Журі

ГоловнаФестиваль 2010 → Журі та призи
Lugossy Голова
Ласло Лугашші (Угорщина)
Відомий угорський кінорежисер, Заслужений артист Угорщини. Народився в 1939 в Будапешті. У 1961 закінчив з дипломом кінооператора Академію Театру і Кіно в Будапешті. У 1962-1964 стажувався як режисер у ВДІКу і на кіностудії "Мосфільм". Працював асистентом у Григорія Чухрая ("Жили-були старий із старою") і у Михайла Ромма ("Звичайний фашизм"). У 1968 дебютував як кінорежисер короткометражкою ( "Дивна мелодія"). Поставив фільми "Ототожнення" (1975, Срібний ведмідь за найкращий режисерський дебют МКФ у Берліні, 1976); "Дякуємо, ми живемо" (1980); "Пелюстки, квіти, вінки" (1984, Срібний ведмідь МКФ у Берліні, 1985). У 1981-1993 був генеральним секретарем Спілки кінематографістів Угорщини. У 1993-2000 - віце-президент телеканалу "Дунай", що у 1999 отримав премію ЮНЕСКО як "кращий культурний канал світу". Викладає на вищих курсах "Дунаверсітас" і в Університеті Св. Стефана.
 
Йован Маркович  (Сербія) Йован Маркович  (Сербія) - кінодраматург, продюсер, директор кіностудії "Фільм і тон", член фінської академії Мистецтв і Наук, віце-президент Міжнародного обєднання кінематографістів словянських і православних народів, лауреат премії імені С. Ф. Бондарчука "За видатний внесок у кінематограф". Як сценарист, режисер і продюсер створив близько 40 повнометражних художніх фільмів і більш 100 короткометражних і документальних фільмів. Найвідоміший для українських глядачів фільм «Настав час кохати».
 
Aydin Sayman Айдін Сайман (Туреччина) - актор, кінорежисер, продюсер, кінокритик. Народився в 1953 р. в Малатья. Неодноразовий призер міжнародних кінофестивалів в Стамбулі та Кінофестивалю середземноморських країн в Анкарі.
 
Катерина Барабаш (Росія) Катерина Барабаш (Росія) - відомий кінокритик, кінооглядач «Незалежної газети». У 2008 р. нагороджена премією Гільдії кінознавців і кінокритиків Росії СК «Слон» (російським аналогом американського «Золотого глобуса»).
 
Станкович Євген Федорович Євген Станкович (Україна) - Голова Національної спілки композиторів України, Герой України. Народився у місті Сваляві на Закарпатті. Вивчав композицію у Адама Солтиса у Львівській державній консерваторії імені М.Лисенка, у Бориса Лятошинського і Мирослава Скорика в Київській державній консерваторії імені П.Чайковського. Був редактором у видавництві «Музична Україна» Заслужений діяч мистецтв України, народний артист України, лауреат премії ім. М.Островського (1976), лауреат Державної премії ім. Т.Г.Шевченка (1977), премії Міжнародної трибуни композиторів ЮНЕСКО (1985), премії конкурсу Європейського радіо (1979), міжнародних премій за музику до кінофільмів; Дійсний член (Академік) Академії мистецтв України (1997). Євген Станкович є автором 12-ти симфоній, опери, 5-ти балетів, інструментальних концертів, музики до кінофільмів: "Народжена революцією", "Мавка" "Ярослав Мудрий", "Легенда про княгиню Ольгу", "Роксолана" та багатьох інших.