Прес-конференція 1

ГоловнаФестиваль 2010Прес конференції → Прес-конференція 1

У Трускавці проходитиме Міжнародний фестиваль телевізійного кіно

10-15 січня 2010 року у Трускавці відбудеться перший Трускавецький міжнародний фестиваль телевізійного кіно "Корона Карпат". Участь у ньому візьмуть фільми щонайменше із 7 країн світу. Девіз фестивалю - особистість, шляхетність, честь. Планується, що кінофестиваль буде щорічним. Про це 5 березня на прес-конференції повідомила організатор фестивалю Теодозія Микитка.

"На Меланки цього року у Трускавці відбулася презентація фестивалю. Основним генератором такої ідеї виступив депутат Трускавецької міської ради Олег Карпин, який до організації залучив генерального директора Бердянського міжнародного кінофестивалю Олександра Махотіна та голову Спілки кінематографістів України Бориса Савченка. Цим фестивалем ми не лише хочемо зацікавити туристів, а й розвивати в хорошому руслі телевізійне кіно", - зазначила Теодозія Микитка.

За словами голова Спілки кінематографістів України Бориса Савченка, ідея саме такого фестивалю виникла в зв’язку з тим, що сьогодні телебачення — основний виробник кінопродукції, і, на жаль, не найкращий, а на цьому навчаються і дорослі і діти. Ніхто не переглядає, не аналізує і не оцінює створювані телефільмів. Трускавецький фестиваль повинен зайняти цю нішу.

"На телебаченні створюється багато проектів ігрового та неігрового кіно, а телефорумів, де можна побачити кращі роботи і визначити їх художню якість, естетичні пріоритети - не існує. Оцінку їм дають хіба що журналісти. А гострої конкурсної боротьби, котра супроводжує формат кінофестивалів, поки що немає. Тому фестиваль у Трускавці буде першим подібним місцем для обговорення. На фестивалі буде конкурсна програма і позаконкурсна, де можуть "пробуватися" молоді режисери", - зазначив Борис Савченко.

Президентом Трускавецького міжнародного фестивалю телевізійного кіно "Корона Карпат" став художній керівник Львівського національного театру ім. М.Заньковецької Федір Стригун.

Організаторам вдалося заручитися підтримкою Міністерства культури та туризму України, Львівської обласної державної адміністрації, депутатів Трускавецької міської ради та міського голови.