Міжнародний фестиваль "Корона Карпат" у Трускавці відкриває нову сторінку у сучасній телевізійній кінематографії

ГоловнаII ТМКТФПреса про фестиваль → Міжнародний фестиваль "Корона Карпат" у Трускавці відкриває нову сторінку у сучасній телевізійній кінематографії

Нову сторінку в сучасній кінематографії відкрив ІІ Міжнародний фестиваль телевізійних фільмів "Корона Карпат", який розпочався в курортному Трускавці на Львівщині. Глядачів, котрі вже звикли до теперішнього режисерського стереотипу, де переважають бойовики та сльозиві мелодрами, змогли вже в перший день імпрези посмакувати якісно новим продуктом, що примушує замислитись, співпереживати, навіть протестувати, але не залишає байдужим. Це - картина молодого австрійського режисера Маркуса Енглмаіра "Поряд із моїм братом", повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу."На наших телеекранах вже стількох "повбивали", що вистачило б на глобальну війну, - зазначив художній керівник Львівського національного драмтеатру імені Марії Заньковецької Народний артист України Федір Стригун. - Звідси й агресія та насилля у повсякденному житті. Інший аспект - постійне "прокручування" на телеекранах політичних "екшенів". Співвітчизники знають в обличчя чи не всіх політиків, проте забувають, хто такий Іван Миколайчук. Глядачі ж спрагли за справжніми, світлими фільмами, які очищують душу, спонукають до добрих вчинків і високих почуттів. Тому ми з таким нетерпінням очікуємо на екранах фільмів із золотої комори кінематографу. Тепер же є змога оцінити результати творчого пошуку сучасників. Вони принесуть нове не тільки в кіно, але й в театр".

Кінофестиваль проводиться за підтримки міністерства культури та туризму України, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, львівської облдержадміністрації та трускавецької міської ради.

Перегляд кінострічок з різних куточків світу доповнять позаконкурсні програми: "Золотий гол" - це показ кінострічок на футбольну тематику та проведення футбольного матчу із зірками кіно; "Look at the wonderful world" з показом інформаційно-рекламних фільмів про країни та особливості національних культур. Вона проходить за підтримки зарубіжних посольств та консульств в Україні.

Конкурсний продукт прискіпливо аналізує міжнародне журі, яке очолює відомий російський журналіст та кінорежисер Владлен Арсеньєв, а до складу входять визнані фахівці різної спеціалізації - режисери, сценаристи, кінокритики та актори.

Переможців кінофестивалю будуть визначати у таких номінаціях: гран-прі найкращому телевізійному фільму, спеціальний приз журі, призи за найкраще музичне оформлення, найкращий дебют, найкращу операторську роботу, найкращу жіночу роль, найкращу чоловічу роль, найкращий сценарій, найкращу режисуру.

Кінострічка, яка здобуде гран-прі кінофестивалю, стане пам'ятною для трускавчан, оскільки назва фільму, прізвище режисера, країна будуть викарбувані на бронзовій плиті Алеї кінослави, яку започаткували в бальнеологічній оздоровниці.

Нінель Кисілевська, ЛЬВІВ. 14 листопада 2011 року.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1056276