Трускавець коронував Молдову

ГоловнаФестиваль 2010Преса про фестиваль → Трускавець коронував Молдову

А кіно-Україна залишилася поза преміальним бортом…

Трускавець коронував Молдову

Завершився І Трускавецький міжнародний кінофестиваль телевізійних фільмів “Корона Карпат”. Гран-прі кінофоруму виборов молдовський фільм “Арівідерчі” відомого режисера Валерія Жерегі. Для цього фільму це вже десята міжнародна відзнака. Рішення членів журі у Трускавці було одноголосним. А ось щодо обидвох конкурсних українських стрічок, то вони залишились без жодної нагороди... Знаменитий польський кінорежисер Єжи Гоффман, який мав стати найкоштовнішим “діамантом” у “Короні Карпат”, так і не приїхав на Львівщину. Причиною цього, за словами організаторів фестивалю, стало погане самопочуття митця.

Трускавець жив в очікуванні підсумків кінофестивалю “Корона Карпат”. Організатори дійства тримали інтригу до кінця. Навіть на підсумковій прес-конференції не розкрили імені переможців І Трускавецького міжнародного кінофоруму.

“Можемо вам лишень сказати, що отримали ще одне підтвердження того, що український кінематограф - у жахливому стані, і наші роботи не можуть сьогодні гідно конкурувати зі світовим кіно, - наголосив “ВЗ” арт-директор фестивалю “Корона Карпат”, народний артист України Борис Савченко. – Справедливим було рішення журі не нагороджувати українські конкурсні фільми. Держава повинна нарешті звернути увагу на те, до якого жалюгідного стану довела вітчизняний кінопростір. Нашу владу не цікавить виховання особистостей хорошим українським кіно. Верховна Рада щоразу відмовляється внести зміни до закону про кінематограф. Можновладці вже стільки років кладуть кошти, за які мало би зніматись кіно, у власні кишені”.

Відомий російський кінокритик, член журі фестивалю Катерина Барабаш звернула увагу на те, що рівень сприйняття аудиторією хорошого кіно значно знизився, і лише фестивалі вносять певне світло у загальну нездорову тенденцію. “За останні роки люди відвикли від доброго кінопродукту і все частіше віддають перевагу дешевим поверховим серіалам, які не ставлять перед собою істинних проблем і не спонукають до роздумів, - наголосила “ВЗ” Катерина Барабаш. - Так, мовляв, і жити легше, відгороджуючись від біди, що панує довкола. У кінотеатрах рідко коли зустрінеш хороше кіно. Лише на кінофестивалях можна сповна насолодитись сучасними світовими кіношедеврами”.

Сербський кінодраматург, член журі Трускавецького кінофестивалю Йован Маркович підтверджував слова своїх колег по цеху. “Коли дивлюсь сучасне популярне кіно, складається враження, що хтось хоче винищити інтелігенцію та весь мислячий люд, - каже він. - Телебачення пішло комерційним шляхом. Наше завдання - вибирати хороше кіно і пропагувати його. На кінофестивалі “Корона Карпат” був представлений високоякісний кінопродукт. Відтепер до Трускавця їхатимуть люди не лише за фізичним, а й за духовним оздоровленням”.

Підбив підсумки розмови відомий угорський режисер, голова журі фестивалю Ласло Лугашші. “На Трускавецькому кінофестивалі було приємно працювати. Кожен із одинадцяти конкурсних фільмів насичений людяністю, гуманністю, прагненням творити добро, - наголошував він. – Немає абсолютних стандартів вимірювання мистецтва. Але рішення щодо переможця було одноголосним. “Корона Карпат” задала високу планку”.

…На порозі з’явився народний артист України Богдан Ступка (на фото угорі). На Трускавецькому фестивалі презентували білоруський фільм «Інсайт», де актор зіграв головну роль.

На сцені кінопалацу вже виблискували нагороди - срібні корони, серед яких виділялась золота – для головного переможця кінофестивалю.

Ведучі вечора – російський актор, продюсер, бізнесмен Олександр Тютрюмов (відомий за участю в серіалі “Вулиці розбитих ліхтарів”) та львівська телеведуча Ірина Веньгрін-Климович – не лише нагороджували переможців фестивалю, а й розважали гостей жартами та співами. “У мене три недоліки: краса, розум та скромність. Про свою скромність можу говорити годинами…”, - жартував Олександр Тютрюмов.

Нарешті дійшов час до коронування переможців кінофоруму. Спеціальний приз журі “За високий рівень гри молодого акторського ансамблю” отримав фільм польського режисера Міхала Квічинського “Завтра підем в кіно”.

Приз “За кращий дебют” журі фестивалю присудило болгарському фільму “Брат равлика” (режисер Іваш Панев).

Срібну корону “За кращу операторську роботу” виборола Діана Загорчинова за стрічку «РУТ» (Болгарія). Режисер цього ж фільму Владо Шишков отримав приз “За кращу режисуру”.

Найбільшу кількість срібних корон виборола сербська стрічка “Хтось ще чекає”. Журі присудило їй призи “За краще музичне оформлення” (композитор Володимир Пейкович), “За кращий сценарій” (режисер-сценарист Душко Премович) та “За кращу жіночу роль” (акторки Мірана Каранович і Марія Вицкович).

Богдан Ступка отримав срібну корону “За кращу чоловічу роль” у білоруському фільмі “Інсайт”.

Настала мить для оголошення фільму, що здобув Гран-прі кінофоруму. Золоту корону І Трускавецького міжнародного кінофестивалю телевізійних фільмів “Корона Карпат” отримала молдовська стрічка “Арівідерчі” відомого режисера, лауреата Каннського фестивалю Валерія Жерегі. “Для мого дитяти, стрічки “Арівідерчі”, це вже ювілейна, десята нагорода. Цей фільм породжує добро, гуманність і людяність, - поділився враженнями із “ВЗ” після нагородження Валерій Жерегі. - Приємно, що і Трускавецький фестиваль відзначив його. Це свідчення того, що світовий кінематограф на шляху до оздоровлення людства, до пробудження співчуття до ближніх... Хочу побажати Трускавецькому фестивалю подальшого розквіту. І пам’ятайте, ми відповідальні за тих, кого приручили. Сподіваюсь, Трускавець підтримуватиме кіно та його творців і надалі”.


Фото з сайту koronakarpat.com.ua

Трускавець

Джерело: ЗАТ «Видавничий дім «Високий Замок»