Трускавець

Головна → Трускавець

 

                    

  Трускавець - один з найбільших бальнеологічних курортів України, чиста екологічна зона. Знаходиться він у передгірї Східних Карпат, у мальовничій балці річки Воротище, на висоті 350-400м над рівнем моря, оточений невисокими горбами. Курорт розташований на віддалі 100 кілометрів на південь від Львова, у рідній землі великого Івана Франка.

               

Повна свіжості зелена долина, багате на кисень і озон повітря, теплий, помірно континентальний клімат і цілющі мінеральні води - все це створює винятково сприятливі умови для відпочинку і оздоровленя. Трускавець прославився різноманіттям мінеральних вод, найвідомішою з яких є "Нафтуся". Нафтуся - це слабомінералізованная (з мінералізацією 0,63-0,85 г/л), майже прісна, гідрокарбонатно-магнієво- кальцієва вода, що має специфічний присмак і легкий запах сірководня. Вона безбарвна, майже прозора, холодна (біля 10°С) і приємна на смак. Можливо, звідси пішла назва "Нафтуся". Нафтуся Трускавця містить залізо, мідь, свинець, марганець, літій, йод, бром і інші мікроелементи. Ця вода, в комплексі з іншими природними лікувальними чинниками, такими як мінеральні ванни, озокеріто- і фізіотерапія, лікує хронічні запальні захворювання нирок, печінки і жовчних доріг, хвороби обміну речовин, у тому числі цукровий діабет, і багато інших. Курорт приваблює до себе усіх, хто хоче покращити своє здоровя, повязавши це в певній мірі з відпочинком. Так воно і є, бо курорт забезпечує і відпочинок, і лікування.

               

Сьогоднішній Труськавець це велике курортне місто, де одночасно можуть лікуватися і відпочивати до 15000 чоловік, а за рік сюди приїжджає майже 200 тисяч пацієнтів з України, близького і далекого зарубіжжя. Сьогодні в Трускавці чекають гостей 19 санаторіїв, 21 пансіонат, сучасні готелі і близько 50 приватних вілл.

               

    Датою офіційного заснування бальнеологічного курорту вважається 1827 р., коли тут було споруджено приміщення для перших 8 ванн. Хоча лікувальні властивості трускавецьких вод були відомі давно, вперше їх описав королівський лікар Войцех Очко в 1578 році.

 Міська рада   Музей Біласа   Палац культури ім. Т.Г. Шевченка   Бювет