Відгримів ІІ Трускавецький міжнародний кінофестиваль телевізійКорона Карпат». У кінотеатрі «Злата» був аншлаг – тут вручали нагороди переможцям фестивалю. Прийшли зірки кінематографа, режисери, продюсери, журналісти, гості курортного міста та трускавчани.Ведучі вечора Зоряна Петрас та український актор Олексій Колесник («Холодне літо 53-го») сипали зі сцени жартами, не особливо дотримуючись сценарію. Олексій Колесник сам заспівав, а щоб переконати публіку, що співати вміє не лише він, запросив російського актора Сергія Кашоніна (серіал «Убивча сила») і тицьнув йому в руки гітару. Кашоніна ніхто не попереджав про виступ, але талановита людина, як кажуть, в усьому талановита. Актор так розпалив публіку, що співав увесь зал.
Кашонін розповідав смішні історії, як-от про те, що його на кордоні російські митники сплутали з президентом нашої країни Віктором Януковичем... А його 86-річна мама, коли дивиться телевізор, каже: «Ніяк не можу зрозуміти, коли вмикаю телевізор, – то ти, Сергію, виступаєш чи Янукович». Коли йому на зміну вийшла заслужена артистка Росії Оксана Сташенко (серіал «Мухтар»), зал вибухнув оваціями. Актрису у Трускавці добре знають, бо вона тут – частий гість. Дає концерти у школах, дитячому будинку, інтернаті… Оксана і гостям заспівала.
Після концерту настала довгоочікувана мить: на сцену вийшло журі – назвати переможців. «Золоту корону» за кращий документальний фільм у другій конкурсній програмі документальних фільмів присудили білоруській стрічці «Інокиня» режисера Галини Адамович. Ця стрічка отримала ще одну нагороду – приз за кращий звук. А Гран-прі фестивалю – «Золоту корону» у першій конкурсній програмі ігрових телевізійних фільмів – отримала аргентинська картина «Китайська казка», знята режисером Себастьяном Боренштайном. Назву цього фільму і прізвище режисера буде увічнено на Алеї кінослави у Трускавці. Переможця нагородили також путівкою на дві особи у санаторій «Карпати».
В основній конкурсній програмі за перемогу боролися 14 фільмів. Журі на чолі з Віленом Арсеньєвим було нелегко. Після нагородження Арсеньєв в інтерв’ю журналісту «ВЗ» розповів, що фільми підібрали сильні, тому думки членів журі не завжди збігалися. І тільки у визначенні Гран-прі ніхто не сперечався.
Приз за найкращу жіночу роль вирішили вручити двом акторкам. Одну срібну корону завоювала російська актриса Єлизавета Боярська, яка зіграла у фільмі російського режисера Ігоря Копилова «Не скажу». Отримувати нагороду замість Єлизавети вийшов актор Сергій Кашонін. Він розповів, що через вагітність Єлизавета не могла прибути до Трускавця. Другу корону присудили словацькій акторці Сюзанні Канош («Небо, пекло… Земля» (режисер Лаура Сивакова).
За словами Вілена Арсеньєва, у членів журі не виникло сумнівів щодо присудження призу за найкращу чоловічу роль. Срібну корону віддали українському акторові Богданові Ступці – за виконання головної ролі у фільмі «Платон Ангел». Через поганий стан здоров’я Богдан Сильвестрович особисто не міг забрати нагороду, тому на сцену вийшов режисер картини Іван Войтюк.
Зі сцени генеральний директор кінофестивалю Олег Карпин та генеральний продюсер Любов-Теодозія Микитка подякували усім, хто приїхав сюди, і тим, хто долучився до організації фестивалю. Охочих допомогти молодому кінофоруму було не так вже й багато – в основному, це меценати Трускавця і навколишніх міст.
- Що було найважче на цьогорічному фестивалі? – цікавлюся у генерального продюсера Любові Микитки.
- Найважче було знайти спонсорів. Складається враження, що нікому не потрібне кіно, театр. І не йдеться тільки про Трускавецький кінофестиваль. Міністерство культури «відфутболило» до вищого керівництва з національного телебачення. Бо ми – фестиваль телевізійних фільмів. А ті – ще кудись… Жодної копійки нам не дала жодна державна структура. Не маю претензій до попереднього губернатора – пана Цимбалюка, який взяв на себе зобов’язання нам допомогти, але за чотири дні до відкриття фестивалю на його місце прийшов інший губернатор... Допомогли трускавчани. Якщо у Трускавці спонсори робили все для того, щоб ми з Олегом Карпиним якомога менше грошей видали з власних кишень, то у Львові робилося все навпаки...
- Чому не приїхав Франко Неро?
- Не приїхав лише через те, що у нас була домовленість, що закриття відбудеться у Львові, у Театрі опери та балету. Однак через космічну плату за оренду Львівської опери – 50 тисяч гривень – ми вирішили відмовитися від «червоної доріжки» у Львові. Пан Едер давав нам відтермінування на сплату оренди – максимум 10 днів. А де можемо взяти за 10 днів 50 тисяч гривень? У Трускавці був замовлений для Франко Неро номер у фешенебельному готелі, куплені квитки у два боки, але, порадившись, вирішили його не запрошувати. Зірка такої величини хотіла побувати у Львівській опері. Правда, потім пан Едер трохи поступився. Скинув нам 10 тисяч, але гроші ми мали перерахувати за тиждень. Не могли так ризикувати, бо їх у нас нема. Тільки на авіаквитки і залізничні квитки витратили близько 200 тисяч гривень...
І це все ще треба повернути. Треба знайти ці гроші – авіакасам, залізниці, виплатити гонорари членам журі…
- Навіть боюся запитати, чи будете проводити наступний кінофестиваль?
- Аякже! Відпочинемо, розрахуємося з боргами і почнемо їздити дивитися нові фільми і відбирати на конкурс. ІІІ Трускавецький міжнародний кінофестиваль «Корона Карпат» обов’язково відбудеться. Вірю, що керівники держави повернуться до нас обличчям і візьмуть участь у піднятті рівня культури не лише на папері і у гаслах, а доведуть ділом, що ми – культурна держава!
На фото: Оксана Сташенко підспівує «Януковичу» Сергію Кашоніну (зліва), а допомагають член журі Тамара Вятська та актор Олексій Колесник.
http://www.wz.lviv.ua/articles/100555