VIP гість фестивалю - Франко Неро.

ГоловнаII ТМКТФНовини → VIP гість фестивалю - Франко Неро.

Франко Неро (італ. Франко Неро уродж Франческо Спаранеро (італ. Sparanero Francis), Родився 23 листопада 1941, Сан-Просперо, Італія) - італійський актор, який здобув популярність насамперед завдяки картині «Джанго» в жанрі спагетті-вестерн . Крім того, 1970і в багатьох фільмах про поліцію він зіграв роль прокурора. Він один з небагатьох західних акторів, чиї фільми допускалися до демонстрації в країнах комуністичного табору. В ході своєї кар'єри працював під керівництвом багатьох відомих режисерів.

 

Франческо Спаранеро, син поліцейського, народився в Сан-Просперо, невеликий громаді в провінції Модена, що входить в регіон Емілія-Романья. Дитинство його пройшло в Пармі. Там він і відкрив в юнацькі роки свою пристрасть до театральної сцени і акторському мистецтву. Він організовував виступи в школі, під час служби в армії, керував самодіяльним театром. Пізніше переїхав до Мілана, де почав вивчати економіку. За навчання він платив, працюючи співаком в нічному клубі. Навчання він так і не закінчив. Пізніше Спаранеро працював бухгалтером в Мілані, хоча основним його захопленням і далі залишалося кіно.

 

Під час відвідування римській кіностудії Cinecitta він зустрівся з режисером Карло Ліццані, Антоніо Пьетранджелі і Джоном Х'юстоном, які надихнули в ньому акторські амбіції і пізніше запропонували йому перші ролі в кіно. Однак дебютував він в 1963 році у фільмі Альфредо Джанетт . Справжнім проривом в 1966 році була його роль "холодного як лід і самотнього месника" Джанго в однойменному фільмі Серджіо Корбуччі. Цей образ зробив його відомим в міжнародних масштабах; він отримував все більше і більше пропозицій на участь у фільмах. Щоб піти з жанру спагетті-вестерну і стати визнаним актором, пізніше він також знімався у фантастичних фільмах, драмах і комедіях.

 

Відігравши роль Ланселота в кіноверсії бродвейського мюзиклу "Камелот" Неро отримав не тільки руку і серце своїй супутниці життя Ванесси Редгрейв, а й був номінований на отримання нагороди "Золотий глобус" як кращий молодий виконавець. У 1997 році Франко Неро зіграв Маріо Доміно у фільмі Д. Гріна "Хрещена мати". Фільм був знятий за романом Лінди Ла Планте "Прекрасна половина мафії". Крім Неро в цьому фільмі також знімалися Ванесса Редгрейв і Настасья Кінскі.

 

Франко Неро належить до числа небагатьох акторів із західних країн, що мали право брати участь у різних престижних кінопроектах колишніх комуністичних країн. Неро зіграв у фільмах Сергія Бондарчука "Мехіко у вогні" і "днів 10, які потрясли світ" а також у сербській національно-епічному фільмі "Чорний яструб" (герой Страхінья Бановічи). Крім того, відомою стала його роль терориста на Олімпійських іграх 1972 року в Мюнхені у фільмі "21 годині в Мюнхені" а також роль чоловіка-садиста в драмі "Якщо ти здохнеш, я буду жити» (автостопом криваво-червоний), що впливає на розвиток кіновиробництва в США до сьогоднішніх днів.

 

Своїм улюбленим режисером він багаторазово називав Енцо Дж. Кастелларі, з яким він зняв фільми "Громадянин повстанців", "Повернення Кобри (День Кобри)", "Джунглі Джанго", "Keoma" і "поліція стягується, закон служить!" - Картину, що отримала безліч похвал . Неро став легендарним завдяки інсценізації розстрілу Муссоліні у фільмі "Муссоліні - останні дні" режисера Карло Ліццані, з яким він зняв і інші фільми.

 

З 1967 по 1972 Неро працював з британською актрисою Ванессою Редгрейв, 2006 в грудні року вони одружилися. У них є спільний син, Карло Габріель Неро, який народився в році 1969.

 

У вересні 2009 року, під час ретроспективи його фільмів на Паризькому "Дивному Фестивалі" його опитав інтернет сайт 1Kult.com. У цьому інтерв'ю, він у тому числі згадує зйомки нового фільму режисера Енцо Кастелларі Enzo_G._Castellari, з яким він вже зняв два вестерна "Кеома" і "Джонатан - Друг ведмедів" Новий вестерн буде називатися "Outlaw Jack Blue Hole".

 

У 2010 році, Nero з'явилася у фільмі Листи до Джульєти з Редгрейв.

У 2011 році він отримав зірку на італійському Алеї слави в Торонто, Канада.