ІІ Трускавецький кінофестиваль відкривається і відкриває нові горизонти

ГоловнаII ТМКТФПреса про фестиваль → ІІ Трускавецький кінофестиваль відкривається і відкриває нові горизонти

Іра Циган, газета “Франкова криниця Підгір’я”

Субота, 12 листопада, сьома година вечора, біля «Злати» прохолодно і малолюдно. Але є червона доріжка, і помаленьку починають збиратися шанувальники кіно, поважні гості зі всього світу, журналісти зі спалахами фотоапаратів – адже у Трускавці відкривається ІІ Міжнародний кінофестиваль телевізійних фільмів «Корона Карпат». Так! Трускавчанин Олег Карпин – генеральний директор і рушійна сила кінофестивалю – з однодумцями-ентузіастами знову зробив це! Трускавець знову став столицею якісного, нового, цікавого телевізійного кіно, започаткована у 2010 році велика справа не померла, незважаючи на жодні фінансові та організаційні труднощі.Ось червоною доріжкою проходять перші гості – знані та ще невідомі трускавецькому глядачеві французькі та російські, австрійські та аргентинські, італійські та українські актори та режисери. Серед знайомих облич – народний артист України Федір Стригун, виконавиця ролі експерта Сельскої в телесеріалі про Мухтара Оксана Сташенко тощо.
Урочисте відкриття проводять Зоряна Петрас та Сергій Остапчук. Тут також не все гладко, є задовгі паузи, труднощі перекладу та «фони» мікрофону. Але з кожною хвилиною тепла творчо-кіношна атмосфера все більше заповнює «Злату». В запису з екрану вітає учасників Єжи Гофман: вибачається, що за станом здоров’я не зміг приїхати, але обіцяє обов’язково це надолужити та бажає гарних переглядів і гарних фільмів.

Відновити благородну місію широкого і багатолюдного мистецтва телевізійного кіно – таким бачить завдання кінофестивалю народний артист України, Президент кінофестивалю «Корона Карпат» Федір Стригун, бо «Всі знають Шуфрича, а Івана Миколайчука вже не пізнають. У нас політики стали телезірками…»

Оксана Сташенко всіх вітала з початком свята кіно, багато жартувала і співала українські та американські, іспанську та польську, білоруську і навіть китайську пісню. З кожної місцини, де вона знімається, актриса виносить пісню-враження, пісню-настрій, пісню-асоціацію.

З вітальним словом виступив також народний артист України, режисер Борис Савченко. Консул посольства Аргентини в Україні Крістіан Соколовскі зазначив, що його країна вперше бере участь у цьому фестивалі, але зробить це, як кажуть в Іспанії, з правої ноги – тобто сильно, потужно.
А на кінофестивалі буде фактично дві конкурсні програми: журі на чолі з Владленом Арсеньєвим визначатиме кращих в ігровому телевізійному кіно. А журі, яке очолює француз Антуан Фолькман, оцінюватиме документальне телевізійне кіно. В рамках фестивалю буде також багато цікавих акцій, як от благодійних показ французьких анімаційних фільмів в дитячих будинках регіону.
З музичними номерами на відкритті виступили тріо «Інсо Львів» (художній керівник Мирослав Скорик), юна трускавчанка Софія Яблонська та народний ансамбль народної музики «Галичани» (керівник Василь Гамар).
А фільм-відкриття «Поруч з моїм братом»(Австрія) презентував виконавець головної ролі П’єр Ківіт.

http://protruskavets.org.ua/2011/11/17/dvi-statti-pro-kinofestyval-korona-karpat/