Новини

ГоловнаIV ТМКТФ → Новини

Запрошуємо до участі у 5-му ТМКФ – з 27 до 30 листопада 2014 р.

 

Запрошуємо до участі у 5-му ТМКФ – 

з 27 до 30 листопада 2014 р.

      У Трускавці  вп’яте кінофестиваль «Корона Карпат»  відкриватиме для глядачів прекрасний світ кінематографу. Кіномистецтво об’єднає цьогоріч у своєму дружньому мистецькому колі щирі і відкриті серця, щоб в черговий раз ствердити красу кіно, і, звісно, значну частину кінопрограми присвятить питанням військового вторгнення на українські терени. Біль сердець матерів, родичів, близьких завжди ятритиме зранені серця, які оплакуватимуть загиблих.  

      Трускавець утверджується кіномистецькою перлиною прикарпатського краю, запрошуючи глядача до перегляду конкурсної програми ігрового кіно, в якій понад десяток повнометражних фільмів виробництва двох останніх календарних років у  загальноєвропейському просторі. Кіномани водночас відвідають благодійні покази, побувають на круглих столах, стануть учасниками творчих зустрічей з улюбленими акторами.

      Засновники фестивалю – Міністерство культури України, Державне агентство України з питань кіно, Національна Рада України з питань телебачення та радіо, Національна Спілка кінематографістів України, Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна рада,  Трускавецька міська рада та громадська організація «Кінофестиваль  «Корона Карпат» – оцінюють конкурсні фільми завдяки професійному міжнародному журі у складі фахівців кіно, телебачення, культурологів, філологів, мистецтвознавців, а також видатних громадських діячів.

          У рамках 5-го Трускавецького міжнародного кінофестивалю телевізійних фільмів «Корона Карпат» Вас чекає:

Показ 12 конкурсних фільмів.

Благодійна програма, яка включає в себе показ українських фільмів патріотичного спрямування у містах Львів, Трускавець та смт. Східниця, а також у військових частинах регіону, для збору коштів сім’ям, які втратили родичів в зоні АТО.

Закладення бронзової плити на Алеї кінослави українському фільму переможцю фестивалю 2013 р. «Хайтарма», режисера Ахтема Сейтаблаєва.

Проведення щорічної творчої зустрічі в Спеціалізованій школі для дітей з порушенням опорно-рухового апарату м. Борислав.

Ретроспективний показ фільмів Юрія Іллєнка, таких як «Криниця для спраглих»; «Білий птах з чорною ознакою»; «Молитва за гетьмана Мазепу».

Проведення круглого столу, метою якого є  розробка і згодом затвердження  концепції  розвитку української кіногалузі, яка потребує на цьому етапі серйозних змін. Запрошено Голову спілки кінематографістів Угорщини Ласло Лугаши, який став реформатором галузі, після обрання Угорщиною напрямку вступу в члени Євросоюзу. Ведуться перемовини з грузинськими та прибалтійськими кінематографістами, які сьогодні впроваджують успішні реформи своїх кіногалузей.

У цих реаліях, коли Крим, де проходило багато кінознімальних процесів, тимчасово недоступний, адміністрація кінофестивалю започатковує перемовини Державного агентства України з питань кіно з Львівською державною адміністрацією та іншими зацікавленими установами з питань сприяння створення на базі Львівської області площадки для виробництва кінопродукту, використовуючи карпатські ландшафти як локації. В рамках кінофестивалю «Корона Карпат» заплановано ознайомчі поїздки для учасників по різнопланових ландшафтних та історичних місцях регіону.

Прес-служба фестивалю (моб. 0676792236, Олександра)

 

«Корона Карпат» у листопадовій пекторалі Трускавця

 

Трускавецький міжнародний кінофестиваль телевізійних фільмів 12-17 листопада вчетверте збирає у Трускавці професіоналів і поціновувачів справжнього кіномистецтва.

Гостей фестивалю, які вже з 12 листопада прибуватимуть до Трускавця, своєю концертною програмою Михайло Грицкан вітатиме у Палаці культури ім. Т. Шевченка. 13 листопада офіційна церемонія відкриття збере зіркових гостей фестивалю, а наступного дня на Алеї кінослави (Бульвар Ю. Дрогобича, біля кінопалацу «Злата») буде встановлена третя бронзова плита в честь переможця ІIІ ТМКТФ – фільму «Фортеця сплячих метеликів» (Литва) режисера Альгiмантаса Пуйпи. Палац культури ім. Т. Шевченка гостинно запрошує на концертну феєрію талантів і творчості відомих акторів, учасників та друзів фестивалю "Корона Карпат". 15 листопада Міжнародна організація «CinemaHall» презентуватиме свої проекти і програми. 16 листопада громадське телебачення «Разом» проведе презентаційну зустріч, а фільм-переможець фестивалю пройде урочисту церемонію нагородження і відбудеться його показ. 

Потішить своїм талантом трускавчан, східничан і львів’ян Ада Роговцева. Ї творчі вечори пройдуть 15 листопада – у Трускавці, 16 листопада – у смт. Східниця, 17 листопада – у Львівському академічному театрі ім. Леся Курбаса, де Аду Миколаївну з найбільшим нетерпінням чекають її колеги, актори, адже в цьому театрі вона блискуче виконала роль Ранєвської.

Справжній листопад глибинних телесюжетів, новітніх колоритів кіномистецтва гості кінофестивалю переглядатимуть у Кінопалаці «Злата» та Арт-стріт кафе «КУБ».

У кінопалаці «Злата» 13 листопада демонструватимуть фільм «Хайтарма» (Україна, 2012);  14 листопада – «Команда мрії 1935» (Латвія, 2012), «Сонячний» (Болгарія, 2013) "Повертаючись в твої обійми (Литва, 2010), «Фортеця сплячих метеликів» (Литва, 2012), «Живе Білорусь» (Польща, 2012), «Дипломна робота з вбивства» (Аргентина-Іспанія, 2013); 15 листопада – «Моє перше весілля»   (Аргентина, 2011), «Англійський Російський» (Росія, 2013), «8-ма куля» (Фінляндія, 2013).  Фільм «Іван Сила» про неймовірно сильну людину, легендарного циркового артиста Івана Фірцака буде представлений на фестивалі двічі. Режисер Віктор Андрієнко та силач Василь Вірастюк, який консультував творчу групу з силових трюків також представлятимуть цю кінокартину для школярів та дітей з дитячих будинків регіону; 16 листопада – «Звіринець» (Сербія, 2012), «Я так сильно тебе кохала» (Туреччина, 2013), «Загублене місто» (Україна 2013). 

Арт- стріт кафе «КУБ» запрошує кіноманів на перегляди кінострічок: 14 листопада – «Борода» (Україна, 2012), “Янголи помирають на світанку”  (Україна 2013), «Надія 3D» (Естонія, 2011), «Ваня» (Україна, 2012), «Хуліган» (Україна, 2012), «Стара діва» (Німечина-Киргизстан, 2013), «Не ділиться» (Україна, 2013); 15 листопада – «Хто все придумав» (Росія, 2013), «Діма» (Україна, 2013), «Доторкнись і побач» (Україна, 2013), «І ці вуста, і очі ці чудові» (Україна, 2010), «Не менше 50-ти кг» (Україна, 2013); 16 листопада – «Середовище перебування»  (Арменія, 2013), «Зайвий» (Україна, 2011),  «Ілюзія щастя» (Україна, 2012), «Маяк» (Азербайджан, 2012), «Замовлення»  (Україна, 2013), «Свєтка» Україна, 2013).

15 і 16 листопада у Народному  домі пройде показ фільмів «Світ очима місцевих кінематографістів».

В рамках визначної кіноподії року – Трускавецького міжнародного кінофестивалю телевізійних фільмів – творці кінопродукту з різних країн відкривають масовому глядачеві нове сприйняття життя через творені ними образи і форми. Режисери, актори, уся численна когорта митців кінематографу запрошують глядачів пізнавати кіномистецтво через кращі взірці кінофестивалів.