угорський режисер Ласло Лугашші, входять кінодраматург Йован Маркович (Сербія), актор та кінорежисер Айдін Сайман (Туреччина), кінокритик Катерина Барабаш (Росія) та голова Національної спілки композиторів України Євген Станкович (Україна). Президент фестивалю – актор, режисер, художній керівник Національного драматичного театру ім. М. Заньковецької, народний артист України Федір Стригун.
Читати далі...

 

Перший Міжнародний кінофестиваль телевізійних фільмів "Корона Карпат" пройде у січні в Трускавці

 

КИЇВ, 30 грудня. /УКРІНФОРМ/. У курортному містечку Трускавець 10-15 січня 2010 року відбудеться Перший Міжнародний кінофестиваль телевізійних фільмів "Корона Карпат", повідомили УКРІНФОРМ організатори заходу.

Рік тому відбулася презентація фестивалю, під час якої режисер, народний артист України Борис Савченко наголосив, що фестиваль у Трускавці буде єдиним на території пострадянського простору, де професійно оцінюватимуть телевізійні фільми. "Сьогодні дуже важливий саме художній аналіз телекіновиробництва. Фестиваль демонструватиме інше кіно, за яким глядач дійсно скучив", - сказав він.

Директор "Корони Карпат", депутат міської ради Олег Карпин переконаний, що проведення кінофоруму привабить туристів до Трускавця, сприятиме позитивному іміджу міста, адже саме кінофестиваль зробив відомим на увесь світ невеличкий французький курорт Канни.
Читати далі...

 

На пострадянському просторі Трускавець хоче стати столицею телевізійних кінофестивалів

 

10-15 січня 2010 року у курортному містечку Трускавець відбуватиметься перший Міжнародний кінофестиваль телевізійних фільмів «Корона Карпат». Рік тому відбулася його презентація, під час якої Борис Савченко, режисер, народний артист України, голова правління Спілки кінематографістів України наголосив, що фестиваль у Трускавці буде єдиним на території пострадянського простору, де професійно оцінюватимуть телевізійні фільми. Про це сьогодні, 30 грудня, ЗІК повідомили організатори фестивалю.

За словами директора фестивалю, депутата міської ради Олега Карпина, який є головним генератором ідеї народження «Корони Карпат», «щорічним проведенням кінофоруму ми хочемо привабити туристів до Трускавця., адже саме кінофестиваль зробив відомим на увесь світ невеличкий французький курорт Канни».

На сьогодні «Корона Карпат» заручилася підтримкою Міністерства культури та туризму і Львівської обласної держадміністрації. Охоче допомагає організаторам форуму директор Бердянського міжнародного кінофестивалю Олександр Махотін. Президентом телекінофоруму став художній керівник Львівського національного театру ім. Марії Заньковецької Федір Стригун. Відомий угорський режисер Ласло Лугашші дав згоду очолювати журі, до складу якого увійшли: кінодраматург Йован Маркович (Сербія), актор та режисер Айдін Сайман (Туреччина), кінокритик Катерина Барабаш (Росія), голова Національної спілки композиторів України Євген Станкович. Почесним гостем фестивалю буде всесвітньовідомий режисер, класик польського кінематографу Єжи Гофман. Український глядач знає його за фільмами «Вогем і мечем», «Потоп», «Знахар». У Трускавці демонструватиметься також його документальна стрічка «Україна: етапи становлення».


Читати далі...

 

Трускавець - місто кінофестивальне

 

Іра ЦИГАН

Канни, Венеція, Сочі, Бердянськ, Трускавець. Ви спитаєте, що спільного між цими містами і чого Трускавець записали в таку поважну компанію. А від 12 січня маємо право: саме з цього дня Трускавець став кінофестивальним містом. 12-14 січня в Палаці культури ім.Шевченка проходила презентація Трускавецького Міжнародного фестивалю телевізійного кіно.


Хто організував таке масштабне безумство в найкращому значенні цього слова? Основним генератором ідеї є депутат Трускавецької міської ради Олег Карпин. З історії питання: при формуванні постійних депутатських комісій п.ятого демократичного скликання Олег Карпин ініціював створення і очолив комісію з питань пропагування курорту. Погодилися, але мало хто ставився до цієї комісії серйозно - не рівня вона бюджетній і земельній… А молодий депутат поставився до цього дуже відповідально. То піднімав питання, чому мало вказівників, як проїхати в Трускавець, то, чому відмінили потяг до Москви. А тепер взяв і організував Міжнародний фестиваль телевізійного кіно. Звичайно, таку акцію не зорганізувати самому. Допомогло дворічне знайомство з генеральним директором Бердянського міжнародного кінофестивалю Олександром Махотіним. Досвідчений фахівець кіноіндустрії підказав - є незаповнена ніша. На телебаченні створюється багато проектів ігрового та неігрового кіно, а телефорумів, де можна побачити кращі роботи і визначити їх художню якість, естетичні пріоритети - не існує. Оцінку їм дають хіба що журналісти. А гострої конкурсної боротьби, котра супроводжує формат кінофестивалів, поки що немає. Тому фестиваль у Трускавці буде першим подібним фору­мом. Організаторам вдалося заручитися підтримкою Міністерства культури та туризму України, Львівської обласної державної адміністрації, голови Спілки кінематографістів України Бориса Савченка, депутатів Трускавецької міської ради та міського голови Лева Грицака.
Читати далі...

 

Трускавец станет «украинскими Каннами»

 

Комсомольская правда
Эльза КАЧИНСКАЯ.

Международный фестиваль телевизионного кино планируют проводить в небольшом курортном городке Львовской области. На протяжении года компетентное жюри будет собирать по миру жемчужины кинематографического искусства, а 12–14 января 2010 года продемонстрирует. Победителей будут награждать там же, в Трускавце. Именно поэтому явка творцов киношных новинок станет обязательным условием участия в конкурсе. В составе делегации от каждого фильма должны быть режиссер картины, актер и журналист, который пишет о кино.

 

– Для того, чтобы фестиваль стан успешным, нужно найти качественные фильмы, пригласить честное жюри и обеспечить победителям хорошие призы, – оптимистично заявил глава Национального союза кинематографистов Украины Борис Савчинко. – Мы планируем часть показов перенести во Львов, Стрый, Борислав и Сходницу.

По задумкам амбициозных организаторов «украинских Канн», в нашей стране есть масса интересных режиссеров. Именно они, на основе успешных мировых образцов киноиндустрии развивали бы отечественное кино, состояние которого пока не из лучших.

По словам Бориса Савченко, в Украине каждый год выделяют из бюджета только 5 млн. грн. на всю программу. Это при том, что стоимость только одной ленты среднего качества составляет 7 млн. грн. Вот и имеем рынок, который заполнен дешевой и некачественной продукцией. Кстати, в Западной Украине нет ни одной действующей киностудии.

Организаторам помогает опытом генеральный директор Бердянского международного кинофестиваля Александр Махотин. А президентом Трускавецкого международного фестиваля телевизионного кино «Корона Карпат» стал художественный руководитель Львовского национального театра им. М.Заньковецкой Федор Стригун.

 

Міжнародний фестиваль телевiзiйних фільмів відбудеться у Трускавці

 

ZAXID.NET

У Трускавці на Львівщині створюється новий Міжнародний фестиваль телевiзiйних фiльмiв. Цей фестиваль буде єдиним на території пiслярадянського простору, де професійно оцінюватимуться саме телевізійні фільми. Презентація фестивалю телевізійних фільмів відбудеться з 12 по 14 січня 2009 року, - повідомили ZAXID.NET організатори.

Серед учасників презентації фестивалю - режисер, народний артист України, голова правління Національної спілки кінематографістів України Борис Савченко, заслужена артистка Ольга Сумська та актор театру i кіно Вiталiй Борисюк, заслужений артист України Володимир Горянський, режисер та актор Володимир Ямненко, російський актор театру i кіно Сергiй Баришев, Заслужений артист України Валерiй Астахов.

Довiдка ZAXID.NET

Організатори фестивалю: режисер, народний артист України, голова правління Національної спілка кінематографістів України Борис Савченко, генеральний директор Бердянського міжнародного кінофестивалю Олександр Махотiн, депутат Трускавецької міської ради Олег Карпин, директор туристичної агенції "Карпатія Галич тур" м. Львів Любов Микитка. Також фестиваль одержав підтримку Міністерства культури та туризму та голови Львівської обласної держадміністрації.

 

 

Даєш трускавецький «Оскар»!

 

ЩОДЕННА ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА ДЕНЬ
Галина ЦИМБАЛ

Бути першими завжди важко, а починати новий проект у такий, м’яко кажучи, непростий час, тим більше. Але в Трускавці, улюбленому українцями курортному місті, пройшла презентація Міжнародного фестивалю телевізійного кіно, й організатори акції настроєні рішуче. А чому ні? Адже Карлові Вари або Баден-Баден популярні не тільки як світові курорти, але й як відомі кінофестивальні кіноцентри. Ідея саме такого фестивалю виникла в зв’язку з тим, що сьогодні телебачення — основний виробник кінопродукції. А перегляду, аналізу та оцінки, створюваних телефільмів, поки що немає. Трускавецький фестиваль повинен зайняти цю нішу. Назви та головних призів у нього ще немає, і організатори під час презентації оголосили глядацький конкурс на кращу пропозицію.

Планується, що головним конкурсом стане творче змагання ігрових телефільмів, а інша програма збере неігрове телекіно всіх жанрів. Фестиваль хочуть проводити щорічно, запрошуючи гостей з ближнього та далекого зарубіжжя. Поки визначилися з термінами — проводити цей кінотелефорум на Старий Новий рік. Ідею фестивалю вже підтримало Міністерство культури і туризму, Львівська обласна та Трускавецька міська адміністрації, а також Спілка кінематографістів України.

На фестпрезентацію до Трускавця приїхали популярні актори: Володимир Горянський, Ольга Сумська, Валерій Астахов і Володимир Ямненко (Санкт-Петербург), Сергій Баришев (відомий за телесеріалом «Бандитський Петербург» і «Таємниці слідства») та Віталій Борисюк. Першим глядачам майбутнього фестивалю показали два українських телефільми — мелодраму «Абонент тимчасово недоступний» та психологічний детектив «Катарсис». Першу стрічку представила Ольга Сумська — виконавиця однієї з головних ролей, другу картину — автор сценарію та режисер — Володимир Ямненко. Творчі зустрічі організаторів фестивалю та акторів також пройшли в здравницях Трускавця. У свою чергу, фестивальному десанту продемонстрували все те нове й перспективне, що цей курорт уже накопичив, очікуючи відпочиваючих і майбутніх учасників телекінофоруму.

«Дню» голова Спілки кінематографістів України Борис Савченко розповів: «Пам’ятаю, коли ще був живий Іван Миколайчук, ми мріяли створити такий фестиваль. І сьогодні дуже важливий саме художній аналіз телекіновиробництва, адже глядачів уже опустили до такого ганебного рівня, що можна тільки поспівчувати. Фестиваль повинен демонструвати інше кіно, за яким глядач дійсно скучив». А актриса Ольга Сумська зазначила: «Якщо пригадати історію і те, як великі країни виходили з кризи? Кіно — «фабрика ілюзій та мрій» — ось що їм допомагало». Її колега Володимир Горянський, який напередодні презентації став народним артистом, підкреслив: «Сьогодні організувати фестиваль такого кіно можуть лише дуже мужні люди. І я вірю, що незабаром на нього чекає доля того ж Карловарського кінофестивалю, де я часто буваю, і де можна зустріти світових знаменитостей — політиків, спортсменів та кінозірок». Олександр Махотін — директор Бердянського міжнародного кінофестивалю та один з організаторів Трускавецького фестивалю впевнений, що «для його проведення ми вибрали благодатний час у Західній Україні, коли тут весело відмічають Різдвяні свята. Цей телекінофорум дасть можливість популяризувати Україну в світі». Актор Сергій Баришев зазначив: «У Трускавці добре зберігся національний український колорит: щедрівки, колядки, і всі гості можуть взяти участь у Різдвяних гуляннях. Ми, до речі, жили в готелі з дуже кіношною назвою — «Оскар». У фойє стоїть точна копія цієї голлівудської нагороди. І мені подумалося, що це знак — час вже мати нам свій, трускавецький «Оскар»!

 

Трускавец обещает стать карпатскими Каннами

 

UA- Reporter.com

Единственный на территории постсоветского пространства международный фестиваль телевизионных фильмов основан в курортном Трускавце на Львовщине.

Здесь будут профессионально оцениваться ленты, созданные в разных странах для демонстрации на голубых экранах. Презентация новой импрезы началась сегодня и будет продолжаться до 14 января.

Среди организаторов фестиваля - режиссер, народный артист Украины, председатель правления отечественного союза кинематографистов Борис Савченко, генеральный директор Бердянского международного кинофестиваля Александр Махотин, депутат городского совета Трускавца Олег Карпин, директор туристического агентства "Карпатия Галич тур" (м. Львов) Любовь Микитка. Инициативу поддержали Министерство культуры и туризма и глава Львовской областной госадминистрации.

В рамках презентации - концертная программа с участием актеров театра и кино, премьера нового телевизионного фильма, творческие встречи зрителей с ведущими кинодеятелями и киноактерами.

 

Трускавецкий «Оскар»

 

Галина ВИДОВА журналист (специально для «ВЕДОМОСТЕЙ»)

На курорте готовы проводить кинофестиваль и учредить свой приз

Представьте: по главной городской аллее в окружении восторженных зрителей дефилируют известные актеры, режиссеры, продюсеры. Ничего нового и удивительного, кроме того, что это происходит не в каком-нибудь европейском городе, а в Украине. Такие фантазии вызвала презентация Международного фестиваля телевизионного кино, недавно прошедшая в Трускавце.

      НУ, чем наш курорт хуже тех же Карловых Вар или Баден-Бадена? Только не своими чудодейственными источниками и природой. А, скорее всего — отсутствием такого кинофорума, который принес популярность этим курортам. Вот патриоты Трускавца и кликнули на помощь многоопытных организаторов фестиваля в Бердянске. Да еще в такое время, когда в Западной Украине, славящейся своими народными традициями, отмечают большой цикл новогодне-рождественских праздников!
      Считая, что всегда интересно стоять у истоков нового дела, на презентацию в Трускавец, бросив все дела, приехала «группа поддержки». Владимир Горянский, только-только получил звание народного артиста, очень занятой и в своем театре, и на съемочной площадке, и, как ведущий одного из телеканалов, поделился с «ВЕДОМОСТЯМИ»: «На центральной аллее Карловых Вар, где я часто бываю с семьей, можно встретить бывших и нынешних президентов, шахов, их жен, мировых кинозвезд. Туда едут и отдыхать и «болеть» за кино. Подобный фестиваль может стать и для Трускавца началом новой жизни». Ольга Сумская и Виталий Борисюк прибыли с австрийского горнолыжного курорта Зельден.
      Актриса разоткровенничалась: «Конечно же на такой фестиваль в Трускавце сегодня могли решиться только очень мужественные люди. И такое начинание мы не могли не поддержать. Тем более, если вспомнить, что многие страны выходили из кризиса именно при помощи кино. Сейчас зрители соскучились по фильмам, которые несут позитив и открывают какую-то перспективу».
      Актер театра и кино из Санкт-Петербурга Сергей Барышев (известный по телесериалам «Бандитский Петербург» и «Тайны следствия») со своей женой —  известной немецко-российской журналисткой Екатериной Корешевой, также откликнулись на приглашение. Они гостили в Германии, откуда прилетели в Питер, потом в Москву, и наконец-то во Львов.
     Сергей вспоминает: «Когда мы подъехали к трускавецкой гостинице «Оскар», перед которой стояла точная большая копия знаменитой голливудской статуи, я после нескольких бессонных ночей даже подумал: «А что, здесь уже «Оскары» раздавали?». Хотя если вдуматься, это просто хороший знак — в Трускавце должен быть свой кинофестиваль и свой приз».
      По поводу приза и названия организаторы форума пока еще не определились, даже конкурс объявили среди зрителей, а вот то, что фестиваль будет посвящен телекино в разных жанрах, было решено сразу. Ведь нельзя не считаться с тем, что сегодня ТВ — основной производитель кинопродукции. В Украине до кризиса телекино набрало очень солидные обороты и масштабы. А просмотра, анализа и оценки создаваемых телефильмов пока что нет. Трускавецкий фестиваль должен занять эту нишу.
      Идею уже поддержало Министерство культуры и туризма, львовская областная и трускавецкая городская администрации, Союз кинематографистов Украины. Так, председатель СКУ Борис Савченко заметил: «О таком фестивале здесь в Прикарпатье, мы мечтали еще с Иваном Мыколайчуком. И сегодня очень важен именно художественный анализ телекинопроизводства, потому что зрителей уже опустили до такого постыдного уровня, что им можно только посочувствовать. Фестиваль же призван показывать другое кино — качественное и душевное».
       Кроме творческих встреч организаторов фестиваля и актеров в здравницах Трускавца, которые вел известный «золотой гусак» Валерий Астахов, было показано и кино, снятое в Украине. Представляя мелодраму «Абонент временно недоступен» (в ролях: Дина Корзун, Альберт Филозов, Виталий Линецкий, Римма Зюбина) исполнительница одной из главных ролей Ольга Сумская рассказала о съемках фильма. На премьере психологического детектива «Катарсис» автор сценария и режиссер Владимир Ямненко делился со зрителями своими мыслями о сегодняшнем кинопроцессе, рассказывал смешные случаи, происходившие на съемках. Зачем «нагружать» отдыхающих драматичными обстоятельствами?..