Прес конференції

ГоловнаФестиваль 2010 → Прес конференції

Трускавецький Міжнародний кінофестивель телевізійних фільмів: свобода – це шляхетність вибору

 

10-15 січня 2010 року у курортному містечку Трускавець проходитиме Перший  Міжнародний кінофестиваль телевізійних фільмів «Корона Карпат». Рік тому відбулася його презентація, під час якої Борис САВЧЕНКО, режисер,  народний артист України, голова Спілки кінематографістів України наголосив, що фестиваль у Трускавці буде єдиним на території пострадянського простору, де професійно оцінюватимуться телевізійні фільми. На сьогодні «Корона Карпат» заручилася підтримкою Міністерства культури та туризму, Львівської обласної держадміністра, Національної телекомпанії України та Першого національного телеканалу. Допомагає організаторам форуму  Олександр МАХОТІН,  директор Бердянського міжнародного кінофестивалю, який успішно відбувається вже десять років поспіль. Генеральним продюсером мистецького заходу є директор турагенства «Карпатія-Галич тур» (м. Львів) Теодозія-Любов МИКИТКА. Президентом телекінофоруму запрошено  художнього керівника Львівського національного театру ім. Марії Заньковецької Федора СТРИГУНА. 

У конкурсній програмі братимуть участь лише односерійні ігрові фільми. Через брак часу та коштів цього разу організатори змушені були відмовитися від проведення конкурсу неігрових фільмів. Проте цікаві документальні роботи та ігрові короткометражні фільми, які надійшли на фестиваль, будуть показані у позаконкурсній програмі. З усіх надісланих на конкурс ігрових фільмів відбірковий тур подолали дванадцять cтрічок. Запізно була подана заявка на участь у фестивалі сербськими творцями надзвичайно цікавого фільму «Про шкідливість паління тютюну», знятого за оповіданням  Антона Чехова. Глядачі зможуть побачити його під час проведення наступного фестивалю у Трускавці.

Серед тих, що подолали конкурсний відбір, -  два фільми з України: Олександра СТОЛЯРОВА «Блудний син, блудна мати» й Тараса ТКАЧЕНКА «Право на надію». ТКАЧЕНКО відомий глядачам за документальними фільмами «Володимир ІВАСЮК. Життя моє - обірвана струна…», «Іван МИКОЛАЙЧУК. Книга життя». Його стрічка «Трагічне кохання до зрадливої Нуськи» здобула чимало нагород на українських та міжнародних кінофестивалях.
Читати далі...

 

Прес-конференція 1

 

У Трускавці проходитиме Міжнародний фестиваль телевізійного кіно

10-15 січня 2010 року у Трускавці відбудеться перший Трускавецький міжнародний фестиваль телевізійного кіно "Корона Карпат". Участь у ньому візьмуть фільми щонайменше із 7 країн світу. Девіз фестивалю - особистість, шляхетність, честь. Планується, що кінофестиваль буде щорічним. Про це 5 березня на прес-конференції повідомила організатор фестивалю Теодозія Микитка.

"На Меланки цього року у Трускавці відбулася презентація фестивалю. Основним генератором такої ідеї виступив депутат Трускавецької міської ради Олег Карпин, який до організації залучив генерального директора Бердянського міжнародного кінофестивалю Олександра Махотіна та голову Спілки кінематографістів України Бориса Савченка. Цим фестивалем ми не лише хочемо зацікавити туристів, а й розвивати в хорошому руслі телевізійне кіно", - зазначила Теодозія Микитка.

За словами голова Спілки кінематографістів України Бориса Савченка, ідея саме такого фестивалю виникла в зв’язку з тим, що сьогодні телебачення — основний виробник кінопродукції, і, на жаль, не найкращий, а на цьому навчаються і дорослі і діти. Ніхто не переглядає, не аналізує і не оцінює створювані телефільмів. Трускавецький фестиваль повинен зайняти цю нішу.

"На телебаченні створюється багато проектів ігрового та неігрового кіно, а телефорумів, де можна побачити кращі роботи і визначити їх художню якість, естетичні пріоритети - не існує. Оцінку їм дають хіба що журналісти. А гострої конкурсної боротьби, котра супроводжує формат кінофестивалів, поки що немає. Тому фестиваль у Трускавці буде першим подібним місцем для обговорення. На фестивалі буде конкурсна програма і позаконкурсна, де можуть "пробуватися" молоді режисери", - зазначив Борис Савченко.

Президентом Трускавецького міжнародного фестивалю телевізійного кіно "Корона Карпат" став художній керівник Львівського національного театру ім. М.Заньковецької Федір Стригун.

Організаторам вдалося заручитися підтримкою Міністерства культури та туризму України, Львівської обласної державної адміністрації, депутатів Трускавецької міської ради та міського голови.