Кінофестиваль «Корона Карпат» як вихід з кризи (ФОТО)

ГоловнаФестиваль 2010Преса про фестиваль → Кінофестиваль «Корона Карпат» як вихід з кризи (ФОТО)

У Клубі «Rafinad People» відбулась прес-конференція відкриття міжнародного кінофестивалю телевізійних фільмів «Корона Карпат», метою якого є прагнення підняти професійний та культурний рівень телевізійного процесу, сприяти якісному виробництву телепродукту на основі духовно-моральних та патріотичних цінностей. Презентація фестивалю призначена на 12-15 січня 2009 року.

Бути першими завжди важко, а починати новий проект у такий, м’яко кажучи, непростий час, тим більше. Але в Трускавці, улюбленому українцями курортному місті, пройшла презентація Міжнародного фестивалю телевізійного кіно, й організатори акції настроєні рішуче. Ідея саме такого фестивалю виникла в зв’язку з тим, що сьогодні телебачення — основний виробник кінопродукції. А перегляду, аналізу та оцінки, створюваних телефільмів, поки що немає. Трускавецький фестиваль повинен зайняти цю нішу. Назви та головних призів у нього ще немає, і організатори під час презентації оголосили глядацький конкурс на кращу пропозицію.

Планується,що головним конкурсом стане творче змагання ігрових телефільмів, а інша програма збере неігрове телекіно всіх жанрів. Фестиваль планують проводити щорічно, запрошуючи гостей з ближнього та далекого зарубіжжя. Поки визначилися з термінами — проводити цей кінотелефорум на Старий Новий рік. Ідею фестивалю вже підтримало Міністерство культури і туризму, Львівська обласна та Трускавецька міська адміністрації, а також Спілка кінематографістів України.

На фестпрезентацію до Трускавця приїхали популярні актори: Володимир ГОРЯНСЬКИЙ, Ольга СУМСЬКА, Валерій АСТАХОВ і Володимир ЯМНЕНКО (Санкт-Петербург), Сергій БАРИШЕВ (відомий за телесеріалом «Бандитський Петербург» і «Таємниці слідства») та Віталій БОРИСЮК. Першим глядачам майбутнього фестивалю показали два українських телефільми — мелодраму «Абонент тимчасово недоступний» та психологічний детектив «Катарсис». Першу стрічку представила Ольга Сумська — виконавиця однієї з головних ролей, другу картину — автор сценарію та режисер — Володимир Ямненко. Творчі зустрічі організаторів фестивалю та акторів також пройшли в здравницях Трускавця. У свою чергу, фестивальному десанту продемонстрували все те нове й перспективне, що цей курорт уже накопичив, очікуючи відпочиваючих і майбутніх учасників телекінофоруму.

Борис САВЧЕНКО, голова Спілки кінематографістів України розповів: «Пам’ятаю, коли ще був живий Іван Миколайчук, ми мріяли створити такий фестиваль. І сьогодні дуже важливий саме художній аналіз телекіновиробництва, адже глядачів уже опустили до такого ганебного рівня, що можна тільки поспівчувати. Фестиваль повинен демонструвати інше кіно, за яким глядач дійсно скучив».

А актриса Ольга Сумська зазначила: «Якщо пригадати історію і те, як великі країни виходили з кризи? Кіно — «фабрика ілюзій та мрій» — ось що їм допомагало».

Її колега Володимир Горянський, який напередодні презентації став народним артистом, підкреслив: «Сьогодні організувати фестиваль такого кіно можуть лише дуже мужні люди. І я вірю, що незабаром на нього чекає доля того ж Карловарського кінофестивалю, де я часто буваю, і де можна зустріти світових знаменитостей — політиків, спортсменів та кінозірок».

Олександр МАТОХІН — директор Бердянського міжнародного кінофестивалю та один з організаторів Трускавецького фестивалю впевнений, що «для його проведення ми вибрали благодатний час у Західній Україні, коли тут весело відмічають Різдвяні свята. Цей телекінофорум дасть можливість популяризувати Україну в світі».

Кінофестиваль «Корона Карпат» як вихід з кризи (ФОТО)

Кінофестиваль «Корона Карпат» як вихід з кризи (ФОТО)

Кінофестиваль «Корона Карпат» як вихід з кризи (ФОТО)

Кінофестиваль «Корона Карпат» як вихід з кризи (ФОТО)

Кінофестиваль «Корона Карпат» як вихід з кризи (ФОТО)

Кінофестиваль «Корона Карпат» як вихід з кризи (ФОТО)

 

Джерело: Медіастар