Трускавецький кінофестиваль набирає нових обертів

ГлавнаяIII ТМКТФПресса о фестивале → Трускавецький кінофестиваль набирає нових обертів

 

ІІІ Трускавецький Міжнародний кінофестиваль телевізійних фільмів «Корона Карпат» розпочне свою роботу 5 жовтня і триватиме до 10 жовтня. І те, що дітище і мрія невтомного таромантичного трускавчанина Олега Карпина – кінофестиваль у Трускавці – стає традиційним, витримав випробування часом та кризою, до кінофоруму звикають влада та актори, учасники та глядачі, вже не викладає сумнівів. Пророблена справді велика робота. І на відміну від «Золотої пекторалі» в «Женеві» – кінофестиваль «Корона Карпат» робиться не як закрита вечірка для обраних, а як відкрите свято якісного кіно для всіх – трускавчан і гостей міста. Кінопокази в «Златі», «Міленіумі» та Народному домі відкриті для всіх любителів кіномистецтва.

Започатковуючи кінофестиваль у Трускавці, генеральний директор «Корони Карпат» Олег Карпин ставив перед собою кілька цілей – промоція курортного Трускавця та регіону на широкому міжнародному рівні, адже саме кінофестивалі зробили відомими на весь світ Канни та Карлові Вари. Друга мета – підтримка та розвиток вітчизняного кіно, популяризація якісного телепродукту. За три роки є напрацьовані партнери та меценати кінофестивалю. Та таке грандіозне дійство як Міжнародний кінофестиваль телевізійних фільмів справді надважко робити купкою фанатів-ентузіастів. «Корона Карпат» відкрита до співпраці, об’єднання у спільній справі популяризації Трускавця та кіно. Тож у власників та керівників оздоровниць, готелів та віл є ще час і можливість долучитися до організації кінофестивалю, поселити в себе зірок кінематографу та прозвучати під час нагородження як партнер кінофоруму.

Фестиваль вважається міжнародним, якщо три роки підряд є фільми з семи країн-учасниць. Трускавецький Міжнародний кінофестиваль телевізійних фільмів «Корона Карпат» це правило витримав – зазначила на попередній прес-конференції для місцевих та регіональних ЗМІ генеральний продюсер кінофестивалю Теодозія Микитка. Цьогорічний кінофестиваль проходитиме під патронатом голови Львівської облдержадміністрації Михайла Костюка. Честю для Львова є лише допомагати, обрамлювати курортний Трускавець у такій чудовій справі проведення кінофестивалю, – зазначив представник облдержадміністрації Ігор Держко.

Відкриття «Корони Карпат» відбуватиметься 5 жовтня в Трускавці на центральній сцені, а закриття – 10 жовтня у Львівському оперному театрі. Окрім цікавої конкурсної програмипередбачено багато спеціальних подій та акцій. Зокрема, програма українського патріотичного кіно та ретроспектива фільмів Богдана Ступки, який двічі приїжджав на кінофестиваль «Корона Карпат» у Трускавці та отримував призи. В рамках кінофестивалю буде відкриття таблиці фільму-переможця та за участі італійського посла буде відкрито пам’ятний знак у Винниках, де в роки війни було розстріляно тисячі італійських солдат. Італійських кінематографістів зробив щирими друзями Трускавецького кінофестивалю переможець першої «Корони Карпат» Валеріу Жерегі, чий фільм «Аріведерчі» викуплений фестивалем в Солерно. Тож цього року виявили бажання приїхати в Трускавець Франко Неро, Орнела Муті, Моніка Белуччі. Кінофестиваль продовжить реалізовувати соціальні програми – демонструвати дитячі фільми в сиротинцях. 8-10 жовтня у Львів, а 9 жовтня у Трускавець планується приїзд всесвітньовідомого британського режисера Тоні Палмера, фільм якого про Ріхарда Вагнера за участю Річарда Бартона, Лоуренса Олів’є та Ванесси Редгрейв названо одним з найпрекрасніших фільмів, коли-небудь знятих. Свою участь у Трускавецькому кінофестивалі «Корона Карпат» уже підтвердили російський актор і боєць Владислав Дьомін, який є дуже цікавою та різносторонньою особистістю, очолює Федерацію бойових мистецтв Росії та був депутатом Держдуми від ЛДПР Жириновського. Приїдуть також Олександр Кузнєцов – відомий за фільмами «Приморський бульвар» та «Джек Восьмеркін американець» і добродушний «даїшник», до речі львів’янин, Володимир Гусєв та багато інших зірок кінематографу.

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»