«КОРОНА КАРПАТ» НАВЧАЄ ШЛЯХЕТНОСТІ ВИБОРУ В КІНО

ГоловнаФестиваль 2010Преса про фестиваль → «КОРОНА КАРПАТ» НАВЧАЄ ШЛЯХЕТНОСТІ ВИБОРУ В КІНО

Трускавець хоче стати кіномистецькою столицею України

Перший Трускавецький фестиваль телевізійних фільмів відбувся, виправдавши очікування шанувальників хорошого кіно. Відомі артисти, що завітали до міста-курорту, насичена конкурсна програма, ретроспективний перегляд фільмів всесвітньовідомого кінометра Єжи Гоффмана, - все це залишило незабутні враження.

Майбутнє фестивалю залежатиме від кількох чинників, вважає арт-директор «Корони Карпат», режисер, голова Спілки кінематографістів України Борис САВЧЕНКО. Підтримки глядачів, фінансової допомоги меценатів та влади і успішного втілення амбіційної місії організаторів: відновити інтерес українців до фільмів високої мистецької вартості. «Завдання, які ставить серйозне кіно, сьогодні - далекі і незрозумілі нашому глядачеві, - наголосив Борис САВЧЕНКО – Він залишає кінозалу і йде додому дивитися черговий, трьохсотий за рахунком, серіал. І так триває впродовж року. У такого «кіномана» все пустішає в голові, бо серіали до того вже розбестили, до того понизили всі планки, що далі падати нікуди. Девіз нашого фестивалю «Свобода – це шляхетність вибору», тобто ми хочемо, щоб глядач зростав духовно і вчився обирати краще в кіномистецтві».

Авторитетне журі фестивалю, до складу якого увійшли: турецький актор, режисер та продюсер Айдін САЙМАН, сербський кінодраматург Йован МАРКОВИЧ, український композитор, академік Євген СТАНКОВИЧ, російська журналістка, кінокритик Катерина БАРАБАШ напружено працювало, переглядаючи по чотири фільми щодня. Голова журі угорський режисер Ласло ЛУГАШШІ перед оголошенням вердикту щодо визначення номінацій, сказав, що запропоновані фестивальні фільми вирізняються свою гуманністю, людяністю, намаганням не лише переповідати факти, а й осмислювати їх. Він подякував усім учасникам конкурсу, адже саме їхні картини дали початок фестивалю.

Найбільшу кількість нагород виборов сербський фільм «Хтось ще чекає» (режисер-сценарист Душко ПРЕМОВИЧ). Богдан СТУПКА отримав срібну корону «За кращу чоловічу роль» у білоруській картині «Інсайт» (режисер Рената ГРІЦКОВА), а переможцем стала молдовська стрічка «Арівідерчі» ( режисер Валеріу ЖЕРЕГІ). Усі номінанти отримали путівки від керівників санаторіїв та приватних оздоровчих закладів Трускавця.

Олег КАРПИН, директор фестивалю в Трускавці, висловив подяку усім, хто долучився до проведення фестивалю, і плекає надію на співпрацю й наступного року.

Спілкуючись з Айдіном САЙМАНОМі, я почула багато добрих слів про фестиваль. Пан Айдін відзначив високий рівень фільмів-учасників, висловив задоволення від своєї участі в якості члена журі та запевнив, що кінофорум у нашому місті має усі передумови для подальшого розвитку і становлення. А також поділився своїм задумом – на запрошення оргкомітету «Корони Карпат» провести влітку у Трускавці тиждень турецького кіно. «До нових зустрічей!» - побажав він на прощання. Віриться, що таких зустрічей буде багато. І Трускавець стрімко здобуде славу кіномистецької столиці України.

Ольга КУЦ, «Трускавецька Газета»