УКРІНФОРМ

18 вересня 2012 15:00  |  Київ  |  Прес-конференція

з нагоди проведення ІІІ Трускавецького міжнародного кінофестивалю телевізійних фільмів «Корона Карпат»

Учасники: Борис Савченко -арт директор кінофестивалю; Сергій Остапчук - програмний директор кінофестивалю; Олег Карпин - голова правління ГО «Кінофестиваль «Корона Карпат»; Теодозія Микитка - генеральний продюсер; Крістіан Ніколас Соколовскі - консул Аргентинської республіки;Ірина Гордейчук - журналіст и кінооглядач «Телекритики».
Підсумкові матеріали:

ІІІ Трускавецький кінофестиваль "Корона Карпат" відкриється 5 жовтня

ІІІ Трускавецький міжнародний кінофестиваль телевізійних фільмів "Корона Карпат" відбудеться 5 - 10 жовтня.
Про це повідомив артдиректор кінофестивалю Борис Савченко під час прес-конференції в УКРІНФОРМі.
"Третій фестиваль має показати, чи буде він цікавий і далі. Всі маленькі фестивалі мають робочий характер, там - живе спілкування, люди один в одного чогось вчаться... В маленьких містах - Карлових Варах, Мангеймі - зав'язуються цікаві творчі стосунки і народжуються майбутні проекти. Нам здалося, що маленьке курортне містечко Трускавець саме і зможе прийняти цю естафету", - підкреслив Борис Савченко.
За його словами, щоб викликати більше зацікавлення фестивалем в Україні, цього року - на відміну від попередніх, коли його проводили у січні та листопаді, - фестиваль перенесли на жовтень з надією, що "хтось із тих, хто рветься у Верховну Раду, захоче підтримати захід". Але сподівання були марними. "Слава Богу, з'явилася хороша підтримка від львівської та трускавецької влади. Отож є серйозні сподівання, що далі все піде цікавіше... І я думаю, що ми "випливемо", - сказав артдиректор. 
Б.Савченко нагадав, що "Корона Карпат" має дві конкурсні програми: ігрових телевізійних фільмів (це односерійні фільми або фільми, зроблені за участю телевізійних каналів) та документальних. Він також поінформував, що в журі документального конкурсу - відомий документаліст - режисер і сценарист Галина Адамович (голова), ректор Київського університету ім.Карпенка-Карого Олексій Безгін та режисер Віта Жалакявічуте (Польща). В журі ігрового кіно - Рамон Клярінар (Франція), Михайло Іллєнко, актриса Людмила Шевель (Санкт-Петербург), Микола Гібу (Молдова), Ромуальдас Баніоніс та Васил Барков (Болгарія).
"Відкриття фестивалю відбудеться в Трускавці на центральній сцені. А весь фестиваль буде розсипаний по всьому місту", - зазначив голова правління ГО "Кінофестиваль "Корона Карпат" Олег Карпин. За його словами, гостями фестивалю цього року стануть легендарний британський режисер Тоні Палмер, який візьме участь у концерті у Львівській філармонії, присвяченому "Бітлз", проведе майстер-класи, представить свої фільми, а також співак і актор Віллі Токарєв, від якого сподіваються на два концерти - у Трускавці та Львові.
"Закриття фестивалю відбудеться у Львівській опері. У Львові, в Палаці мистецтв, також пройде показ програми документальних фільмів", - поінформувала генеральний продюсер фестивалю Теодозія Микитка. Вона додала, що в рамках фестивалю планується відкриття пам'ятного знака у Винниках - на місці розстрілу в 1944 році двох тисяч італійських солдат. У Винниках 7 жовтня також уперше відбудеться фестиваль бринзи та вина - спеціально приурочений до "Корони Карпат". 

Джерело: УКРІНФОРМ