Віллі Токарєв: Ідучи до мети, нікого не розпихай ліктями

ГоловнаIII ТМКТФПреса про фестиваль → Віллі Токарєв: Ідучи до мети, нікого не розпихай ліктями

 

Віллі Токарєв

Всесвітньо відомий шансоньє, композитор і поет Віллі Токарєв став спеціальним гостем фестивалю телевізійних фільмів «Корона Карпат» у курортному Трускавці на Львівщині.

У межах фестивалю Віллі Токарєв виступив із гастрольним концертом, взяв участь у відкритті таблиці на честь фільму-переможця фестивалю на Алеї кінослави в курортному парку Трускавця. А після завершення церемонії відповів на запитання кореспондента УКРІНФОРМу.

- У Вас є кінематографічний досвід - успішні ролі у фільмах «Олігарх» та «Денний дозор». Чи не побачимо ми Вас на наступних фестивалях уже з новою акторською роботою?

- Саме цей досвід не дозволяє мені віддати себе в руки кінодіячів. Все-таки музика - це моє основне «я». І саме вона дуже тісно єднає мене з кінематографом: я пишу музику і пісні для багатьох фільмів. Найближчим часом вийде два альбоми, написаних у цьому ключі. І хочу зазначити, що мені не соромно за ці мелодії, бо вони йдуть від серця і написані на належному фаховому рівні.

- Як ставиться Ваша рідина до музики, кіно і Вашої зайнятості?

- Моя дружина закінчила ВДІК. Вона - учениця відомого російського режиссера і кінодраматурга Володимира Юренєва, який був близьким другом Чарлі Чапліна. Тепер, через багато років, вона навчається режисерського мистецтва в Нью-Йорку. До престижного закладу її прийняли на безоплатну форму навчання завдяки «багажу», отриманому на Батьківщині, і таланту. Діти навчаються гри на гітарі і ударних інструментах у нью-йоркській школі Кауфмана. Навчаються не з принуки, а за власним бажанням. Так що в сім`ї – повна гармонія і взаєморозуміння.

- Скажіть, а «блатний» акцент у багатьох Ваших піснях - це данина нашим сумним реаліям чи ставка на нових «господарів життя»?

- Якщо ви помітили, в жодній своїй пісні я не вживаю нецензурних слів. Я пишу пісні в десяти різних жанрах і не міг оминути й такого явища в нашому житті. Не писати про це – ханжество. Те, що я описую у своїх піснях, – стовідсоткова правда. А подана з гумором - вона перевиховує.

- Де Ви проводите більше часу - на Батьківщині чи за океаном?

- У мене є три місця на світі, де я можу "кинути своє тіло на ліжко", - це Ялта, Нью-Йорк і Москва. При цьому, найбільшу перевагу я надаю Ялті. Її повітря, настояне на ялівці, морі і кипарисах, створюють такий неповторний коктейль, якого не скуштуєш на жодному курорті світу. Думаю, що відтепер і Трускавець стане моїм улюбленим місцем. Це справжня корона Карпат, і саме це стане щасливим квитком для однойменного фестивалю. Років через двадцять ця імпреза буде однією з найпрестижніших у світі кіномистецтва.

Узагалі, я люблю Україну, бо це чудова країна. У ній є все для успіху – вона компактна, густонаселена, має потужний інтелектуальний потенціал, має гори, море. Якщо ще забезпечить гідне життя своїм мешканцям - рівних їй не буде в світі.

- Ходить легенда про рецепт здоров`я від Віллі Токарєва.Чи не поділитесь ним із нашими читачами?

- Щоденно вживати по сто грамів горілки, розділивши цю дозу на три рази. Таку пораду мені дав колись старий бразилець. І цього правила я дотримують уже двадцять років. Загалом же я людина непитуща.

- І наостанок - про Ваше життєве кредо.

- Насамперед, я твердо переконаний, що Господь Бог є і він допомагає. Дотримуюсь і правила: "Йдучи до мети, нікого не розпихай ліктями".

Нінель Кисілевська, ЛЬВІВ. 10 жовтня 2012 року.