https://wz.lviv.ua/news/435861-kinofestyval-povertaietsia
Цього року щорічний кінофестиваль «Корона Карпат", який традиційно проводиться у Трускавці восени, відбудеться влітку. Чому саме влітку, а не так, як це практикувалося завжди? Отримати відповіді на питання, які мають стосунок до свята кіно у місті «Нафтусі», спробували у розмові з гендиректором фестивалю, депутатом Дрогобицької районної ради Олегом Карпиним.
— Пане Олеже, чим пояснити перенесення «Корони Карпат» у часі? Чому свято кіно відбудеться у червні, а не у жовтні-листопаді, як це зазвичай відбувалось?
— Причина одна. І називається вона — коронавірусна інфекція. Саме через оголошений восени минулого року всеукраїнський карантин і запроваджені у зв’язку з цим різного роду заборони на пересування людей і публічні зібрання фестиваль не відбувся. Але ми від свого задуму ніколи не відмовлялись. Чекали на слушну нагоду. Спочатку думали, що перенесений восени фестиваль проведемо навесні. Але не вдалося. Знову у наші плани «втрутився» ковід. Оскільки тепер кількість нових інфікувань на коронавірусну інфекцію пішла на спад, і, як наслідок, уряд пом’якшив карантинні вимоги, ми вирішили провести свято у червні. Готуємось до цього.
— Чим теперішній фестиваль відрізнятиметься від попередніх? Чи вже готова програма?
— Наразі важко відповісти на це запитання. Програму вже маємо. У конкурсі візьмуть участь лише українські фільми — повнометражні та короткометражні. Думаємо, робимо все для того, щоб збагатити конкурс, внести щось нове. Маю надію, що вдасться провести змагання між різними вітчизняними кіношколами. Йдеться про те, щоб у конкурсі взяли участь ті ВУЗи та інші інституції, які навчають кіносправі, мають своїх режисерів, випускають власну кінопродукцію. Ми цю програму готуємо, але, як розумієте, такий захід потребує додаткового фінансування. Все вирішиться найближчим часом. Наразі ж одне лише можу сказати: ведемо переговори, пробуємо схилити на свій бік усіх потенційних спонсорів та грантодавців.
— Чи визначились остаточно із днем проведення і локаціями? Коли саме стартує фестиваль і де конкретно відбуватимуться перегляди фільмів, майстер-класи, зустрічі з акторами, продюсерами та режисерами?
-Так, визначились. Скрізь афішуємо, що фестиваль стартує 24 червня. Щодо локацій… Тут крапки над «і» наразі не розставлено. Зрозуміло, що демонстрація фільмів відбуватиметься у кінотеатрі «Злата» та Народному домі. Але це далеко не повний перелік місць, де відбуватимуться заплановані події. Ми стараємось знайти найкращий вихід із сьогоднішньої складної ситуації. Бо ж самі знаєте, які існують санітарні вимоги щодо переглядів фільмів у закритих приміщеннях. Ідеальним виходом була б демонстрація просто неба. Але де знайти ті літні кінотеатри, як створити такі локації? Думаємо, працюємо над цим.
— У Трускавці на Майдані Незалежності є головна сцена міста, яка обладнана кіноекраном. Чим не місце для демонстрації фестивальних кінострічок?
— Ні, це місце для перегляду кінофільмів не підходить. Тут завжди проходять люди, важко буде зосередитися на фільмі. Це чи не найбільш жвава «магістраль» до «Нафтусі». А от є думки провести перемовини з власником відеоборду і організувати онлайн показ Урочистих церемоній фестивалю. Біля головної сцени розташований блимаючий білборд. Він відволікає увагу. Із таким «сусідом» фільми не подивишся. Але незручність не тільки в цьому полягає. Глядачам, щоб спостерігати за подіями на екрані, доведеться піднімати голову догори. Ні, це місце не підходить. Звісно, якимось чином сцену використаємо. Але не більше того.
— Хто конкретно приїде з відомих акторів та режисерів. Кому доручено очолити журі фестивалю?
— Як стверджують у таких випадках, перебуваємо в процесі, в нас повинно бути три склади журі і три голови журі. Прізвище голови журі назвати не можу, бо склади журі ще не сформовано. Відбіркова комісія у Києві переглядає претендентів на участь, проводить селекцію фільмів. Ми ж не для того, щоб попити кави, запрошуємо людей. Приїдуть автори фільмів та зайняті у допущених до участі у конкурсі стрічок актори. Якщо говорити про кількість учасників, то очікуємо на приїзд близько 70−100 акторів, режисерів, продюсерів та сценаристів. Будуть, звісно, і почесні гості.
— На що можуть розраховувати глядачі. У кінофестивальні дні до Трускавця приїдуть туристи з усієї країни. Деякі цілими сім’ями навідаються: кіно люблять усі. Що робиться в місті для того, щоб цим людям було весело та цікаво?
— Трішки зарано про це запитуєте. Не можу сказати, на що, крім передбачених програмою подій, вони можуть розраховувати. Не знаю чи готуються для них якісь там розваги та забави. Думаю, що готуються. Хтось на цьому непогано заробити зможе. Моя справа зробити кінофестиваль, пропіарити Трускавець. А місцевий бізнес хай думає, як цим скористатись і заодно допомогти кінофестивалю, ми раді всім, хто має бажання долучитися. З іншого ж боку … Не думаю, що на фестиваль приїде «публіка», яка шукає галасливих розваг. Тому жодних проблем тут бути не повинно. У Трускавці є чим зайнятися, й достатньо готелів, віл та інших місць, де вони можуть зупинитись, щоб переночувати та відпочити. Цим, зрештою, і славиться наше місто.