Журі та призи

ГоловнаVIII ТМКТФ → Журі та призи

Журі Першої конкурсної програми національного кіно:


Євгеній Женін

Почесний працівник культури України (2012).
Закінчив журфак МГУ. Під час навчання встиг отримати досвід роботи на Центральному телебаченні: писав сценарії для документальних фільмів.
Після навчання повернувся в Одесу, близько 30 років пропрацював на Одеській кіностудії.
Член міжнародної гільдії кінокритиків, член національної спілки журналістів України, член правління Національної спілки кінематографістів України, член Національної спілки театральних діячів України.
З 2008 року - Почесний член Європейського інтерклубу "Будинок Дерібаса" (м. Берлін).
У 2006 році за авторську гастрольну програму "Невідоме одеське кіно" отримав диплом про присвоєння звання "Одесит року-2006" (прем'єра - у вересні 2006 р в Нью-Йорку, в залі "Міленіум", в рамках Днів Одеси у США)
2013 г. - Гран-Прі Міжнародної асоціації діячів літератури і мистецтва MADLIGA GLORIA (Німеччина) в номінації «Кіномистецтво» - за авторський телевізійний цикл в 40 серіях «Одеський екран. Легендарна історія нашого кіно»
2014 г. - Міжнародна Дерибасівська премія (Німеччина) - за особистий внесок в кіно
2014 г. - Золота «Почесна відзнака» Голови Одеської обласної державної адміністрації
Лауреат муніципальної премії «Культурна столиця-2019»

Ахтем Сеітаблаєв

З 1992 до 2004 року працював як актор та режисер в
Сімферопольському державному кримськотатарському
академічному музично-драматичному театрі. З 2005 служить в
Київському академічному театрі драми і комедії на Лівому березі
Дніпра.
Заслужений артист АР Крим.
Двічі лауреат Державної премії Автономної Республіки Крим (1997 і 2001 рр.)
Лаурет театральної премії «Київська Пектораль» (2005 р.)
Лауреат премії «Телетріумф» за роль В.Стуса (2016 р.)

Нагороди за фільм «Чемпіони з підворіття»: Одеський міжнародний кінофестиваль 2012 р. - кращий фільм Українського національного конкурсу. Спеціальний приз UNICEF.
Нагороди за фільм «Хайтарма»: Гран-прі IV Трускавецького міжнародного
кінофестивалю «Корона Карпат».
Премія «Ніка» за Кращий фільм країн СНД та Балтії 2013 року.
Премія Спілки Кінематографістів України за Кращим ігровий фільм 2013 року та Кращий фільм 2013 року.
Кращий режисер ХІІ Міжнародного кінофестивалю «Кімера» в Італії (Kimera
International Film Festival).
Національна кінопремія «Золота дзиґа» за фільм «Кіборги» як кращий фільм 2018 року.
Зіграв більше двадцяти ролей в кіно.
Режисер телевізійних і художніх фільмів.
Майстер курсу КНУКіМ.

Тарас Томенко

Кінорежисер та сценарист член Європейської кіноакадемії (EFA), член Національної спілки кінематографістів України.

Київський державний університет театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого
Київський державний університет ім. Тараса Шевченка

Лауреат Міжнарожного Берлінського кінофестивалю BERLINALE

 

Олександр Саква

Закінчив Київський театральний інститут ім. І.К. Карпенка-Карого. Працював редактором газети "Культура і життя", начальником відділу маркетингу і громадських зв’язків Національної кінематеки України, був спеціальним кореспондентом агентства "Панорама", викладав в Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого.
Саква О.О. є автором більше 600 публікацій з питань театру і кіно, літератури, культури і мистецтва. Його перу належать три монографії – "Знак дива" (Київ, 2001 р.), "Нарком" (Миколаїв, 2010 р.), "Олексій, син Мефодія, внук Івана" (Київ, 2015 р.). Він також є автором численних статей і передмов до книг, присвячених творчості видатних українських митців – Леся Курбаса, Наталії Ужвій, Нони Копержинської, Сергія Данченка, Богдана Ступки, Федора Стригуна, Богдана Козака, Віктора Шулакова, Наталії Сумської, Анатолія Хостікоєва, Богдана Бенюка. Учасник ряду проектів телеканалу "Культура", автор сценаріїв до фільмів кіностудії "Київнаукфільм". Активно друкується в періодичній пресі.
Заслужений працівник культури України.

Римма Зюбіна

Українська актриса, телеведуча, громадська активістка. Визнана "Найкращою актрисою 2016-2019" рейтингом "Знято в Україні". На престижному європейському 65-му Міжнародному кінофестивалі в Мангейм-Гайдельберг (Німеччина) «Спеціальна відзнака за неперевершене виконання ролі Дарини в фільмі «Гніздо горлиці», та 2017 "Найкраща жіноча роль» на 25-му Міжнародному кінофестивалі в Варні (Болгарія). Фільм "Гніздо горлиці" в головній ролі з Риммою Зюбіною, отримав ще кілька нагород на престижних міжнародних кінофестивалях — «Приз журі» Мумбаї (Індія), «Приз екуменічного журі» в Мангейм-Гайдельберг (Німеччина), "Золотий Дюк" "Найкращий фільм національної програми" ОМКФ (Одеса, Україна)

За версією журналу «Фокус» 2017 року, увійшла до 100 найвпливовіших жінок України. Першу театральну нагороду отримала в 21 рік. Лауреатка багатьох театральних премій, зокрема двічі лауреатка найпрестижнішої театральної премії України «Київська пектораль» (1993 за роль Соні в виставі «Дядя Ваня» А.Чехов, 2007 за роль Тані в виставі «Четверта сестра» Я.Гловацького). Міжнародне визнання отримав фільм "Гніздо Горлиці", де Зюбіна зіграла головну роль. Сам фільм отримав нагороди в Індії, Німеччині, Польщі, Болгарії, Україні. Шість "Золотих Дзиґ" отримав фільм "Гніздо Горлиці" на першій церемонії вручення премій Української Кіноакадемії. А Римма Зюбіна відзначена нагородою «Золота Дзиґа» "За найкраще виконання головної жіночої ролі" Дарини в фільмі «Гніздо Горлиці» Увійшла до 100 жінок відзначених Всеукраїнським рейтинговим журналом "Гордість та краса України" 2019.

 

Журі Другої конкурсної програми короткометражних національних фільмів та "Дипломних робіт":

 


 

Тарас Ткаченко

Український кінорежисер і сценарист, колишній Голова Національної спілки кінематографістів України, обраний на VІІ (ХIIІ) З'їзді НСКУ 25 жовтня 2016 року. Закінчив Київський національний університет ім. Шевченка (українська філологія) та КДІТМ ім. Карпенка–Карого (факультет кінематографії та телебачення, відділення режисури художнього фільму).

Викладає на факультеті кінематографії та телебачення в Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені Карпенка–Карого у майстерні Бориса Савченка.
Здобув перемогу у номінації Першої Національної Кінопремії «Найкращий режисер» (Премія ім. Ю. Іллєнка) за роботу над стрічкою «Гніздо горлиці».

Анастасія Буковська

Продюсерка і режисерка, співзасновниця FAMILY Production. Компанія створює відеоконтент, музичні відео і рекламу для McDonald’s, Diesel, Vodafone, Dior, Philips та інших світових брендів. У 2017 FAMILY відкрила власний кінодепартамент. В його активі є два повнометражні фільми, зняті в ко-продакшні з Німеччиною. А в 2018 реклама Diesel, для якої FAMILY займалося продакшн-сервісом, отримала три Канські леви. Наразі Анастасія знімає власний кінодебют — короткометражну стрічку «Бульмастиф», вихід якої запланований на кінець 2019 року.

• Cannes Lions (1 срібло, 2 бронзи) в категорії Film Craft: ‘Cinematography’, ‘Art Direction’ and ‘Direction’ для кампанії Diesel ‘Go with the Flaw’
• Eurobest Гран прі в категорії ‘Film Craft’ за кампанію Diesel ‘Go with the Flaw’
• КМФР в категорії ‘Найкреативніша продакшн-компанія України’ (2016, 2017, 2018)

Сергій Марченко

Кінорежисер, кандидат мистецтвознавства,
доцент кафедри кінорежисури та кінодраматургії
Інституту екранних мистецтв КНУ театру кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого,
художній керівник курсу кінодраматургів - бакалаврів та магістрів.