Преса про фестиваль

ГоловнаV ТМКТФ → Преса про фестиваль

АХТЕМ СЕЙТАБЛАЄВ: «В Трускавці відчуваєш, що люди хочуть пишатися своїм містом і країною»

 

Зустрічі та знайомства із непересічними людьми – неабиякий подарунок долі. Особливо, якщо живеш у невеликому містечку. То для гостей Трускавець – місто-казка, місто-надія. А для нас, місцевих мешканців, – рідне озокеритово-мінеральне «болотце», де зірки сяють з телеекрану. 

Але, на щиру радість, і на нашій вулиці буває «Корона Карпат». Цього року плеяда відомих облич зібралася в Трускавці вп’яте. Серед впізнаваних персон завжди око привертає той чи та, до кого відчуваєш симпатію, повагу і захоплення тим, що ця людина робить. А якщо це ще і харизматичний чоловік, на якого навіть просто дивитися – уже задоволення, як тут не скористатися можливістю і не запросити на філіжанку Нафтусі та душевну розмову? Мій vis-à-vis - Ахтем Сейтаблаєв – режисер і актор фільму «Хайтарма», ведучий проекту «Хоробрі серця» на телеканалі «1+1» . Розмовляємо про Трускавець, кіно, мир і війну. Втім, краще «послухайте» нашу розмову:

- Пане Ахтеме, як Вам Трускавець? Які враження?

- Знаєте, а Ваше місто для мене дуже особливе. Вперше почув про Трускавець ще років двадцять п’ять тому, коли ми жили в Узбекистані. Моя мама кілька разів приїжджала сюди на оздоровлення. Для неї Трускавець завжди був незвичайним містом. 

Сам я потрапив сюди минулого року в рамках фестивалю «Корона Карпат», - це якраз «причина номер два» любові до вашого міста. Тут почалася фестивальна історія фільму «Хайтарма». Ми здобули перемогу. Вже потім була «Ніка» в Москві, дві премії в Італії, нагорода від Спілки кінематографістів України і т. д. Але найдорожчі це саме ті емоції, з якими у Трускавці сприйняв глядач наш фільм. Вкотре переконався тоді, що ми живемо в чудовій країні. І роблять її такою саме люди, здатні співчувати, співпереживати і допомагати. Тоді я мав нагоду поспілкуватися з кількома сім’ями кримських татар, яким активно допомагала трускавецька громада. Розумієте, ми близькі. Якщо не за приналежністю до однієї віри, то менталітетом, готовністю бути Людиною. 

У Трускавці панує неймовірна атмосфера! 

- Ви вже вдруге у нас саме завдяки кінофестивалю. Яку долю йому пророкуєте? 

- Організатори фестивалю (в першу чергу – Олег Карпин ) – взагалі унікальні особистості. Для мене за межею розуміння, як зараз, у такий час, їм вдається навіть просто його проводити. На жаль, не зміг переглянути усі фільми, але те, що встиг побачити на закритті і сам фільм-переможець («Мамо, я люблю тебе», Латвія, 2013 р.) доводять як мінімум одне – і журі, і організатори – люди з чудовим смаком. Сподіваюся, на фестиваль чекає чудове майбутнє. І я вірю, що фестиваль допоможе Трускавцю перетворитися на один із головних кіномайданчиків України. Трускавець має усі важливі складові: «натура», чудово розвинена інфраструктура (і проживання, і харчування), аеропорт дуже близько і – що найголовніше – люди. Так, люди. Бо кіно – це не техніка і не комп’ютерні технології (хоча і вони важливі). Це люди! Я певний, що прості люди здатні втілювати великі проекти, в тому числі і в кіноіндустрії.

 - Не можу не запитати – коли закінчиться війна? 

- На це питання я, як і всі ми, хотів би відповісти «завтра». Але, на превеликий жаль, вона закінчиться лише тоді, коли не стане ініціатора цієї війни – Путіна.

- Як гадаєте, нам, простим українцям, якось під силу наблизити перемогу? 

- Ми (колектив проекту «Хоробрі серця») часто також ставимо собі це питання… Вважаю, що кожен на своєму місці має викладатися по-максимуму, щоб зробити свою країну кращою. Країна ж починається з тебе, з твоєї кімнати, з твого готелю, з твоєї вулиці, з твоїх взаємин з сусідом, з бажання знати, хто живе поряд. На мою думку, багато драматичних ситуацій, в тому числі і в контексті теперішніх подій, спричинила наша байдужість. Якщо ти не прагнеш відкрити для себе світ іншої людини, а особливо, якщо ця людина сповідує іншу віру і представляє іншу культуру, то на основі цього незнання людині можна привити безліч фобій і страхів. Ще древні римляни казали: «Розділяй і пануй». Чим більше ми розділені, тим легше нами маніпулювати. Якщо ти знатимеш про сусіда з власного досвіду, то насадити хибну думку про нього нікому не вдасться – ти ніколи не стрілятимеш в нього. Маємо докладати усіх зусиль, щоб знати один про одного максимум правди і знати саме з власного досвіду. Якщо кожен з нас робитиме все по-совісті і навіть ще трішки «за того хлопця», от тоді і вся наша країна буде затишною і світлою.

- Що Ви побажали б трускавчанам? 

- Я не буду оригінальний – хочу побажати миру. Бажаю, щоб у кожного з нас було відчуття причетності до спільної справи, щоб ми пишалися нашою країною, своїм містом. А ваше – таке особливе, з багатолітньою історією. І попереду ще безліч щасливих років. Дуже хочу, щоб тут було багато відпочиваючих і просто людей, які б хотіли відвідати Трускавець. А ми, телевізійники, зі свого боку будемо вам у цьому сприяти. В Трускавці відчуваєш, що люди хочуть пишатися своїм містом і країною, що вивішують прапор України не просто у свята, а тому, що вони – українці.

Дякую гостю за приємну розмову. Ще трохи теревенимо про все на світі. І розходимося. Він – далі творити добро і красу, а я – ділитися з вами враженнями. Отакий він, Ахтем Сейтаблаєв. Щирий і привітний. Справжній. Добре, що є такі люди. Хай вони вам зустрічаються частіше!

 

Наталя СКРОБАЧ

 

Джерело: http://www.truskavets-mi.com.ua/news1/919-akhtem-seytablayev-v-truskavtsi-vidchuvaiesh-shcho-liudy-khochut-pyshatysia-svoim-mistom-i-krainoiu

 

Історія, яка підкорила глядачів

 

Гран-прі V Трускавецького міжнародного кінофестивалю телевізійних фільмів “Корона Карпат” виборола кінострічка “Мамо, я люблю тебе” Яніса Нордса

П’ятий кінофестиваль “Корона Карпат”, який днями завершився у Трускавці, відкрив нові перспективи для цього міста. 

Воно, як і інші подібні курорти – Карлові Вари в Чехії, Сан-Себастьян у Іспанії, Ніш у Польщі, поступово стає оазою кінопоказівq. Відвідують кінозали в Трускавці і мешканці оздоровниць, і місцеве населення, і люди із сусідніх міст. А з нагоди масштабніших подій – ще й гості з-за кордону. 

Однією з таких подій вже традиційно є Трускавецький міжнародний кінофестиваль телевізійних фільмів “Корона Карпат”. Цього року його організатори  зробили кіноманам справжній подарунок – всі покази фестивалю були безкоштовними, проте всі могли зробити благодійну пожертву. Таким чином упродовж чотирьох днів на “Короні Карпат” зібрали 5 тис. 704 грн на потреби військових, які зараз перебувають у зоні АТО.

На круглому столі “Реформації та перспективи кіногалузі”, що відбувся у рамках кінофестивалю, дебатували про те, як кіногалузь працює зараз, як створити повноцінний „національний продукт”, а також, як вивести український кінематограф на міжнародний рівень. Виробляти кінопродукт на локаціях карпатських ландшафтів Державному агентству України з питань кіно пропонують Трускавецька міська рада, Львівські обласна рада та облдержадміністрація.

У Трускавці, Східниці, Стебнику гості кінофестивалю переглянули фільм, який нагадав їм події Майдану і патріотичні переживання тих днів. Це стрічка “Вавилон 13”, присвячена річниці Революції Гідності.

Серед десяти конкурсних фільмів найбільшу симпатію глядачів здобув фільм латвійського кіновиробника “Мамо, я люблю тебе” (2013 рік, режисер Яніс Нордс), який став володарем Гран-прі кінофестивалю. 

Розвиток сюжету починається з того, що Реймондс приховує від мами погану оцінку, яку отримав у школі. Він каже неправду, яка виходить з-під його контролю. Матуся Реймондса цілком присвятила себе роботі, тож син залишається наодинці зі своїми сумнівами. Як урятувати дружбу і не втратити поваги матері? Реймондс ризикує, випадково стикаючись із небезпечним нічним життям Риги. 

“Проблема 12-річного хлопчика, який росте у неповній сім’ї, лиш одна – велика потреба в увазі матері, – аналізує сюжет фільму гість кінофестивалю, практичний психолог Михайло Лисецький. –  Для того, аби стати потрібним матері, Реймондс хоче стати найкращим за будь-яку ціну. Слухаючи докори матері, хлопчина постійно відчуває провину за всі її нещастя. І це відчуття провини підштовхнуло його до крадіжки та великої брехні. Проте Реймондс приймає несподіване, але правильне рішення – говорити правду, якою б вона не була. Саме правда рятує і дитину, і матір”.

 

ТРІУМФ МІЖНАРОДНОГО ТРУСКАВЕЦЬКОГО КІНОФЕСТИВАЛЮ

 

30 листопада V Трускавецький Міжнародний кінофестиваль телевізійних фільмів «Корона Карпат» пересік фінішну стрічку. Це свято тривало в курортному Трускавці протягом чотирьох останніх листопадових днів.

Свій перший ювілей організатори ТМКФ «Корона Карпат» хотіли провести по особливому – яскраво, вражаюче, з розмахом. Але події на сході України вносили свої корективи, і за декілька місяців до відкриття кінофестивалю виникали думки про відміну цього заходу. Але вже була пророблена велика організаційна та підготовча робота, майже відібрані фільми, отримані заявки на участь представників інших країн, велися перемовини з членами журі. Через те було вирішено фестиваль провести, але без традиційної червоної доріжки та феєрверків, зробити перегляд фільмів безкоштовним. Так і сталося. Кінофестиваль розпочався.

Цьогорічними засновниками фестивалю виступили Міністерство культури України, Державне агентство України з питань кіно, Національна Спілка кінематографістів України, Трускавецька міська рада, Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна рада та громадська організація «Кінофестиваль «Корона Карпат».

Глядачам та журі було запропоновано переглянути  10 конкурсних ігрових фільмів, серед  яких відома аргентинська стрічка «Останній Елвіс» Арманда Бо, а також  українські фільми «Брати. Остання сповідь» Вікторії Трофіменко та «Креденс» Валентина Васяновича.

Ретроспективний показ фільмів відомого українського режисера Юрія Іллєнка «Криниця для спраглих», «Білий птах з чорною ознакою» та «Молитва за гетьмана Мазепу» викликали неабиякий інтерес і зібрали повний зал глядачів.

Для найменших глядачів фестивалю  аргентинські кінематографісти спеціально підібрали мультфільми, які особисто представила Надзвичайний і Повноважний Посол Аргентини в Україні Ліла Ролдан Васкес де Муан. Презентація мультфільмів відбулася в Східниці. Ця країна щороку бере активну участь у кінофестивалі.

Щодня глядачі та курортники мали змогу зустрітись та поспілкуватись з відомими кіномитцями, артистами, режисерами: головою журі, Героєм України, лауреатом Шевченківської премії, кіносценаристом Іваном Драчем; Борисом Савченком – режисером, народним артистом України, співорганізатором фестивалю; актором Віктором Деметрашем (фільм «Брати. Остання сповідь»); акторкою Людмилою Єфименко (фільм «Молитва за гетьмана Мазепу»); режисером Михайлом Іллєнком; режисером та актором, а в минулому «довгоносиком» Віктором Андрієнко; учасниками «Золотого гусака» –  композитором Володимиром Бистряковим та Юрієм Рудченком; авторами, композиторами та співаками Михайлом Грицканом, Юлією Махотіною, співачкою Наталією Кудряшовою, іншими цікавими особами.

У Бориславську у спеціалізовану школу для дітей з порушенням опорно-рухового апарату завітали у гості режисер і актор Віктор Андрієнко та актор Олександр Григор’єв з фільмом «Іван Сила». Радісно і тепло пройшла зустріч з дітлахами.

Протягом усього кінофестивалю не згасала свічка пам’яті та допомоги для постраждалих в зоні АТО. Глядачі охоче відгукнулися на таку форму підтримки.  Волонтерами було зібрано 5700 грн., які пішли на допомогу постраждалим родинам.

У глядацькій залі кінотеатру «Злата» відбулася церемонія нагородження.

Переможною стрічкою ігрового кіно став фільм «Мамо, я люблю тебе». Режисер Яніс Нордс, Латвія.

Приз «За кращу режисуру» – «Десь у Моравії». Режисер Мирослав Кробот, Чехія.

Приз «За кращий сценарій» – «Дорогі віддані друзі». Режисер Шара Черхальмі, Угорщина. (Автори: Шара Черхальмі, Пейс Міклош).

Приз «За кращу жіночу роль» – актриса Джессіка Грабовскі, фільм «8-куля». Режисер Аку Лоухіміес, Фінляндія.

Приз «За кращу чоловічу роль» – актор Джон МакНнерни, фільм «Останній Елвіс». Режисер Армандо Бо, Аргентина.

Приз «За операторську роботу» – «Брати. Остання сповідь». Режисер Вікторія Трофименко, Україна. (Оператор: Ярослав Пилунський).

Приз фестивалю «За кращий дебют в ігровому телекіно» – фільм «Дорогі віддані друзі». Режисер Шара Черхальмі, Угорщина. (Автори: Шара Черхальмі, Пейс Міклош).

Окрім офіційних нагород  кінофестивалю була ще одна. Генеральний директор Бердянського кінофестивалю «Бригантина» Олександр Махотін вручив спеціальну нагороду «За найкращий дебют» актору Михайлові Грицкану, який дебютував у серіалі Тетяни Гнєдаш «Джамайка» та зараз продовжує зйомки у фільмі Валеріу Жерегі «Окупація». До сьогодні ми знали Михайла як автора, композитора та виконавця пісень. І от відкрився акторський талант.

Щороку на завершення фестивалю на Алеї кінослави біля кінотеатру «Злата» закладають бронзову плиту фільма-переможця попереднього кінофестивалю «Корона Карпат». Цього разу таку плиту було встановлено на честь українського фільму «Хайтарма» режисера Ахтема Сеітаблаєва, який переміг на четвертому кінофестивалі у 2013 році. Зараз режисер Ахтем Сеітаблаєв на каналі «1+1» веде програму «Хоробрі серця».

На закритті кінофестивалю Олег Карпин – генеральний директор ТМКФ «Корона Карпат» – подякував усім організаторам, спонсорам, учасникам та глядачам за участь. З упевненістю був даний старт в підготовці до VI кінофестивалю.

З року в рік кінофестиваль телевізійних фільмів «Корона Карпат» набирає впевненої ходи. Про цей захід знають любителі і професіонали кіно у багатьох куточках планети. За попередні чотири роки на фестивалі було показано понад 100 фільмів з 50 країн світу. Трускавецький кінофестиваль – це крок до взаємного спілкування і збагачення,  крок до євроінтеграції та миру. Хай буде так !!!

 

Джерело: http://novosti-turbiznesa.info/article/triumf_mizhnarodnogo_truskavetskogo_kinofestivalyu.html

 

П’ятий кінофестиваль завершився, до зустрічі на шостому

 

Це справді щастя, що на світі, в Україні, в Трускавці є фантастичні ентузіасти своєї справи, божевільні у найкращому розумінні цього слова. Саме завдяки таким людям земля рухається вперед, розвивається, а заплановані добрі справи відбуваються за будь-якої погоди та ситуації в країні. Саме такою людиною є генеральний директор Трускавецького міжнародного кінофестивалю телевізійних фільмів «Корона Карпат» Олег Карпин. 28-30 листопада він знову зробив у Трускавці свято кіно – в ці дні в кінозалах міста-курорту пройшов V Трускавецький Міжнародний кінофестиваль телевізійних фільмів «Корона Карпат».

Кінофестиваль відбувся за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Львівської облдержадміністрації та Львівської обласної ради, багатьох спонсорів та меценатів, серед яких і готельно-курортний комплекс «Карпати». Але все одно рушієм масштабної кіноподії вже шостий рік поспіль є одна людина – Олег Карпин.

Цьогорічний кінофестиваль за об’єктивних причин був менш масштабним, але доводилося чути думки багатьох учасників, що через це вдалося досягти більшої організованості та лаконічності. Конкурсну програму, в якій взяло участь 12 телевізійних фільмів з різних країн світу, оцінювало професійне журі на чолі з поетом, перекладачем, Героєм України Іваном Драчем. Окрім конкурсної програми було проведено спеціальні покази українського патріотичного кіно, ретроспективу фільмів Юрія Іллєнка, посольство Аргентини представило показ дитячого аргентинського кіно.

В останній день кінофестивалю, в неділю, 30 листопада, на алеї кінослави біля кінотеатру «Злата» було відкрито бронзову табличку на честь переможця минулорічного кінофестивалю – фільму режисера Ахтема Сеітаблаєва «Хайтарма». Сам режисер на скромному та патріотичному відкритті відзначив, що встановлення цієї таблички на Західній Україні, в Трускавці, велика честь для нього та всього кримськотатарського народу. Адже саме з Трускавецького кінофестивалю розпочалася фестивальна історія фільму про трагічні події депортації кримських татар у ХХ столітті. На жаль, фільм «Хайтарма» за рік, що минув, став ще більше актуальним для кримських татар та для України. Але «хайтарма» з кримськотатарської означає «повернення», і повернення обов’язково буде!

А під час всього кінофестивалю тривав збір коштів на АТО.

І ось настав час церемонії урочистого закриття V Трускавецького міжнародного кінофестивалю «Корона Карпат» і кульмінації – оголошення переможців. Голова журі – знакова людина в українській новітній історії поет Іван Драч наголосив, що просто необхідно, щоб фестиваль існував, розвивався, щоб Галичина мала свою кіностудію. В продовження теми заступник міського голови Трускавця Юрій Яворський зазначив, що досягнуто домовленості з Державним агентством України з питань кіно і буде підписано угоду про зйомки українських фільмів на натурі Трускавця та ландшафтах мальовничих околиць.

Та найочікуваніша мить для всіх учасників кінофестивалю – визначення переможців та вручення статуеток кінофестивалю «Корона Карпат». Отже, приз за кращу операторську роботу отримав український фільм «Брати. Остання сповідь» (режисер Вікторія Трофименко). Кращим режисерським дебютом визнано фільм «Дорогі зраджені друзі» (Угорщина, режисер Шара Черхальмі). Найкраща режисура – фільм «Ніде в Моравії» (Чехія, режисер Мирослав Кробот). Приз за кращу жіночу роль поїде в Фінляндію за фільм «Восьма куля». Статуетка «Корона Карпат» за кращу чоловічу роль буде в Аргентині за фільм «Останній Елвіс» (режисер Армандо Бо). Кращим сценарієм визнано сценарій фільму «Дорогі зраджені друзі» (Угорщина). А кращим фільмом V Трускавецького міжнародного кінофестивалю «Корона Карпат» визнано фільм «Мамо, я тебе люблю» (Латвія, режисер Яніс Модус). Приз переможцю вручав голова Львівської обласної держадміністрації Юрій Турянський.

«Ну що ж, V Трускавецький міжнародний кінофестиваль телевізійних фільмів вважаю закритим, а підготовку до VI кінофестивалю вважаю відкритою!» – не крапку, а план дій окреслив Олег Карпин.

 

Джерело: http://lifeinfo.com.ua/2014/12/02/pyatyy-kinofestyval-zavershyvsya-do-zustrichi-na-shostomu.html

 

Руслан Козир зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Аргентинської республіки в Україні

 

Трускавецький міський голова Руслан Козир зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Аргентинської республіки в Україні Ліла Ролдан Васкес де Муан.

Під час зустрічі Руслан Козир розповів про давню історію міста-курорту, цілющі властивості мінеральних вод Трускавця, лікувально-оздоровчі можливості санаторно-курортних комплексів,  перспективи розвитку галузі медичного туризму.

Пані де Муан висловила своє захоплення Трускавцем, в якому, за її словами, дуже гарно себе почуває. Вона відзначила позитивний імідж нашого курорту, запропонувала встановлювати зв’язки з курортами Аргентини та обмінюватися досвідом роботи в сфері медичного туризму,  відпочинку та промоційної діяльності.

На думку посла, Трускавець з його унікальною «Нафтусею» та розвинутою відпочинковою інфраструктурою має хороші перспективи  зацікавити своїми послугами аргентинців і особливо 360-тисячну українську діаспору в цій латиноамериканській країні.

Під час перемовин  було досягнуто принципової домовленості про початок співпраці в галузі розвитку рекреації та туризму. Першими кроками такої співпраці має стати навчання трускавецьких туроператорів в школі туризму, яка вже три роки діє при посольстві Аргентини в Києві.

Руслан Козир подякував Надзвичайному і Повноважному Послу Аргентинської республіки в Україні за відвідання Трускавця та цікаві пропозиції про співпрацю.

Пані де Муан побажала українцям миру в державі і зупинки кровопролиття на сході країни, висловила впевненість в налагодженні більш тісної та ефективної співпраці між нашими народами та реалізації спільних проектів в сфері туризму, культури та економіки.

Наприкінці зустрічі відбувся традиційний обмін подарунками між українською і аргентинською сторонами. На пам'ять Руслану Козиру про країну, що говорить іспанською мовою, а живе по-італійськи, гості подарували ілюстрований довідник «Аргентина» та книги Хорхе Луїс Борхеса, Ернесто Сабато і Хуліо Кортасара українською мовою.

Руслан Козир вручив Ліла Ролдан Васкес де Муан та членам її делегації  трускавецькі сувеніри і запросив  знову відвідати наше-місто-курорт.

 

Джерело: http://truskavets-mi.com.ua/news/900-ruslan-kozyr-zustrivsia-z-nadzvychainym-i-povnovazhnym-poslom-arhentynskoi-respubliky-v-ukraini

 

Дрогобицьку Ратушу відвідала делегація митців кіно — учасників кінофестивалю «Корона Карпат»

 

У Трускавці 27-30 листопада проходив 5-ий Міжнародний кінофестиваль «Корона Карпат».

В рамках фестивалю, у Дрогобицькому педагогічному університеті імені Івана Франка відбулася зустріч з Іваном Драчем та Борисом Савченком. Проте місто Дрогобич настільки відоме, що відвідати його забажали й інші гості фестивалю. Тому у міській Ратуші відбулася зустріч делегації митців з владою Дрогобича. Секретар міської ради Тарас Метик поспілкувався з гостями, розповів про історію та сучасність нашого міста, вручив їм сувенірні подарунки. Опісля зустрічі, гості мали можливість оглянути «мармурову» залу Ратуші, піднятися на оглядовий майданчик Вежі. Відтак відбулася екскурсія вулицями древньої частини нашого міста.

Джерело: http://drohobych-rada.gov.ua/content/4888

 

Іван Драч зустрівся з дрогобичанами

 

У Трускавці в останні дні листопада проходив кінофестиваль «Корона Карпат», в рамках якого відбувалися цікаві зустрічі з відомими режисерами, сценаристами та акторами. Одна з таких зустрічей відбулася у Дрогобичі, до якого завітав Іван Драч, інформує відділ забезпечення діяльності виконкому Дрогобицької міської ради. Зустріч відбулася в центральному корпусі Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.

Спершу відомий сценарист зустрівся з керівництвом вузу та владою міста. Опісля в актовій залі університету Іван Драч поспілкувався зі студентством, професурою та відомими особистостями Дрогобича. Гість розповів про враження від кінофестивалю «Корона Карпат», особисте бачення сучасної ситуації в країні, схвально відгукнувся про участь молоді у державотворчих процесах та прочитав свої вірші. Неймовірне позитивне враження справило студентство, яке активно ставило питання гостеві. Не обійшлося без автографів на книгах з поезією автора та фотосесії, адже Іван Драч — жива історія сучасності, відома постать в українській культурі, історії, державотворчих процесах, адже він — український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч. Перший голова Народного Руху України (1989). Герой України (2006).

«Нинішня молодь є зовсім іншою, на відміну від нашого покоління. У сучасної молоді зовсім інше бачення та мислення. Щодо молодих митців, то у їхній поезії мають бути закладені основи виховання патріотизму та державницької ідеї», — наголосив поет. На завершення зустрічі присутні у залі переглянули фільм «Криниця для спраглих», який був відзначений призом на Київському кінофестивалі «Молодість» у 2014 році, сценарій до якого написав Іван Драч.

Також в рамках проведення фестивалю «Корона Карпат» в Дрогобичі пройшла і зустріч з Борисом Савченком. У дрогобицькій Ратуші відбулася зустріч делегації митців з владою Дрогобича. Секретар міської ради Тарас Метик поспілкувався з гостями, розповів про історію та сучасність нашого міста, вручив їм сувенірні подарунки. Після зустрічі гості мали можливість оглянути «мармурову» залу Ратуші, піднятися на оглядовий майданчик Вежі, відтак відбулася екскурсія вулицями древньої частини Дрогобича.

 

Джерело: http://protruskavets.org.ua/ivan-drach-zustrivsya-z-drohobychanamy/

 

У Трускавці з’явився тріумфальний знак на честь фільму «Хайтарма»

 

На Алеї слави Трускавецького міжнародного фестивалю телевізійних фільмів «Корона Карпат» було встановлено бронзову плиту на честь переможця кінофоруму 2013 року - картини «Хайтарма» українського режисера Ахтема Сейтаблаєва.

 

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив продюсер, один із учасників фестивалю Володимир Філіппов.  

 

Режисер Ахтем Сейтаблаєв, який зараз веде програму «Хоробрі серця» на каналі «1+1», теж узяв участь у події.

 

Нагадаємо, п'ятий фестиваль, організований за підтримки Держкіно,  проходив з 27 по 30 листопада. До конкурсної програми «Корони Карпат» увійшло 12 фільмів, серед яких є й такі фестивальні хіти, як висунута на здобуття «Оскара» картина «Іда» польського кінорежисера Павла Павліковського чи відома аргентинська стрічка «Останній Елвіс» Арманда Бо. Увійшли до конкурсу й українські фільми «Брати. Остання сповідь» Вікторії Трофіменко та «Креденс» Валентина Васяновича.

 

Джерело:  http://www.telekritika.ua/kontekst/2014-12-01/101010

 

Трускавець стає кіномистецькою перлиною

 

Три дні у курортній столиці України Трускавці тривав 5-ий Міжнародний кінофестиваль «Корона Карпат», засновниками якого виступили Міністерство культури України, Державне агентство України з питань кіно, Національна Рада України з питань телебачення та радіо, Національна Спілка кінематографістів України, Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна рада, Трускавецька міська рада та громадська організація «Кінофестиваль «Корона Карпат». Повноважне журі фестивалю, а це фахівці кіно, телебачення, культурологи, філологи, мистецтвознавці, а також видатні громадські діячі, переглянули 12 конкурсних фільмів. Переможцем 5-го Трускавецького Міжнародного кінофестивалю став фільм "Мама, я люблю тебе" режисера Яніса Нордса, Латвія. 

Приз за кращу режисуру отримав фільм "Десь в Моравії" режисера Мирослава Кробота, Чехія. Приз фетивалю за кращий сценарій отримав фільм "Дорогі віддані друзі", режисера Шара Черхальмі, Угорщина.

Приз фестивалю за кращу жіночу роль отримав фільм "8-ма куля" режисера Аку Лоухіміес, Фінляндія.

Приз фестивалю за кращу чоловічу роль отримав фільм: "Останній Елвіс" режисера Армандо Бо, Аргентина.

Приз фестивалю за кращу операторську роботу отримав фільм: "Брати. Остання сповідь", режисера Вікторії Трофименко, Україна.

Приз фестивалю за кращий дебют в ігровому кіно отримав фільм"Дорогі віддані друзі", режисер Шара Черхальмі, Угорщина.

Перегляд конкурсних фільмів для глядачів був безкоштовним. Волонтери зібрали 5700 гривень для потреб воїнів АТО.

На фестиваль прибули режисери і актори Ахтем Сейтаблаєв, Валерій Жереги, Богдан Бенюк, Олексій Горбунов, Тетяна Гнєдаш, Лінас Вільджунас, Віктор Демерташ та інші. 

Учасників кінофестивалю привітав міський голова м. Трускавця Руслан Козир. Він висловив вдячність організаторам кінофестивалю за те, що вони для його проведення обрали саме наше місто, яке славне на всю Європу не тільки своїми унікальними цілющими мінеральними водами, сучасними оздоровницями і прекрасними краєвидами, а й гостинністю, історичними та культурними традиціями. Міський голова наголосив: «Знаменно, що в основі кінофестивалю «Корона Карпат» лежить благородна ідея пропаганди духовно-моральних цінностей та почуття патріотизму. Впевнений, нинішній кінофестиваль завдяки таланту, енергії його учасників і організаторів, об’єднаних шляхетними гуманістичними ідеями, став неординарною подією в мистецькій царині, запам’ятався цікавими роботами і подарував незабутні хвилини радості спілкування зі світом кіномистецтва трускавчанам і гостям нашого курорту». 

 

Почесним гостем «Корони Карпат» була Надзвичайний і Повноважний Посол Аргентинської Республіки в Україні Ліла Ролдан Васкес де Муан.

 

Кіномани, окрім перегляду конкурсних фільмів, відвідали благодійні покази, побували на круглих столах, станли учасниками творчих зустрічей з улюбленими акторами. 

 

На трускавецькій Алеї кінослави було закладено бронзову плиту з назвою переможця фестивалю 2013 року фільму режисера Ахтема Сейтаблаєва «Хайтарма». Відбувся ретроспективний показ фільмів Юрія Іллєнка «Криниця для спраглих», «Білий птах з чорною ознакою», «Молитва за гетьмана Мазепу» та низка інших заходів за участю зарубіжних кінематографістів.

 

Засоби масової інформації, а це радіо, телевізійні канали, газети, Інтернет видання широко висвітлювали події кінофестивалю. Висновок більшості з них: «Трускавець стає кіномистецькою перлиною прикарпатського краю».

 

До побачення «Корона Карпат»2014. До зустрічі через рік у Трускавці 6 –й Міжнародний кінофестиваль «Корона Карпат».

 

«КОРОНА КАРПАТ» НАВЧАЄ ШЛЯХЕТНОСТІ ВИБОРУ КІНО. Трускавець має шанс стати кіно-мистецькою столицею України

 

П’ятий Трускавецький фестиваль телевізійних фільмів «Корона Карпат» відбувся, вкотре виправдавши очікування шанувальників хорошого кіно. Відомі артисти, що завітали до міста-курорту, насичена конкурсна програма, ретроспективний перегляд фільмів непересічного українського режисера Юрія Іллєнка – все це залишило незабутні враження у трускавчан та гостей міста-курорту.

Приємно відзначити, що серед фільмів, які увійшли до конкурсної програми, були нові стрічки вітчизняного виробництва: «Брати. Остання сповідь» (реж. Вікторія Трофименко) та «Креденс» (реж. Валентин Васянович).

Девіз трускавецького кінофоруму «Свобода – це шляхетність вибору» активно втілюється у життя: глядачі вчаться обирати краще у кінематографі, зростають духовно. Про неабиякий запит українців на фільми високої мистецької якості засвідчили вщерть заповнені зали кінопалацу «Злата»,  де відбувався показ конкурсної та позаконкурсної програм «Корони Карпат». Справжнісінький ажіотаж викликала стрічка Юрія Іллєнка «Молитва за гетьмана Мазепу», у якій головну роль виконав неперевершений Богдан Ступка.

До уваги глядачів було представлено також благодійну програму, до якої входив показ українських фільмів патріотичного спрямування у Львові, Трускавці та Східниці, а також у військових частинах регіону для збору коштів сім’ям, які втратили родичів в зоні АТО. Організатори кінофестивалю приготували подарунок і для наймолодших глядачів – до дитячої програми увійшли мутфільми, надані Посольством Аргентинської Республіки. Вже стало традицією щороку під час проведення фестивалю закладати бронзову плиту на Алеї слави – цьогоріч плиту було закладено на честь фільму-переможця кінофестивалю минулого року режисера Ахтема Сейтаблаєва «Хайтарма».

Організатори фестивалю цього року запровадили безкоштовний вхід на покази усіх фільмів кінофоруму, вирішивши провести благодійну акцію для допомоги українським військовим. Замість вхідного квитка шанувальникам кіно пропонувалося скласти пожертву для підтримки воїнів, які нині виконують надзвичайно важливу місію, захищаючи цілісність і незалежність України. У такий спосіб вдалося зібрати чималу суму коштів – 5 тис. 704 грн. Кошти були передані до міського штабу допомоги трускавчанам, які перебувають в АТО.

Авторитетне журі фестивалю, яке очолював письменник, сценарист, Герой України Іван Драч , напружено працювало, переглядаючи по кілька фільмів на день. Переможцем «Корони Карпат» стала стрічка латвійського режисера Яніса Нордса «Мамо, я люблю тебе», за кращу операторську роботу відзначено український фільм «Брати. Остання сповідь», за режисерський дебют – угорську стрічку «Дорогі зраджені друзі». Корону фестивалю отримали й виконавці найкращої жіночої та чоловічої ролі. Номінанти були нагороджені статуетками трускавецького фестивалю та путівками від керівників санаторіїв та приватних оздоровниць міста.

Активно долучилося до організації та проведення кінофоруму Управління розвитку курорту Трускавецької міської ради. Як зазначив заступник міського голови Юрій Яворський, міжнародний фестиваль телевізійних фільмів у нашому місті має усі передумови для подальшого розвитку й становлення, і є надзвичайно важливою подією для формування позитивного іміджу міста-курорту. Зараз ведуться перемовини з керівництвом Державного агентства України з питань кіно щодо узгодження пунктів Меморандуму про співпрацю. Якщо цей документ буде підписано – місто-курорт має усі шанси стати головним знімальним майданчиком країни. А, отже, Трускавець стрімко здобуде славу кіно-мистецької столиці України.

Джерело: http://truskavets-mi.com.ua/news1/901-korona-karpat-navchaye-shlyakhetnosti-vyboru-kino-truskavets-maie-shans-staty-kino-mystetskoiu-stolytseiu-ukrainy

 

Переможeць фестивалю «Корона Карпат» – фільм режисера з Латвії «Мамо, я люблю тебе»

 

Три дні у Трускавці тривав 5-ий Міжнародний кінофестиваль «Корона Карпат», засновниками якого виступили міністерство культури України, Державне агентство України з питань кіно, Національна рада України з питань телебачення та радіо, Національна Спілка кінематографістів України, Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна рада, Трускавецька міська рада та громадська організація «Кінофестиваль «Корона Карпат».

Повноважне журі фестивалю, а це фахівці кіно, телебачення, культурологи, філологи, мистецтвознавці, а також видатні громадські діячі, переглянули 12 конкурсних фільмів. Переможцем 5-го Трускавецького Міжнародного кінофестивалю став фільм «Мамо, я люблю тебе» режисера Яніса Нордса, Латвія.

Призи за найкращу режисуру отримав фільм «Десь в Моравії» режисера Мирослава Кробота, Чехія; за найкращий сценарій – фільм «Дорогі віддані друзі», режисера Шара Черхальмі, Угорщина; за найкращу жіночу роль – фільм «8-ма куля» режисера Аку Лоухіміес, Фінляндія; за найкращу чоловічу роль – фільм «Останній Елвіс» режисера Армандо Бо, Аргентина; за найкращу операторську роботу – фільм: «Брати. Остання сповідь», режисера Вікторії Трофименко, Україна; за найкращий дебют в ігровому кіно – фільм «Дорогі віддані друзі», режисер Шара Черхальмі, Угорщина.

Перегляд конкурсних фільмів для глядачів був безкоштовним.

Волонтери зібрали 5 700 гривень для потреб воїнів АТО.

На фестивалі побували режисери і актори Ахтем Сейтаблаєв, Валерій Жереги, Богдан Бенюк, Олексій Горбунов, Тетяна Гнєдаш, Лінас Вільджунас, Віктор Демерташ та інші.

Учасників кінофестивалю привітав Трускавецький міський голова Руслан Козир. Він висловив вдячність його організаторам за те, що вони для його проведення обрали саме Трускавець – місто, яке славне на всю Європу не тільки своїми унікальними цілющими мінеральними водами, сучасними оздоровницями і прекрасними краєвидами, а й гостинністю, історичними та культурними традиціями. Міський голова наголосив: «Знаменно, що в основі кінофестивалю «Корона Карпат» лежить благородна ідея пропаганди духовно-моральних цінностей та почуття патріотизму. Впевнений, нинішній кінофестиваль завдяки таланту, енергії його учасників і організаторів, об’єднаних шляхетними гуманістичними ідеями, став неординарною подією в мистецькій царині, запам’ятався цікавими роботами і подарував незабутні хвилини радості спілкування зі світом кіномистецтва трускавчанам і гостям нашого курорту».

Почесним гостем «Корони Карпат» була Надзвичайний і Повноважний Посол Аргентинської Республіки в Україні Ліла Ролдан Васкес де Муан.

Кіномани, окрім перегляду конкурсних фільмів, відвідали благодійні покази, побували на круглих столах, стали учасниками творчих зустрічей з улюбленими акторами.

На трускавецькій Алеї кінослави було закладено бронзову плиту з назвою переможця фестивалю 2013 року фільму режисера Ахтема Сейтаблаєва «Хайтарма». Відбувся ретроспективний показ фільмів Юрія Іллєнка «Криниця для спраглих», «Білий птах з чорною ознакою», «Молитва за гетьмана Мазепу» та низка інших заходів за участю зарубіжних кінематографістів.

Джерело: http://zik.ua/ua/news/2014/12/01/peremozhets_festyvalyu_korona_karpat__film_rezhysera_z_latvii_mamo_ya_lyublyu_tebe_545318

 

Без червоної доріжки і вільний вхід для глядачів

 

У Трускавці проходить V Міжнародний кінофестиваль телевізійних фільмів «Корона Карпат»

Трускавецький Міжнародний кінофестиваль телевізійних фільмів «Корона Карпат» цього року відсвяткував свій перший ювілей. П’ять років про свято кіно знають не лише у цьому прикарпатському місті, а й в усій Україні і далеко за її межами. Тому й не дивно, що з кожним роком подають заявки все більше українських і зарубіжних режисерів. Редакція газети «Високий Замок», взявши під інформаційну опіку фестиваль, усі ці роки стежила за тим, як крок за кроком організатори «Корони Карпат» підіймалися на міжнародний ринок, щоб заявити про себе на увесь світ.

Згідно з положенням, фестиваль має статус некомерційної щорічної національно-культурної акції. За чотири роки на фестивалі учасники 50 країн світу представили понад 100 фільмів. 

Ще минулого року планували, що п’ятий, ювілейний, кінофестиваль у Трускавці має відкритися і пройти з особливим розмахом і притаманною фестивалям помпезністю. Про велике бажання взяти участь у ньому заявляли представники багатьох країн. Однак ще два місяці тому організатори «Корони Карпат» засумнівалися у доцільності його проведення.

- У країні неспокійно, тож півроку тому думали, що доведеться відмовитися від його проведення, - сказав журналісту «ВЗ» генеральний директор ТМКФ «Корона Карпат» Олег Карпин. – Але коли нам з різних країн надіслали на конкурс багато фільмів, зрозуміли, що не маємо права відступати назад. Прийняли рішення проводити кінофестиваль, але не такий, як попередні. Насамперед відмовилися від червоної доріжки. Фестиваль наш благодійний – вхід на усі кіноперегляди безоплатний. А кошти, зібрані після перегляду кожного фільму, які глядачі кидають у скриньки, буде передано сім’ям, які втратили родичів у зоні АТО.

Дехто з акторів здивувався, як це так – у кінотеатр «Злата» заходять усі охочі, а для знаменитостей не постелили червоної доріжки. Зате як зайшли у зал, були приємно вражені – усі місця зайняті. Подивитися на зірок кінематографа прийшли трускавчани і гості курортного міста. 

- Цього року на кінофестивалі представлено 12 фільмів в основній конкурсній програмі, а також благодійну програму, що включає у себе показ українських фільмів патріотичного спрямування не лише у Трускавці, а й Східниці, Бориславі, Львові для збору коштів сім’ям, які втратили родичів у зоні АТО, - сказала журналісту «ВЗ» генеральний продюсер кінофестивалю Любов-Теодозія Микитка. - Вже стало традицією закладати плиту на Алеї кінослави фільму-переможцю, який взяв Гран-прі на попередньому кінофестивалі. Цього разу таку плиту буде відкрито на честь українського фільму «Хайтарма» режисера Ахтема Сеітаблаєва, який переміг на четвертому кінофестивалі у 2013 році.

У програмі свята кіно – ретроспективний показ фільмів Юрія Іллєнка «Криниця для спраглих», «Білий птах з чорною ознакою» та «Молитва за гетьмана Мазепу». Ну і, звичайно, який кінофестиваль без творчих зустрічей з акторами! Вже стало традицією привозити кінематографістів у Бориславську спеціалізовану школу для дітей з порушенням опорно-рухового апарату. Коли меценат Сергій Розора, який уже шість років опікується вихованцями цього закладу, привіз артистів, хлопчик в інвалідному візку запитав: «Оксана Сташенко з вами приїхала?». За словами пана Сергія, акторка Сташенко щороку привозить дітям не лише подарунки і чергову серію фільму про Мухтара, а й співає з дітьми, дивиться мультики. Її героїню Жанну у цьому серіалі діти дуже люблять, тож попросили, як вона приїде наступного разу, щоб привезла зі собою ще й виконавця головної ролі – вівчарку Мухтара.

- Якось ми пообіцяли дітям, - каже Сергій Розора, - що Мухтар наступного разу буде. А дітей обманювати не можна. Якщо пообіцяли, слова треба дотримати. Довелося мені у сусіда позичити на день його вівчарку і привезти у Борислав. Скільки було радості! Здійснилася їхня маленька мрія. 

Цього разу Оксани Сташенко не було. Зате у гості приїхали режисер і актор Віктор Андрієнко та оператор Олександр Кришталович з фільмом «Іван Сила». От тільки тут на нас чекала неприємна несподіванка: керівництво школи не подбало про нормальний перегляд фільму.

Хоча Сергій Розора попереджав, що гості будуть. Бібліотеку, у якій ховають звукові колонки, не змогли відчинити. Бо хтось забрав зі собою ключ. До того, щоб у залі повісити екран, також нікому не було діла. Та й директора на місці не було. Вихователі пояснили – пані директор мала у той час невідкладні справи. Добре, що старшокласники метикуваті і зробили все для того, щоб «Івана Силу» подивилися всі. Віктор Андрієнко розповів неповносправним дітям, щоб ніколи не опускали рук. І навів приклад: виконавець головної ролі у фільмі «Іван Сила» Дмитро Халаджі у дитинстві був інвалідом. Але він дуже хотів перебороти хворобу, працював над собою, а зараз – виступає у цирку. Дмитро не лише сильний фізично, він, насамперед, сильний духом. Артисти роздавали автографи після перегляду фільму і фотографувалися з дітьми.

Які діти не люблять мультиків? На цьогорічному кінофестивалі серію мультфільмів надала Аргентина, яка щороку бере участь у фестивалі. І не просто бере участь – кожного року на свято кіно до Трускавця приїжджав консул Аргентини в Україні. Тож коли у Народному домі у Східниці глядацький зал заповнили діти і на сцену вийшла Надзвичайний і Повноважний Посол Аргентини в Україні Ліла Ролдан Васкес де Муан, зал вибухнув оплесками. Такої почесної гості у Східниці ще не було!

- Я уже сім років працюю в Україні, - сказала журналісту «ВЗ» Ліла Ролдан Васкес де Муан. – Переживаю разом з українцями за долю їхньої землі. Вірю, що переможе добро і в Україні буде мир і спокій.

Щодня глядачі мають змогу не лише на екрані, а й перед собою побачити акторів і поспілкуватися з ними. От і перед переглядом фільму Юрія Іллєнка «Молитва за гетьмана Мазепу» виступила виконавиця ролі Кочубеїхи, вдова покійного режисера Людмила Єфіменко, рідний брат Юрія Герасимовича – Михайло Іллєнко та виконавець ролі Кочубея Віктор Демерташ. Виступають перед глядачами режисер Борис Савченко, режисер та актор, колишній «довгоносик» Віктор Андрієнко, композитор, учасник «Золотого гусака» Володимир Бистряков зі своїм «побратимом» Юрієм Рудченком, співачка і композитор Юлія Махотіна, співачка Наталія Кудряшова. Дарує радість у Трускавці своєю піснею щорічний учасник кінофестивалю співак і композитор Михайло Грицкан…

Хоч кінофестиваль цього року робили, як кажуть, з коліс, це не вплинуло на його потужність. Організатори доклали надзусиль, щоб у Трускавці фестиваль відбувся, а про місто, яке у світі знають як оздоровницю, говорили як про столицю кінематографа. Хто стане переможцем V Трускавецького кінофестивалю телевізійних фільмів «Корона Карпат», «ВЗ» розкаже в одному з наступних номерів. Переможця назве авторитетне журі, яке очолює кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч Іван Драч.

 

Кінофестиваль «Корона Карпат»: Сьогодні у Трускавці – зустріч з улюбленими акторами

 

Кінофестиваль «Корона Карпат»: Сьогодні у Трускавці – зустріч з улюбленими акторами

Сьогодні, 28 листопада, о 15:00 у рамках кінофестивалю «Корона Карпат», який триває з 27 до 30 листопада у Трускавці, відбудеться зустріч з улюбленими акторами.

Про це повідомляє прес-служба Львівської міськради.

«Трускавець стає кіномистецькою перлиною прикарпатського краю, запрошуючи глядача до перегляду конкурсної програми ігрового кіно, в якій понад десяток повнометражних фільмів виробництва двох останніх календарних років у загальноєвропейському просторі. Кіномани водночас відвідають благодійні покази, побувають на круглих столах, стануть учасниками творчих зустрічей з улюбленими акторами», – повідомляють у прес-службі фестивалю.

Засновники фестивалю – Міністерство культури України, Державне агентство України з питань кіно, Національна Рада України з питань телебачення та радіо, Національна Спілка кінематографістів України, Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна рада, Трускавецька міська рада та громадська організація «Кінофестиваль «Корона Карпат» – оцінюють конкурсні фільми завдяки професійному міжнародному журі, до якого входять фахівці кіно, телебачення, культурологів, філологів, мистецтвознавців, а також видатних громадських діячів.

У рамках 5-го Трускавецького міжнародного кінофестивалю телевізійних фільмів «Корона Карпат» планується показ 12 конкурсних фільмів, благодійна програма, яка включає в себе показ українських фільмів патріотичного спрямування у містах Львів, Трускавець та смт Східниця, а також у військових частинах регіону, для збору коштів сім’ям, які втратили родичів в зоні АТО. У рамках фестивалю відбудеться і закладення бронзової плити на Алеї кінослави українському фільму переможцю фестивалю 2013 р. «Хайтарма» режисера Ахтема Сейтаблаєва.

Також відбуватимуться щорічна творча зустріч у Спеціалізованій школі для дітей з порушенням опорно-рухового апарату м. Борислав, ретроспективний показ фільмів Юрія Іллєнка, таких як «Криниця для спраглих», «Білий птах з чорною ознакою», «Молитва за гетьмана Мазепу».

Заплановане і проведення круглого столу, метою якого є розробка і згодом затвердження концепції розвитку української кіногалузі, яка потребує на цьому етапі серйозних змін. На захід запрошено голову Спілки кінематографістів Угорщини Ласло Лугаши, який став реформатором галузі, після обрання Угорщиною напрямку вступу в члени Євросоюзу. Ведуться перемовини з грузинськими та прибалтійськими кінематографістами, які сьогодні впроваджують успішні реформи своїх кіногалузей.

 

Як зазначають організатори, у цих реаліях, коли Крим, де проходило багато кінозйомок, тимчасово недоступний, адміністрація кінофестивалю започатковує перемовини Державного агентства України з питань кіно з Львівською державною адміністрацією та іншими зацікавленими установами з питань сприяння створення на базі Львівської області площадки для виробництва кінопродукту, використовуючи карпатські ландшафти як локації. В рамках кінофестивалю «Корона Карпат» заплановано ознайомчі поїздки для учасників по різнопланових ландшафтних та історичних місцях регіону.

Джерело: http://zik.ua/ua/news/2014/11/28/kinofestyval_korona_karpat_sogodni_u_truskavtsi__zustrich_z_ulyublenymy_aktoramy_544532

 

У Трускавці пройде П’ятий міжнародний кінофестиваль «Корона Карпат»

 

Кінофестиваль телевізійних фільмів «Корона Карпат» 27-30 листопада вп’яте збирає у Трускавці професіоналів і поціновувачів справжнього кіномистецтва.

У рамках  Трускавецького міжнародного кінофестивалю телевізійних фільмів «Корона Карпат» відбудеться показ 12 конкурсних фільмів. А також благодійна програма, яка включає в себе показ українських фільмів патріотичного спрямування у містах Львів, Трускавець та смт. Східниця, а також у військових частинах регіону для збору коштів сім’ям, які втратили родичів в зоні АТО.

На трускавецькій Алеї кінослави буде закладено бронзову плиту з назвою переможця фестивалю 2013 року фільму режисера Ахтема Сейтаблаєва «Хайтарма». Відбудеться ретроспективний показ фільмів Юрія Іллєнка «Криниця для спраглих», «Білий птах з чорною ознакою», «Молитва за гетьмана Мазепу» та низка інших заходів за участю зарубіжних кінематографістів.

Заплановано проведення круглого столу, метою якого є розробка і згодом затвердження концепції розвитку української кіногалузі, яка потребує на цьому етапі серйозних змін. Запрошено голову спілки кінематографістів Угорщини Ласло Лугаши, який став реформатором галузі, після обрання Угорщиною напрямку вступу в члени Євросоюзу. Ведуться перемовини з грузинськими та прибалтійськими кінематографістами, які сьогодні впроваджують успішні реформи своїх кіногалузей.

У цих реаліях, коли Крим, де проходило багато кінознімальних процесів, тимчасово недоступний, адміністрація кінофестивалю започатковує перемовини Державного агентства України з питань кіно з Львівською державною адміністрацією та іншими зацікавленими установами з питань сприяння створення на базі Львівської області майданчику для виробництва кінопродукту, використовуючи карпатські ландшафти як локації. В рамках кінофестивалю «Корона Карпат» заплановано ознайомчі поїздки для учасників по різнопланових ландшафтних та історичних місцях регіону.

Засновниками фестивалю виступають міністерство культури України, Державне агентство України з питань кіно, Національна рада України з питань телебачення та радіо, Національна Спілка кінематографістів України, Трускавецька міська рада, Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна рада та громадська організація «Кінофестиваль «Корона Карпат».

Джерело: www.zik.ua

 

У Трускавці відбудеться 5-й Міжнародний кінофестиваль

 

З 27-го по 30-е листопада відбудеться черговий Трускавецький Міжнародний кінофестиваль "Корона Карпат".

5-й ТМКФ "Корона Карпат", що організований за підтримки Державного агентства України з питань кіно, цього року проведе міжнародний конкурс, ретроспективу, благодійну програму та круглий стіл щодо кіновиробництва.

До конкурсної програми увійшли 12 фільмів, серед яких є й такі фестивальні хіти як польська "Іда" Павла Повліковського (Польща висунула цей фільм на "Оскар"), чи аргентинський "Останній Елвіс" Арманда Бо. Так само в конкурсі є й дві українські стрічки — "Брати. Остання сповідь" Вікторії Трофіменко та "Креденс" Валентина Васяновича.

Цьогорічна ретроспектив буде присвячена творчості режисера, оператора та сценариста Юрія Іллєнка, а серед його фільмів будуть такі як "Криниця для спраглих", "Білий птах з чорною ознакою", "Молитва за гетьмана Мазепу. Нова версія" та інші.

До благодійної програми, що не є частиною фестивалю, але проходить в його межах, входять фільми "Іван Сила" і "Молитва за гетьмана Мазепу…" та альманах короткометражок "Вавілон'13". Ця програма буде показуватися як у Трускавці, так і у Львові, а кошти з проданих квитків підуть на сім'ї тих, які втратили родичів в зоні АТО.

Одним з найважливіших на фестивалі має бути круглий стіл на тему "Реформація української кіногалузі", що триватиме протягом всього фестивалю. Важливість його полягає у актуальності теми та залучених у її обговоренні продюсерів, режисерів та кінокритиків, серед яких — Володимир Філіппов (продюсерський центр "ІнстайтМедіа", голова Громадської ради при Держкіно), Олег Щербина (компанія "Fresh Production"), режисери Михайло Іллєнко, Тарас Ткаченко та інші.

Також фестиваль організує поїздки цикавими місцями регіону для популяризації Львівської області як майданчику для кіновиробництва.

На фестиваль запрошені такі режисери і актори як Ахтем Сейтаблаєв, Валерій Жереги, Богдан Бенюк, Олексій Горбунов, Тетяна Гнєдаш, Лінас Вільджунас, Віктор Демерташ та інші. В межах фестивалю відбудеться закладення бронзової плити на Алеї кінослави українському фільму переможцю фестивалю 2013 р. "Хайтарма", режисера Ахтема Сейтаблаєва.

Джерело: http://gazeta.ua/articles/culture/_u-truskavci-vidbudetsya-5j-mizhnarodnij-kinofestival/593817

 

27-30 листопада в Трускавці на Львівщині пройде 5-й Міжнародний кінофестиваль «Корона Карпат»

 

До конкурсної програми ТМКФ увійшли 12 стрічок, серед яких – польська «Іда» Павла Повліковського та аргентинська «Останній Елвіс» Арманда Бо, а кошти з проданих квитків його благодійної програми підуть на сім'ї тих, які втратили родичів в зоні АТО.

27-30 листопада відбудеться черговий Трускавецький Міжнародний кінофестиваль «Корона Карпат», організований за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Цього він року проведе міжнародний конкурс, ретроспективу, благодійну програму та круглий стіл щодо кіновиробництва.

До конкурсної програми увійшли 12 фільмів, серед яких є й такі фестивальні хіти як польська «Іда» Павла Повліковського (Польща висунула цей фільм на «Оскар»), чи аргентинський «Останній Елвіс» Арманда Бо. Так само в конкурсі є й дві українські стрічки – «Брати. Остання сповідь» Вікторії Трофіменко та «Креденс» Валентина Васяновича.

Цьогорічна ретроспектива буде присвячена творчості режисера, оператора та сценаристаЮрія Іллєнка. А серед його фільмів будуть такі, як «Криниця для спраглих», «Білий птах з чорною ознакою», «Молитва за гетьмана Мазепу. Нова версія» та інші.

До благодійної програми, яка не є частиною фестивалю, але проходить в його межах, входять фільми «Іван Сила» і «Молитва за гетьмана Мазепу…» та альманах короткометражок «Вавілон'13». Ця програма буде показуватися як у Трускавці, так і у Львові, а кошти з проданих квитків підуть на сім'ї тих, які втратили родичів в зоні АТО.

Одним з найважливіших на фестивалі має бути круглий стіл на тему «Реформація української кіногалузі», який триватиме протягом всього фестивалю. Важливість його полягає у актуальності теми та залучених у її обговоренні продюсерів, режисерів та кінокритиків, серед яких – Володимир Філіппов (продюсерський центр «ІнстайтМедіа», голова Громадської ради при Держкіно), Олег Щербина (компанія «Fresh Production»), режисери Михайло Іллєнко, Тарас Ткаченко та інші.

Також фестиваль організує поїздки цикавими місцями регіону для популяризації Львівської області як майданчику для кіновиробництва. На фестиваль запрошені такі режисери і актори як Ахтем Сейтаблаєв, Валерій Жереги, Богдан Бенюк, Олексій Горбунов, Тетяна Гнєдаш, Лінас Вільджунас, Віктор Демерташ та інші. В межах фестивалю відбудеться закладення бронзової плити на Алеї кінослави українському фільму переможцю фестивалю 2013 р. «Хайтарма», режисера Ахтема Сейтаблаєва.

 

Про це повідомляє сьогодні, 19 листопада, інтернет-видання «Gazeta.ua» (http://dailylviv.com/news/kultura/27-30-lystopada-na-lvivshchyni-proide-5-i-truskavetskyi-mizhnarodnyi-kinofestyval-korona-karpat-13239)

 

У 5-му фестивалі телефільмів «Корона Карпат» візьмуть участь українські стрічки «Брати» і «Креденс»

 

На 5-му Трускавецькому міжнародному фестивалі телевізійних фільмів «Корона Карпат» будуть представлені стрічки українських кінорежисерів Вікторії Трофіменко «Брати. Остання сповідь» та Валентина Васяновича «Креденс». Про це повідомляє прес-служба Державного агентства України з питань кіно.

Фестиваль організований за підтримки Держкіно і проходитиме з 27 по 30 листопада.

У рамках цьогорічного кінофестивалю відбудуться міжнародний конкурс, ретроспектива кінострічок, благодійна програма і круглий стіл на тему «Реформація української кіногалузі».

До конкурсної програми «Корони Карпат» увійшло 12 фільмів, серед яких є й такі фестивальні хіти, як висунута на здобуття «Оскара» картина «Іда» польського кінорежисера Павла Павліковського чи відома аргентинська стрічка «Останній Елвіс» Арманда Бо. Увійшли до конкурсу й українські фільми «Брати. Остання сповідь» та «Креденс».

Ретроспектива буде присвячена творчості режисера, оператора та сценариста  Юрія Іллєнка. Будуть представлені на фестивалі його стрічки «Криниця для спраглих», «Білий птах з чорною ознакою», «Молитва за гетьмана Мазепу. Нова версія» та інші.

До благодійної програми увійшли фільми «Іван Сила», «Молитва за гетьмана Мазепу...» та альманах короткометражок «Вавілон'13». Ця програма буде показуватися як у Трускавці, так і  у Львові,  кошти з проданих квитків підуть на підтримку сімей, які втратили родичів в зоні АТО.

Одним з найважливіших заходів фестивалю має стати круглий стіл «Реформація української кіногалузі», що триватиме протягом всього фестивалю. Важливість його полягає у актуальності теми та залученні до обговорення продюсерів, режисерів та кінокритиків, серед яких - Володимир Філіппов (продюсерський центр «Інстайт Медіа», голова Громадської ради при Держкіно), Олег Щербина (компанія Fresh Production), кінорежисери Михайло Іллєнко, Тарас Ткаченко та інші.

Також учасників кінофестивалю знайомитимуть із локаціями Львівщини, що можуть бути майданчиками для кіновиробництва.

На фестиваль запрошені такі кіномитці як Ахтем Сейтаблаєв, Валерій Жереги, Богдан Бенюк, Олексій Горбунов, Тетяна Гнєдаш, Лінас Вільджунас, Віктор Демерташ та інші. В межах фестивалю відбудеться закладення бронзової плити на Алеї кінослави українському фільму, переможцю фестивалю 2013 року - картині «Хайтарма» Ахтема Сейтаблаєва.

Джерело: http://www.telekritika.ua/kontekst/2014-11-24/100752?theme_page=30&

 

Золота «Корона Карпат» поїхала у Латвію

 

У Трускавці вручили нагороди переможцям V Міжнародного кінофестивалю

Скільки би не тривало свято, рано чи пізно воно закінчиться. Так і V Трускавецький Міжнародний кінофестиваль телевізійних фільмів “Корона Карпат”, який щороку у листопаді проходить у курортному Трускавці, закінчився. Хоча ще за два місяці перед його початком організатори “Корони Карпат” сумнівалися у доцільності його проведення. Як розповів журналісту “ВЗ” генеральний директор кінофестивалю Олег Карпин, ще півроку тому думали відмовитися від його проведення через неспокійну обстановку у країні. Однак  з різних країн світу надійшло на конкурс багато фільмів, тож вирішили: фестиваль має відбутися. “Не маємо права відступати назад”, - каже Олег Романович. 

Оргкомітет ТМКФ “Корона Карпат” вирішив, що цьогорічний кінофестиваль буде не такий, як чотири попередні. Насамперед відмовилися від червоної доріжки на церемонії відкриття і закриття. А сам фестиваль вирішили зробити благодійним – вхід на перегляд усіх фільмів протягом чотирьох фестивальних днів був безоплатним. Кошти, зібрані після перегляду кожного фільму, які глядачі кидали у скриньки, буде передано сім’ям, які втратили родичів у зоні АТО.

Декому з акторів, можливо, така ідея не припала до душі. Бо хотілося  вкотре продефілювати червоною доріжкою і, як кажуть, себе показати. Зате глядачів у залі на кожному фільмі було стільки, що червона доріжка відступила на другий план. Глядачі мали можливість побачити “живих” акторів, почути їхні розповіді, сфотографуватися і отримати автограф на пам’ять.

На  V Міжнародному кінофестивалі було представлено 12 фільмів в основній конкурсній програмі, а також ретроспективний показ фільмів Юрія Іллєнка “Криниця для спраглих”, “Білий птах з чорною ознакою” та “Молитва за гетьмана Мазепу”. Не обійшли увагою організатори кінофестивалю і дітей - для них спеціально підібрали мультфільми аргентинських кінематографістів, які особисто представила Надзвичайний і Повноважний Посол Аргентини в Україні Ліла Ролдан Васкес де Муан.

У день, коли члени журі під головуванням Героя України, лауреата Шевченківської премії Івана Драча підбили підсумки кінофестивалю і підписали протокол, у глядацькому залі кінотеатру “Злата” відбулася церемонія нагородження. Правда, розпочати церемонію закриття  вчасно не вийшло. У залі глядачів - море, зайняли свої місця актори, режисери та продюсери, спонсори і друзі кінофестивалю.   На сцені ведуча Зоряна Петрас і Олег Карпин поглядають на годинники. Народ плескає, а захід не розпочинають. Лише потім усі зрозуміли: чекали на губернатора Львівщини Юрія Турянського.  Чи то не розрахував часу на дорогу, чи з інших причин голова облдержадміністрації дозволив собі запізнитися на більш як 30 хвилин.

Окрім нагород Трускавецького кінофестивалю переможцям, генеральний директор Бердянського кінофестивалю “Бригантина” Олександр Махотін вручив спеціальну нагороду “За найкращий дебют” у серіалі Тетяни Гнєдаш “Джамайка” та у фільмі Валеріу Жерегі “Окупація” (зйомки картини ще тривають. - Г. Я.) співаку, композитору і тепер уже актору Михайлові Грицкану. 

- Ми привезли нагороду для постійного учасника Бердянського кінофестивалю “Бригантина” Михайла Грицкана сюди, у Трускавець, - сказав журналісту “ВЗ” Олександр Махотін. - Цього року у зв’язку з трагічними подіями на сході України вирішили відмовитися від проведення кінофестивалю. “Бригантина”, яка 16 разів збирала кращих кінематографістів світу у Запорізькій області, цього року “пришвартувалася”. Але я переконаний, що у 2015-му в Україну прийде мир і спокій і кінофестиваль “Бригантина” знову попливе у чарівний світ кінематографа.

На жаль, не всі актори і режисери мали змогу залишитися на закриття V ТМКФ “Корона Карпат”. Багатьом переможцям їхні срібні корони і дипломи передадуть представники тих країн, фільми яких вони представляли. Не могли вручити і Гран-прі кінофестивалю – золоту корону і диплом переможця за найкращий фільм “Мамо, я тебе люблю” латвійському режисеру Янісу Нордсу. “Наступного року Яніс обов’язково приїде до нас, - сказала журналісту “ВЗ” генеральний продюсер кінофестивалю Любов-Теодозія Микитка. - Бо на честь його картини-переможця на Алеї кінозірок буде закладено бронзову плиту”.

Вже стало традицією кожного року на кінофестивалі закладати плиту з назвою фільму-переможця і країни, яка представила цей фільм, на Алеї кінослави. На цьогорічному кінофестивалі було встановлено нову бронзову плиту на честь переможця IV кінофестивалю “Корона Карпат” фільму “Хайтарма” українського режисера Ахтема Сеітаблаєва.

Джерело: http://www.wz.lviv.ua/life/129495

 

Запрошуємо до участі у 5-му ТМКФ

 

Запрошуємо до участі у 5-му ТМКФ – 

з 27 до 30 листопада 2014 р.

      У Трускавці  вп’яте кінофестиваль «Корона Карпат»  відкриватиме для глядачів прекрасний світ кінематографу. Кіномистецтво об’єднає цьогоріч у своєму дружньому мистецькому колі щирі і відкриті серця, щоб в черговий раз ствердити красу кіно, і, звісно, значну частину кінопрограми присвятить питанням військового вторгнення на українські терени. Біль сердець матерів, родичів, близьких завжди ятритиме зранені серця, які оплакуватимуть загиблих.  

      Трускавець утверджується кіномистецькою перлиною прикарпатського краю, запрошуючи глядача до перегляду конкурсної програми ігрового кіно, в якій понад десяток повнометражних фільмів виробництва двох останніх календарних років у  загальноєвропейському просторі. Кіномани водночас відвідають благодійні покази, побувають на круглих столах, стануть учасниками творчих зустрічей з улюбленими акторами.

      Засновники фестивалю – Міністерство культури України, Державне агентство України з питань кіно, Національна Рада України з питань телебачення та радіо, Національна Спілка кінематографістів України, Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна рада,  Трускавецька міська рада та громадська організація «Кінофестиваль  «Корона Карпат» – оцінюють конкурсні фільми завдяки професійному міжнародному журі у складі фахівців кіно, телебачення, культурологів, філологів, мистецтвознавців, а також видатних громадських діячів.

          У рамках 5-го Трускавецького міжнародного кінофестивалю телевізійних фільмів «Корона Карпат» Вас чекає:

Показ 12 конкурсних фільмів.

Благодійна програма, яка включає в себе показ українських фільмів патріотичного спрямування у містах Львів, Трускавець та смт. Східниця, а також у військових частинах регіону, для збору коштів сім’ям, які втратили родичів в зоні АТО.

Закладення бронзової плити на Алеї кінослави українському фільму переможцю фестивалю 2013 р. «Хайтарма», режисера Ахтема Сейтаблаєва.

Проведення щорічної творчої зустрічі в Спеціалізованій школі для дітей з порушенням опорно-рухового апарату м. Борислав.

Ретроспективний показ фільмів Юрія Іллєнка, таких як «Криниця для спраглих»; «Білий птах з чорною ознакою»; «Молитва за гетьмана Мазепу».

Проведення круглого столу, метою якого є  розробка і згодом затвердження  концепції  розвитку української кіногалузі, яка потребує на цьому етапі серйозних змін. Запрошено Голову спілки кінематографістів Угорщини Ласло Лугаши, який став реформатором галузі, після обрання Угорщиною напрямку вступу в члени Євросоюзу. Ведуться перемовини з грузинськими та прибалтійськими кінематографістами, які сьогодні впроваджують успішні реформи своїх кіногалузей.

У цих реаліях, коли Крим, де проходило багато кінознімальних процесів, тимчасово недоступний, адміністрація кінофестивалю започатковує перемовини Державного агентства України з питань кіно з Львівською державною адміністрацією та іншими зацікавленими установами з питань сприяння створення на базі Львівської області площадки для виробництва кінопродукту, використовуючи карпатські ландшафти як локації. В рамках кінофестивалю «Корона Карпат» заплановано ознайомчі поїздки для учасників по різнопланових ландшафтних та історичних місцях регіону.

Прес-служба фестивалю (моб. 0676792236, Олександра)