Новини

ГоловнаVIII ТМКТФ → Новини

Позаконкурсні програми 8-го Трускавецького кінофестивалю "Корона Карпат"

 

Програма: "Світ очима місцевих кінематографістів"

Фільм: "Дрогобицька Голгофа", режисер: Олександр Король 

Фільм: "Незламні", режисер: отець Михайло Греділь

Фільм: "Є ще час!", режисер: Тарас Варивода

Програма документального кіно

Фільм: "Малевич", режисер: Володимир Луцький та виставка художніх робіт "Три покоління - український Малевич"

Фільм: "Какофонія Донбасу", режисер: Ігор Мінаєв

Фільм: "Репетиція", режисер  Олександр Калашник

Програма: "Спецпоказ проекту "Дивись українське!"

Програма:  Мультфільми Дніпропетровського обласного дитячо-юнацького кіноцентру "Веснянка"

Програма: Патріотичне кіно

Фільм: "Іловайськ 2014. Батальйон “Донбас”, режисер Тимченко Іван

Презентація книг-сценаріїв українських фільмів:

Книга "Заборонений", представляють Артемій Кірсанов та Сергій Дзюба

Книга "Позивний «Бандерас", представляють Артемій Кірсанов та Сергій Дзюба

Книга "Месник з курорту Трускавець", представляють Борис Савченко, Тарас Метик та Юрій Голіченко

Презентація фільмкомісій України (для представників кіноіндустрії)

Концерт актора, Заслуженого артиста України Михайла Грицкана та учасників кінофестивалю

Встановлення пам’ятної бронзової плити фільму переможцю минулорічного кінофестивалю та показ фільму: 

"Гірська жінка: на війні",  режисер Бенедикт Ерлінгссон 

 

Хочемо познайомити Вас з автором бронзових призів - статуеток: Василь Ярич.

 

Це один із найвидатніших скульпторів України, народний художник України, львів’янам він відомий передусім як автор кінного пам’ятника Королю Данилу Галицькому.

Також він автор пам’ятників Просвіті у Львові, жертвам комуністичних репресій у Стрию та багатьох інших. Одна з недавніх його робіт пам'ятник Героям ЗУНР та УГА у Львові.
Його твори — не тільки в багатьох приватних колекціях в Україні та за кордоном, а й у музейних збірках — Національному музеї та Національній галереї мистецтв у Львові, у музеї Франка в Нагуєвичах, Запорізькому, Чернігівському обласному музеях та інших.

 

Цього року для розробки дизайну до нас долучилася Наталія Поліщук.

 

 Творчу діяльність розпочала з 1999 р. Учасник 20 пленерів та понад 100 виставок та арт-проектів в Україні, Росії, Білорусі, Польщі, Словаччині, Угорщині, Хорватії, Італії , Словенії, Австрії, Німеччині та Франції.


З 2008 р. член Національної Спілки Художників України.
Тричі нагороджена Почесною грамотою Міністерства культури і туризму України за вагомий особистий внесок у створенні духовних цінностей та високу професійну майстерність.
Творчість Н. Поліщук висвітлено в понад 70 вітчизняних і зарубіжних каталогах, журналах та газетах, а також телеканалами: «Інтер», «ТРТ», «Телеканал 12» , «Культура», «Белтелерадіокомпанія», «Real Estate TV», МТРК «Мир», «28.pl» та ін.
Роботи зберігаються в державних та приватних збірках в Україні, Росії, Білорусі, Казахстані, Вірменії, Польщі, Словаччині, Угорщині, Хорватії, Італії, Словенії, Греції , Австрії, Франції , Канаді та США.
Працює в галузі живопису. Проживає в Трускавці.

 

Спеціальний показ фільмів проекту «Дивись українське!»

 

В рамках фестивалю  «Корона  Карпат»  9  листопада  відбудеться спеціальний показ фільмів проекту «Дивись українське!»  

Кіноновели, створені в рамках проекту  «Дивись українське!» – це історії про довічні загальнолюдські цінності. Про те, що навіть маленький вчинок, на який здатна будь-яка людина, може кардинально змінити життя. 

У програмі спецпоказу  «Дивись українське!» будуть продемонстровані  фільми :

«Дякую» режисер Максим Люков

«Шнурочки» режисер Юлія Тамтура

«Підвішена кава»  режисер Оксана Тараненко

«Ліфт»   режисер  Михайло Іллєнко

«Адамівна»  режисер Олександр Биков

«Інклюзія в школі»  режисер Оксана Тараненко 

«Історія однієї перерви»  режисер Наталія Давиденко

«Серцеїдка режисер»  Олександра Бровченко

«Кобзарський цех»  режисер Віктор Придувалов

 «Янгол»  режисер Володимир Луцький

 «Холодний дощ самотності»  режисер Олег Павлюченков

 «На своїй землі» режисер Олександр Кирієнко

Фільми проекту «Дивись українське!» вже взяли участь у більш ніж 300 конкурсних та позаконкурсних  показах та здобули  26  нагород  і відзнак  на 18 українських та 46 світових  кінофестивалях у 23 країнах світу. 

Це професійне і водночас дуже людське кіно. Десь трохи наївне, щемливе, емоційне, але не пафосне. Йому віриш. Його хочеться дивитись ще і ще.

Ініціаторами та розробниками проекту є компанія «ВАВІЛОН» та Асоціація «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!»

Проект реалізується за підтримки Міністерства культури України та Державного агентства України з питань кіно.

Отже запрошуємо вас на перегляд  фільмів проекту «Дивись українське!» 

 

Запрошуємо на прес-конференцію в Києві.

 

Запрошуємо учасників фестивалю та представників ЗМІ 

08 жовтня 2019 року о 14.00 у Державне інформаційне агентство "Укрінформ" 

(вул. Богдана Хмельницького 8/16) 

на спільну прес-конференцію   Трускавецької міської ради,

  VIII Трускавецького міжнародного кінофестивалю "КОРОНА КАРПАТ"   та 

 Другого Міжнародного Конкурсу професійних виконавців Пам'яті Мусліма Магомаєва


 

Прес-реліз

 

З 7-го по 10 листопада 2019 року у Трускавці відбудеться

VIII Трускавецький міжнародний кінофестиваль "КОРОНА КАРПАТ"

Цьогорічний кінофестиваль — особливий, як і торік, адже організатори вже вдруге за всю історію його проведення “зелене” світло дали лише українським фільмам. Український кінематограф на повні груди заявив про свою силу, потужність і вміння зняти таке кіно, яке сміливо конкурує із зарубіжними фільмами на світових кінофестивальних майданчиках.

Запрошуємо поціновувачів кіно на перегляд конкурсної програми повнометражних фільмів. Фільмом-відкриття 8-го Трускавецького кінофестивалю “Корона Карпат” буде картина "Мої думки тихі" режисера Антоніо Лукіча, яка була нагороджена спеціальним призом журі програми East of the West 54-го Карловарського міжнародного кінофестивалю.

А також в прогамі: "Бобот та енергія всесвіту", режисер Максим Ксьонда; "Тринадцятий автобус", режисер Олександр Безручко; "Зрадник", режисер Марк Хаммонд; "Тарас. Повернення", режисер Олександр Денисенко; "Східняк", режисер Андрій Іванюк; "Заборонений", режисер Роман Бровко; "Гуцулка Ксеня", режисер Олена Дем'яненко; "Пригоди S Миколая", режисер Семен Горов; "Позивний Бандерас", режисер Заза Буадзе; "Мої думки тихі", режисер Антоніо Лукіч; "11 дітей з Моршина", режисер Аркадій Непиталюк.
Обіцяє бути надзвичайно цікавою і насиченою і програма короткого метра і “дипломних робіт”.
Пропонуємо увазі глядачів фільми, які пройшли відбір у Другій конкурсній програмі: "Анна", режисер Олесь Санін; "Урок", режисер Михайло Іллєнко; "Домовина", режисер Кадім Тарасов; "Проти течії. Не вигадана історія", режисер Богдан Юсипчук; "Кохання", режисер Микита Лиськов; "Переполох у Трускавці", режисер Олег Бачинський; "Останні сусіди", режисер Євгенія Мельник; "Перехрестя війни", режисер Євгенія Мельник; "Повернення", режисер Варвара Філіпчук; "EVOL", режисер Ігор Рябчук; "Int.Kitchen.Night", режисер Аркадій Непиталюк; "Штангіст", режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук; "Афіна", режисер Сергій Пудіч; "Не вірю", режисер Сергій Пудіч; "Склеп", режисер Світлана Новітська; "Після вогню", режисер Андренік Берберіан; "Деякі дзеркала", режисер Олександра Алєксєєва; "Нетерпимість", режисер Володимир Бакум; "Між лініями", режисер Антон Чистяков; "Пляшка", режисер: Єгор Бондаренко; "Операція Д.У.П.А.", режисер: Іван Шоха.

Книголюбам організатори також підготували подарунок — у рамках кінофестивалю Сергій Дзюба та Арсеній Кірсанов презентуватимуть свою книгу “Заборонений” (на основі книги знято однойменний фільм), а також автори представлять ще одну власну книгу “Позивний Бандерас”. Буде представлено книгу “Месник з курорту Трускавець” сценаристами Борисом Савченком та Тарасом Метиком.

В рамках програми "Покази фільмів місцевих кінематографістів" прем'єра фільму "Дрогобицька голгофа" (режисер-постановник Олександр Король).
На кінофестивалі буде показано документальний фільм про одного із найвидатніших художників ХХ століття Казимира Малевича - «Малевич. Український квадрат» (режисер Дмитро Джулай).

Серед цікавих заходів 8-го Трускавецького Міжнародного кінофестивалю “Корона Карпат” - позаконкурсні програми, концерти та творчі зустрічі з провідними акторами України, а також творча зустріч у спеціалізованій школі для дітей з порушенням опорно-рухового апарату у місті Борислав.

На фестивалі традиційно буде встановлено Бронзову плиту фільму-переможцю попереднього кінофестивалю.

Представники «Асоціації фільмкомісій України» проведуть презентацію для кіномитців можливостей своїх регіонів для комфортного кіновиробництва.
Учасники фестивалю побувають на круглих столах, майстер-класах, ознайомляться із локаціями регіону.

Кінофестиваль відбудеться за підтримки програми уряду та Міністерства культури України “Малі міста — великі враження”, Державного агентства України з питань кіно, департаменту культури Львівської облдержадміністрації та Трускавецької міської ради.

Більше інформації та форма для акредитації представників ЗМІ — на сайті кінофестивалю “Корона Карпат” - http://koronakarpat.com.ua

Запрошуємо представників преси, радіо та телебачення на прес-конференцію, яка відбудеться 8 жовтня о 14.00 у приміщенні Українського національного інформагентства “Укрінформ” (Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16). (Просимо підтвердження на участь у прес-конференції надіслати на адресу [email protected],com)

#МалімістаВеликівраження
#Трускавець
#ДержкіноУкраїни

 

Представляємо фільми, які пройшли Офіційну селекцію на 8-й Трускавецький кінофестиваль "Корона Карпат"

 

Представляємо фільми, які пройшли Офіційну селекцію на 8-й Трускавецький кінофестиваль "Корона Карпат" в Першій конкурсній програмі національного кіно:


Фільм: "Бобот та енергія всесвіту", режисер: Максим Ксьонда

Фільм: "Тринадцятий автобус", режисер: Олександр Безручко

Фільм: "Зрадник", режисер: Марк Хаммонд

Фільм: "Тарас. Повернення", режисер: Олександр Денисенко

Фільм: "Східняк", режисер: Андрій Іванюк

Фільм: "Заборонений", режисер: Роман Бровко

Фільм: "Гуцулка Ксеня", режисер: Олена Дем'яненко

Фільм: "Пригоди S Миколая", режисер: Семен Горов

Фільм: "Позивний Бандерас", режисер: Заза Буадзе

Фільм: "Мої думки тихі", режисер: Антоніо Лукіч

Фільм: "11 дітей з Моршина", режисер: Аркадій Непиталюк

 

Представляємо фільми, які пройшли Офіційну селекцію на 8-й Трускавецький кінофестиваль "Корона Карпат" в Другій конкурсній програмі: короткометражні національні фільми та «Дипломні роботи»:

 

Фільм:"Анна", режисер: Олесь Санін

Фільм:"Урок", режисер: Михайло Іллєнко

Фільм:"Домовина", режисер: Кадім Тарасов

Фільм:"Проти течії. Не вигадана історія", режисер: Юсипчук Богдан

Фільм:"Кохання", режисер: Микита Лиськов

Фільм:"Переполох у Трускавці", режисер: Олег Бачинський

Фільм:"Останні сусіди", режисер: Євгенія Мельник

Фільм:"Перехрестя війни", режисер: Євгенія Мельник

Фільм:"Повернення", режисер: Варвара Філіпчук

Фільм:"EVOL", режисер: Ігор Рябчук

Фільм:"Int.Kitchen.Night", режисер:  Аркадій Непиталюк

Фільм:"Штангіст", режисер: Дмитро Сухолиткий-Собчук

Фільм:"Афіна", режисер: Сергій Пудіч

Фільм:"Не вірю", режисер: Сергій Пудіч

Фільм:"Склеп", режисер: Світлана Новітська

Фільм:"Після вогню", режисер: Андренік Берберіан 

Фільм:"Деякі дзеркала", режисер: Олександра Алєксєєва

Фільм:"Нетерпимість", режисер: Володимир Бакум

Фільм:"Між лініями", режисер: Антон Чистяков

Фільм:"Пляшка", режисер: Єгор Бондаренко

Фільм:"Операція Д.У.П.А.", режисер: Іван Шоха

 

Оголошуємо журі кінофестивалю.

 

Журі Першої конкурсної програми національного кіно:


Євгеній Женін

Почесний працівник культури України (2012).
Закінчив журфак МГУ. Під час навчання встиг отримати досвід роботи на Центральному телебаченні: писав сценарії для документальних фільмів.
Після навчання повернувся в Одесу, близько 30 років пропрацював на Одеській кіностудії.
Член міжнародної гільдії кінокритиків, член національної спілки журналістів України, член правління Національної спілки кінематографістів України, член Національної спілки театральних діячів України.
З 2008 року - Почесний член Європейського інтерклубу "Будинок Дерібаса" (м. Берлін).
У 2006 році за авторську гастрольну програму "Невідоме одеське кіно" отримав диплом про присвоєння звання "Одесит року-2006" (прем'єра - у вересні 2006 р в Нью-Йорку, в залі "Міленіум", в рамках Днів Одеси у США)
2013 г. - Гран-Прі Міжнародної асоціації діячів літератури і мистецтва MADLIGA GLORIA (Німеччина) в номінації «Кіномистецтво» - за авторський телевізійний цикл в 40 серіях «Одеський екран. Легендарна історія нашого кіно»
2014 г. - Міжнародна Дерибасівська премія (Німеччина) - за особистий внесок в кіно
2014 г. - Золота «Почесна відзнака» Голови Одеської обласної державної адміністрації
Лауреат муніципальної премії «Культурна столиця-2019»

Ахтем Сеітаблаєв

З 1992 до 2004 року працював як актор та режисер в
Сімферопольському державному кримськотатарському
академічному музично-драматичному театрі. З 2005 служить в
Київському академічному театрі драми і комедії на Лівому березі
Дніпра.
Заслужений артист АР Крим.
Двічі лауреат Державної премії Автономної Республіки Крим (1997 і 2001 рр.)
Лаурет театральної премії «Київська Пектораль» (2005 р.)
Лауреат премії «Телетріумф» за роль В.Стуса (2016 р.)

Нагороди за фільм «Чемпіони з підворіття»: Одеський міжнародний кінофестиваль 2012 р. - кращий фільм Українського національного конкурсу. Спеціальний приз UNICEF.
Нагороди за фільм «Хайтарма»: Гран-прі IV Трускавецького міжнародного
кінофестивалю «Корона Карпат».
Премія «Ніка» за Кращий фільм країн СНД та Балтії 2013 року.
Премія Спілки Кінематографістів України за Кращим ігровий фільм 2013 року та Кращий фільм 2013 року.
Кращий режисер ХІІ Міжнародного кінофестивалю «Кімера» в Італії (Kimera
International Film Festival).
Національна кінопремія «Золота дзиґа» за фільм «Кіборги» як кращий фільм 2018 року.
Зіграв більше двадцяти ролей в кіно.
Режисер телевізійних і художніх фільмів.
Майстер курсу КНУКіМ.

Тарас Томенко

Кінорежисер та сценарист член Європейської кіноакадемії (EFA), член Національної спілки кінематографістів України.

Київський державний університет театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого
Київський державний університет ім. Тараса Шевченка

Лауреат Міжнарожного Берлінського кінофестивалю BERLINALE

 Олександр Саква

Закінчив Київський театральний інститут ім. І.К. Карпенка-Карого. Працював редактором газети "Культура і життя", начальником відділу маркетингу і громадських зв’язків Національної кінематеки України, був спеціальним кореспондентом агентства "Панорама", викладав в Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого.
Саква О.О. є автором більше 600 публікацій з питань театру і кіно, літератури, культури і мистецтва. Його перу належать три монографії – "Знак дива" (Київ, 2001 р.), "Нарком" (Миколаїв, 2010 р.), "Олексій, син Мефодія, внук Івана" (Київ, 2015 р.). Він також є автором численних статей і передмов до книг, присвячених творчості видатних українських митців – Леся Курбаса, Наталії Ужвій, Нони Копержинської, Сергія Данченка, Богдана Ступки, Федора Стригуна, Богдана Козака, Віктора Шулакова, Наталії Сумської, Анатолія Хостікоєва, Богдана Бенюка. Учасник ряду проектів телеканалу "Культура", автор сценаріїв до фільмів кіностудії "Київнаукфільм". Активно друкується в періодичній пресі.
Заслужений працівник культури України.

Римма Зюбіна

Українська актриса, телеведуча, громадська активістка. Визнана "Найкращою актрисою 2016-2019" рейтингом "Знято в Україні". На престижному європейському 65-му Міжнародному кінофестивалі в Мангейм-Гайдельберг (Німеччина) «Спеціальна відзнака за неперевершене виконання ролі Дарини в фільмі «Гніздо горлиці», та 2017 "Найкраща жіноча роль» на 25-му Міжнародному кінофестивалі в Варні (Болгарія). Фільм "Гніздо горлиці" в головній ролі з Риммою Зюбіною, отримав ще кілька нагород на престижних міжнародних кінофестивалях — «Приз журі» Мумбаї (Індія), «Приз екуменічного журі» в Мангейм-Гайдельберг (Німеччина), "Золотий Дюк" "Найкращий фільм національної програми" ОМКФ (Одеса, Україна)

За версією журналу «Фокус» 2017 року, увійшла до 100 найвпливовіших жінок України. Першу театральну нагороду отримала в 21 рік. Лауреатка багатьох театральних премій, зокрема двічі лауреатка найпрестижнішої театральної премії України «Київська пектораль» (1993 за роль Соні в виставі «Дядя Ваня» А.Чехов, 2007 за роль Тані в виставі «Четверта сестра» Я.Гловацького). Міжнародне визнання отримав фільм "Гніздо Горлиці", де Зюбіна зіграла головну роль. Сам фільм отримав нагороди в Індії, Німеччині, Польщі, Болгарії, Україні. Шість "Золотих Дзиґ" отримав фільм "Гніздо Горлиці" на першій церемонії вручення премій Української Кіноакадемії. А Римма Зюбіна відзначена нагородою «Золота Дзиґа» "За найкраще виконання головної жіночої ролі" Дарини в фільмі «Гніздо Горлиці» Увійшла до 100 жінок відзначених Всеукраїнським рейтинговим журналом "Гордість та краса України" 2019.

 

Журі Другої конкурсної програми короткометражних національних фільмів та "Дипломних робіт":

 


 

Тарас Ткаченко

Український кінорежисер і сценарист, колишній Голова Національної спілки кінематографістів України, обраний на VІІ (ХIIІ) З'їзді НСКУ 25 жовтня 2016 року. Закінчив Київський національний університет ім. Шевченка (українська філологія) та КДІТМ ім. Карпенка–Карого (факультет кінематографії та телебачення, відділення режисури художнього фільму).

Викладає на факультеті кінематографії та телебачення в Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені Карпенка–Карого у майстерні Бориса Савченка.
Здобув перемогу у номінації Першої Національної Кінопремії «Найкращий режисер» (Премія ім. Ю. Іллєнка) за роботу над стрічкою «Гніздо горлиці».

Анастасія Буковська

Продюсерка і режисерка, співзасновниця FAMILY Production. Компанія створює відеоконтент, музичні відео і рекламу для McDonald’s, Diesel, Vodafone, Dior, Philips та інших світових брендів. У 2017 FAMILY відкрила власний кінодепартамент. В його активі є два повнометражні фільми, зняті в ко-продакшні з Німеччиною. А в 2018 реклама Diesel, для якої FAMILY займалося продакшн-сервісом, отримала три Канські леви. Наразі Анастасія знімає власний кінодебют — короткометражну стрічку «Бульмастиф», вихід якої запланований на кінець 2019 року.

• Cannes Lions (1 срібло, 2 бронзи) в категорії Film Craft: ‘Cinematography’, ‘Art Direction’ and ‘Direction’ для кампанії Diesel ‘Go with the Flaw’
• Eurobest Гран прі в категорії ‘Film Craft’ за кампанію Diesel ‘Go with the Flaw’
• КМФР в категорії ‘Найкреативніша продакшн-компанія України’ (2016, 2017, 2018)

Сергій Марченко

 

Кінорежисер, кандидат мистецтвознавства,
доцент кафедри кінорежисури та кінодраматургії
Інституту екранних мистецтв КНУ театру кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого,
художній керівник курсу кінодраматургів - бакалаврів та магістрів.

 

Розпочато прийом заявок на участь в конкурсній програмі кінофестивалю.

 

Прийом заявок в дві конкурсні програми до 10.09.2019р.

 

 - Перша конкурсна програма національного кіно - (ігрові односерійні  фільми від 60' і більше). Для участі в Національній конкурсній програмі допускаються ігрові повнометражні українські фільми всіх жанрів, завершені після 1 січня 2018 року. Фільми Повнометражної категорії розглядаються за умови наявності цифрового носiя типу DCP для показу в кінотеатрі та HD цифрових відео файлів для показу журі.

 

 - Друга конкурсна програма короткометражні національні фільми та «Дипломні роботи» - (професійний ігровий фільм тривалістю від 3' до 30' ). Для участі в Національній конкурсній програмі допускаються ігрові українські фільми всіх жанрів, завершені після 1 січня 2018 року. Фільми даної категорії розглядаються за умови наявності HD цифрових відеофайлів.

 

Фільми, які до цього уже демонструвалися на території України чи інших держав, можуть бути запропоновані до участі в програмі.

 

Фільми вироблені в Україні (або за участю України в якості країни-співпродюсера) можуть бути запропоновані до участі в програмі до 10 вересня 2019р.

 

Оголошення фільмів, що пройшли офіційну селекцію - 20.09.2019р.