У Трускавці відшумів кінофестиваль “Корона Карпат”

ГлавнаяVI ТМКТФПресса о фестивале → У Трускавці відшумів кінофестиваль “Корона Карпат”

У Трускавці відшумів кінофестиваль “Корона Карпат”

У Трускавці завершився VI Міжнародний Фестиваль “Корона Карпат”, який впродовж трьох днів тішив трускавчан та гостей міста новинками зі світу кінематографу. В рамках заходу в місті-курорті транслювались кіноновинки українського та закордонного виробництва та проводились робочі конференції-обговорення щодо створення в країні фільм-комісій.

“Осінні спогади”, “Микита Кожум’яка”, “Історія однієї каблучки”, “Майдан. Викриття”, “Серце мами Гонгадзе”, “Воїни духу” – далеко неповний перелік кінокартин українського виробництва, які були представлені до перегляду в рамках фестивалю. Також відбулась творча зустріч з Дмитром Лінартовичем, на якій він презентував новий музичний альбом.

Кінофестиваль “Корона Карпат” розпочався з workshop – робочої конференції з питань створення та розвитку в країні фільм-комісій. Захід був організований за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Трускавецького міжнародного кінофестивалю «Корона Карпат» та Об’єднання кіновиробників України. Протягом двох днів запрошені міжнародні експерти знайомили присутніх з поняттям фільмкомісії, пояснювали, яка їх роль у просуванні країни чи регіону, в якому вона працює. Також присутні мали змогу дізнатись про перспективи створення такої комісії в нашому регіоні та можливості залучення фінансів для її розвитку на регіональному чи державному рівнях.

Як зазначалось закордонними експертами, кінематограф – один з найперспективніших напрямів розвитку регіону в питаннях культури, туризму, а відповідно, і економіки. Гості з інших країн розповідали присутнім про розвиток кінематографу в їхніх країнах, про труднощі та успіхи, які вдалось досягти та про можливості залучення інвестицій в сферу кінематографу.

В рамках кінофестивалю “Корона Карпат”, в народному домі Трускавця та кінотеатрі “Злата” відбулися покази сучасних фільмів українського виробництва, також трускавчани та гості міста мали змогу переглянути новинки аргентинського кіно.

Серед найочікуваніших – були прем’єри українських кінофільмів: “Осінні спогади”, епізоди якого були зняті в курортному Трускавці, “Історія однієї каблучки” від Галицької кіношколи про проблеми сімей, в яких батьки вимушено покидають дітей на певний час, вирушаючи на заробітки за кордон. Також у Трускавці презентували кінокартину “Серце мами Гонгадзе” – автобіографічну сповідь матері вбитого журналіста Гергія Гонгадзе, зняту на фоні історичних подій, що відбувались у країні, від режисера В’ячеслава Бігуна.

На презентації мультфільму Віктора Андрієнка “Микита Кожум’яка” зокрема побували діти з Бориславської школи-інтернату з вадами опорно-рухового апарату. Вихованці школи окрім задовололення від перегляду фільму, також отримали фото- та автографсесії. А по закінченні фестивалю його організатори, директор Кінофестивалю “Корона Карпат” Олег Карпин, спільно з гостем заходу, актором Дмитром Лінартовичем та міським головою Трускавця Андрієм Кульчинським навідались до дітей у Бориславський будинок-інтернат.

Також на фестивалі відбувались покази фільмів “Воїни духу” Анни Мартиненко та Тетяни Кулаковськоі про захистників Донецького аеропорту та фільм-розслідування (Сергія Розори ) про причини і цілі Майдану, про трагічні події, які тоді відбулись в Києві та роль у них Кремля – “Майдан. Викриття.”

Більшість фільмів, презентованих у місті-курорті пройшли на “ура”, збираючи повні зали глядачів. Всі покази були безкоштовними та мали благодійний характер. Тож, по завершенні фестивалю, масштаби якого з кожним разом зростають, можна з упевненістю заявляти про те, що перші кроки на шляху до становлення кінематографу в країні є доволі успішними. Організаторам вдалось “перевести кінокартини із невідомих українських у добре відомі” та привернути увагу загалу до необхідності розвитку кіноіндустрії на загальнодержавному та регіональному рівнях.

Ніна ФЕДЬКО

Джерело: http://truskavets-online.com.ua/?p=3610