«Для туризму потрібне кіно, а для кіно потрібен туризм» – Іван Ліптуга, директор департаменту туризму і курортів

ГлавнаяVI ТМКТФПресса о фестивале → «Для туризму потрібне кіно, а для кіно потрібен туризм» – Іван Ліптуга, директор департаменту туризму і курортів

«Для туризму потрібне кіно, а для кіно потрібен туризм» – Іван Ліптуга, директор департаменту туризму і курортів

В рамках  VIТрускавецького Міжнародного фестивалю кінофільмів «Корона Карпат» відбувся воркшоп (майстер-клас) на тему «Створення та розвиток фільмкомісій в Україні».

Фільмкомісії – неприбуткові організації, створені для просування країни або певного регіону як міжнародної і національної кіновиробничої бази. Фільмкомісії надають різноманітні послуги для заохочення кінематографістів використовувати місцеві локації, послуги, потужності та персонал. Створення в Україні фільмкомісій закордонного зразка – один із найперспективніших напрямів розвитку регіонів у питаннях культури, туризму, а відповідно, і економіки.

Майстер-класи проводили:

Андреа Рокко, директор Генуезько-Лігурійської Фільмкомісії (Італія) -  «Основні засади Фільмкомісій. Їх роль у розвитку регіону»;

Алессандро Гропплеро, Голова Департаменту Міжнародних Відносин Регіонального Аудівізуального Фонду Фріулі-Венеція-Джулія -  «Фільмкомісії та Аудіовізуальні Фонди як інструмент для стратегічного планування та отримання максимальної користі з регіональних ресурсів»;

Фабіо Канепа та Андрій Суярко, ко-продюсери українсько-італійського фільму «Гніздо Горлиці» - «Вимоги до кіновиробництва в регіоні та роль менеджера, відповідального за пошук локацій для зйомок фільму»

Давид Вашадзе, Директор департаменту кіноекспорту і дистрибуції в Національному кіноцентрі Грузії. Голова Фільмкомісії Грузії  - «Досвід Грузії, щодо впливу міжнародного кіновиробничого процесу на розвиток регіону».

Участь у Трускавецькому воркшопі також взяли представники п’ятнадцяти областей України(від працівників сфери культури до міських голів), а також, представники МЗС, Міністерства фінансів, Міністерства економіки, Міністерства культури.

Перший спільний продукт Трускавецької Фільмкомісії та чеського кіно-продюсера Віктора Вільгельма, чесько-ірано-український фільм «Осінні спогади», відзняли минулого року на теренах Дрогобицького району(с.Доброгостів, с.Уличне, м.Трускавець) та з успіхом презентували на фестивалі. 

Джерело: http://www.tmr.gov.ua/press-center/news-offices/65-infpol/2869-dlia-turyzmu-potribne-kino-a-dlia-kino-potriben-turyzm-ivan-liptuha-dyrektor-departamentu-turyzmu-i-kurortiv