Нас здивували спектром, ми – прийомом!

ГоловнаII ТМКТФПреса про фестиваль → Нас здивували спектром, ми – прийомом!

Яна Липнева, газета “Трускавецькурорт”

Наперекір скептичним сподіванням II Трускавецький Міжнародний фестиваль телевізійних фільмів «Корона Карпат» відкрився за участю цілого сузір’я кіномитців та акторів. Усі вони, як годиться, про-дефілювали червоною доріжкою до зали, де на них чекали спраглі на видовища глядачі та журналісти. Цьогоріч вразила чимала кількість присутніх іноземців. Творчі роботи на другому фестивалі представили близько 10 країн не лише ближнього, але й дальнього зарубіжжя. А ще нинішній захід відвідало менше вітчизняних зірок першої величини, проте назбиралося чимало представників російського, білоруського, болгарського, азербайджанського, чеського, французького та навіть аргентинського кіномистецтва. Серед заявлених гостей пролунала навіть зовсім екзотична країна на шталт Еквадору.


Словом нас, глядачів, одразу здивували широким спектром представлених країн, кількістю й багатожанровістю ігрових та документальних фільмів. А наших гостей, напевне, вразив гостинний прийом-відкриття, під час якого було усе: жарти, вітання, пісні, виступи віртуозів та розкішний фуршет.
Свої відеовітання дворічному «кіно-дитяті» передав метр цього мистецтва Єжи Гофман, заочні вітання з відкриттям від членів національної академії кіномистецтв Росії озвучив присутній на заході член цієї академії, відомий продюсер Владлен Арсеньєв. Вітання від громадян, кіномитців та кіноманів своєї країни передав консул Аргентини в Україні Крістіан Соколовський. Досить оригінальним та зворушливим був виступ гості із Росії Оксани Сташенко, відомої за роллю у серіалі «Мухтар». Вона майстерно розповіла про свою любов до пісенної творчості різних народів та досить оригінальне дала зрозуміти як через пісню осягала мовні основи та самобутність українського, польського, білоруського, французького ба, навіть, китайського народів.
Такий екстравагантний та запальний виступ акторки налаштував присутніх на ліричний настрій, який згодом, вже під час виступу президента фестивалю, відомого театрального режисера Федора Стригуна, змінився на ностальгічно-патріотичний. Власне через те, що говорив відомий театрал переважно про проблеми кінематографу, у якому, зі слів маестро, майже не залишилося нічого чутливого, героїчного і людяного. З гумором про наболіле, з вірою у святе і духовне – саме на цій важливій ноті завершилася урочиста частина заходу.
Вже згодом під час гостинного фуршету, де лунали різні мови, де сміялися і жартували, немов знають одне одного десятки років, де зав’язувалася кінематографічна і просто дружба, багато хто зітхнув із полегшенням. Ось він стартував нарешті, такий очікуваний і вже другий міжнародний, а найголовніше – трускавецький кінофестиваль!

http://protruskavets.org.ua/2011/11/17/dvi-statti-pro-kinofestyval-korona-karpat/