Єжи Гоффман передасть естафету Дастіну Хоффману?

ГоловнаФестиваль 2010Преса про фестиваль → Єжи Гоффман передасть естафету Дастіну Хоффману?
У Трускавці розпочинається Міжнародний кінофестиваль «Корона Карпат»

Єжи Гоффман передасть естафету Дастіну Хоффману?

У знаменитих на увесь світ кінофестивалів у Канні, Венеції, Берліні, схоже, з’являється новий конкурент – в Україні, на Львівщині – у курортному містечку Трускавці. Принаймні, організатори І Трускавецького міжнародного кінофестивалю телевізійних фільмів «Корона Карпат» мають амбіції “розкрутити” своє дітище до рівня найвідоміших кінофорумів. Або щонайменше – аби воно стало столицею телевізійного кіно на усьому пострадянському просторі. Стимулює організаторів успіх Бердянського міжнародного кінофестивалю, який за десять років свого існування розрісся до пристойних масштабів.

«Корона Карпат» стартує у Трускавці у неділю, 10 січня, - традиційною для кінофестивалів червоною доріжкою. Організатори очікують, що перед публікою “блищатимуть” знаменитий польський кінорежисер Єжи Гоффман, який є спеціальним гостем українського “кінофесту” (поза конкурсом у Трускавці з 10 до 15 січня показуватимуть його фільми “Україна: становлення нації”, “Знахар” і “Потоп”), польська співачка та актриса Ольга Петруха, найяскравіші зірки українського кіно Богдан Ступка, Ада Роговцева, Іван Гаврилюк, Ольга Сумська, їхні російські колеги Сергій Баришев, Анатолій Кот...

До складу поважного журі, у якому головуватиме відомий угорський режисер Ласло Лугашші, входять кінодраматург Йован Маркович (Сербія), актор та кінорежисер Айдін Сайман (Туреччина), кінокритик Катерина Барабаш (Росія) та голова Національної спілки композиторів України Євген Станкович (Україна). Президент фестивалю – актор, режисер, художній керівник Національного драматичного театру ім. М. Заньковецької, народний артист України Федір Стригун.

Про старт “Корони Карпат” офіційно оголосили рівно рік тому. Відтоді організатори кінофестивалю займалися підготовкою заходу: пошуком спонсорів, учасників, авторитетних членів журі, запрошенням зіркових гостей... “Аби потрапити до каталогу міжнародних кінофестивалів, три роки поспіль учасниками кінофоруму повинні бути щонайменше сім країн, - розповідає кореспонденту “ВЗ” генеральний продюсер кінофестивалю Теодозія-Любов Микитка (на фото). - До того ж є принцип, що такі кінофестивалі на п’ятдесят відсотків фінансує держава”. Щодо бюджету “Корони Карпат”, то хоча організатори фестивалю й наголошують на підтримці влади Трускавця та Львівської облдержадміністрації й особисто губернатора Миколи Кметя, із державної казни їм не вдалося “вибити” ні копійки... “Загальний бюджет “Корони Карпат” – півтора мільйона гривень, - зауважує пані Микитка. – Для такого заходу це мінімальні кошти. Найсуттєвіша стаття витрат – авіаперельоти гостей. Цьогоріч нас підтримали лише спонсори. А от на 2011 рік, сподіваємося, вдасться закласти у бюджеті на проведення кінофестивалю мільйон гривень”.

“Те, що Трускавець може стати українським Канном, – реально, - веде далі Теодозія-Любов Микитка. - Але до цього нам потрібно багато працювати і йти роками. Такі фестивалі стимулюватимуть розвиток українського кінематографа. Взяти Росію – там щороку відбувається 98 (!) кінофестивалів, а в Україні... А ще - “Корона Карпат” сприятиме перетворенню Львівщини на туристичну Мекку. Наступного року, маємо надію, наш фестиваль відвідає знаменитий американський актор та кінорежисер Дастін Хоффман, який має українське коріння. Уже зараз ведемо переговори про його приїзд на Львівщину на початку 2011 року”.


Головний приз – срібна позолочена корона

У конкурсній програмі “Корони Карпат” – одинадцять стрічок: «Блудний син, блудна мати» (Україна), «Право на надію» (Україна), «Ніжні зустрічі» (Росія), «Залізниця» (Росія), «Рут» (Болгарія), «Брат равлика» (Болгарія), «Хтось ще чекає» (Сербія), «Інсайт» (Білорусь), «Снайпер» (Білорусь), «Жертвопринесення» (Туреччина) та «Арівідерчі» (Молдова). Ці фільми спеціальний оргкомітет на чолі із кінорежисером та актором, а донедавна головою правління Національної спілки кінематографістів України Борисом Савченком обрав із понад півсотні картин із понад двадцяти країн. Усі стрічки створені для телеекрана. Вони мають не більше двох серій. Кожен фільм на Трускавецькому кінофестивалі представлятимуть двоє його творців: режисер та оператор або режисер та актор. Грошової винагороди переможці не отримають. Їх чекають лише пам’ятні призи – спеціально виготовлені позолочені корони у вигляді двох букв “К”, які наче у дзеркальному відображенні стоять на кіноплівці. Володарів нового у світі кіно трофея буде визначено у восьми номінаціях. Найбільшу корону, виготовлену зі срібла з позолотою, отримають творці фільму, якому журі присудить Гран-прі.


На фото: Найяскравішою зіркою кінофестивалю “Корона Карпат” стане всесвітньо відомий польський кінорежисер Єжи Гоффман.

Джерело: ЗАТ «Видавничий дім «Високий Замок»